bugün

oku oku bitmez..
türk tarihi kadar önemli bir yere sahiptir.
hiç bir milletin bu kadar uzun tarihi yoktur. tamam herkesin atası olur doğru ama bir insanla dil, kültür, inanç, düşünce bakımından anlaşamıyorsan o kişi gerçekten de senin atan olur mu?
milattan önce 3 binlere falan dayandırılan tarihtir. yontma taş devrinden bu yanadır. tekerleği önce dörtgen yapmışlar ve bi süre böyle gidekoysunlar, yuvarlağını sonra piyasaya sunarız demişlerdir. *
5000 yıldır olmasa da yaklaşık 2500 yıldır şerefle tarihlerini sürdürüyorlar.

(bkz: medler)

not: eksilemeyin lütfen.
Yazılı değildir.
5000'den sonrasını okumadığım için yüce kısmına falan hiç gelemedim.
En az 200.000 yıllık tarihtir fakat bu süre içinde yücelik tarafı görüşmemiştir.
E tamam savunuyoruz da maks. 900 yıl aq o da Malazgirt savaşı ndan itibaren.

Evet.
Ben 10 bin yıllık diye biliyorum.
Kükürt tarihidir O.
işte bir gün yine abazanlıkdan dağları delmişiz yürüyecek yol arıyoruz sonra ne gördük taş gibi bir dişi it la oğlum kafayı yedik resmen hurra hepimiz hayvanın peşine verdik. hayvancağız bizi görünce başına gelecekleri anladı tabi korktu nasıl ıykk ıykk diye bağırarak kaçıyor. neyse işte sonra üç bin milyon yıldır felan yaşıyoz buralarda...
Lan tamam susun lan birakin artik şu basliği sıkıldım.

Bir tarih başliği.
bırakınız saçma ideolojilerinizi tarih biliminin içine sokmayı. sadece zarar veriyorsunuz. (her türlü ideoloji yobazına lafım)
Ünlü kürt insanları:
*Şeyh Sait
*Deli Said
*Kraliçe Rojda Elizabeth
*Mehmet Kemal Atakürt
*Gılgamış
*Atilla
*Bizans imparatoru 32. Constantin
* Hz. Megri megri
*Ebu merkeb
*kürdü irani
* hz. Musa
*Hz. isa
*Hz. Muhammed
*Bill Çavo Clinkton
*Selo
*Apo
*Eşekci reyiz
*Hz. Kürtbaçov

Not: bu entry düzgün kürt halkı için değildir. Bazı mallar içindir.

Edit: Genç mallar eksilemiş. Hani düşünce özgürlüğü?(burada ironi yaptım mallar.)
tek evrim geçirmeyen ırk. ilk günden tiplerini ve karakterlerini korumuşturlar.
ver eksiyi entry sahibine. ver gitsin
tabi kardeşim haklısınız ne beş bini kürtler dünyanın oluşumundan beri var dünya oluşmuş herşeyden önce kürtler inmiş bırak Allah aşkına.
görsel
Bakıyorum şimdi burada ki kürtlere adamlar vara vara'dan nerelere geldler. Günlük konuşma kelime sayıları 1 taneden bugün ki durumlarına bakınca (100-150 kelime falandır) bayağı gelişmişler lan. Ayakta alkışladığım kürt tarihi.
(#33085735) kazaklar Türk ama diğerleri için türk diyen yok zaten.
(bkz: Endonezya kürdü)
hala insana benzemiyorlar belki 5000 sene sonra insana benzemeye başlarlar.
Hiç devlet kuramayarak yüceliğine yücelik katmıştır.
türklerin söylemediğini türkler söylemişcesine iddia edildiği başlık olmuştur.

size hz ademin, medlerin ve zazaların kürt olduğu masal kitaplarıyla mutluluklar dilerim.
güncel Önemli Başlıklar