1. ?.
  Öncelikle kastınız ettiniz bir amaca odaklandınız evet, tebrik ederiz! başardınız.Peki biz ne yaptık? düşündünüz mü hiç? tüm gün boyunca sol frameye sadece bakmak zorunda kaldık.Bugün sadece sol frameye baktım.Aklımda olan bir kaç entry girme fikrinden vazeçtim, çünkü saniyeler içerisinde diğer sayfaya taşınacak kimse tarafındanda okunmayacaktı.

  Şimdi "kardeşim egona söyle onu birileri okumayacak diye entry girmiyorsan biz napalım" geyiği yapmamalısınız.Ben fikirlerimi zikirlerimi birileri okusun diye yazıyorum, paylaşmak için yazıyorum, klavye yazım gücümü ölçmek için değil!

  Ama bugün hiç bir şey yazmadım, yazamadım.5000 başlık denen bu *yarışı bugün her ne kadar size göre 5000 adet bilgi dolu, eğlenceli süper entryler yüzünden, bugün yaptığınız, tüm gün kendi kişisel egonuz yüzünden sözlüğe girmedim.Gerek duymadım.5000 başlıkla evet, bugün eksi sozluge 5 taktınız evet bugun rekor kırdınız, ama olan bize oldu sözlükten uzak kalmamıza ve sizin meydan muhaberenizi izlememize sebeb oldu.

  Arkadaşlar! burası eksi veya herhangi bir sözlükle atışma onları ezme onlardan üstün görünme adına efor sardeceğiniz bir mekan olmamalı burada az kişiyiz tekrarlıyorum az kişiyiz bunun vermiş olduğu sıcak iletişimi, az ve öz entryleri görmek duymak istiyoruz.Biz, bizbize eglenmek istiyoruz bu ufak mekanımızda...

  Hayır kardeşim, biz tematik çalışma yapmak istiyoruz diyorsanız, bu gibi işlemlerinizi diğer sözlüğünde yaptığı gibi gece saatlerinde prime time'dan uzak olan bir zaman diliminde yapmanız hepimizi mutlu edecek.

  Kendi kişisel egolarınızın bizi buradan uzaklaştırdığının farkında oldunuz mu hiç? Bugün bir kaç kez bazı entrylerimde bunu dile getirmeye çalıştım, ama ne oldu? ya sev ya terket muhabbetinizi yaymaya çalıştınız (#313845), pardon ama kim kimi nerden kovmaya çalışıyor? Burada bir rahatsızlık dile getiriliyor, burada bir sıkıntı ifade ediliyor ama siz kalk git o zaman kardeşim diyorsunuz, ne kadarda paylasımcı ve insanlık için yapıyoruz nidaları atan sizler, insanlık için yaptık dediğiniz bu işte "insanı" azarladınız, kendi çapınızda "ayar" vermeye çalıştınız.

  Bu ve bu gibi adına "kampanya" dediğiniz tüm herşey inanın bana ancak sizi mutlu ediyor.Ha bundan mutluysanız egoist bir duruş size haz veriyorsa kullanın bu mekanı sonuna kadar, emin kanını buradaki insancık(!) ları umursamayın sadece egonuzu okşayın...
  11 -4 ... secretcode
 2. ?.
  sözlüğü foruma çeviren, belki 1000 tane gammazlanacak entry girilmesi.
  2 ... arjen robben
 3. ?.
  her iki tarafında (destekleyenler ve desteklemeyenler) yanlış tutum sergilemesi.
  ... asiti kaçmış kola
 4. ?.
  "kişisel ego" tanımının, sadece bilgi içerikli entry giren yazarlara yüklendiğini anlamak..pornografik ve aynı zamanda anket baslıklar acıp kişisel egosunu tatmin etmeyen yazarlar..tebrik ediyorum sizleri..

  (bkz: gene sinirlendim bak)
  2 ... martyns
 5. ?.
  ortada bi plan vardır,başarıyla ulaşmıştır fakat gerçekten de bütün gün sözlüğe bakmama sebebidir.niceliğin değil niteliğin daha önemli olduğunu kanıtlamıştır.
  2 -1 ... lumpiya
 6. ?.
  şu güzelim yaz havalarında etrafın tadını çıkarmak, güneşin zevkine varmak, muhabbetin dibine vurmak varken, odaya kapanıp kalmak, terlemek... kısacası bünyeye zararlıdır, sivilce yapar.
  3 ... don kişot
 7. 1.
  forum etkisi yaratmıştır en başta.herkes sol framede birbirine laf yetiştiriyor.özel mesaj süs olsun diye konmuş oraya zaten.dekoratif gibi, yer kaplasın.
  ... madry
 8. 2.
  sozlukteki yazarlara hiçbir sekilde yaranılamayacagını anlayıp, "ulan ne yazıcam ben o zaman" sorusunu kendine sormak
  1 ... dopdop
 9. 3.
  kampanyaya katılan yazarlar acele içinde başlık açmakla meşgul olmuş, diğer yazarlar da nasıl olsa bugün böyle bir kampanya düzenleniyor, açılan başlık, yazılan entırinin içeriği pek önemli değil diye pek yazmamıştır.

  kampanyada açılan başlıklardan çok kampanya hakkında açılan bir sürü başlık ilgi çekmiş ve okunmuştur.

  nicelik, niteliğe üstün çıkmıştır

  sözlük yazarları kategorize olmuştur. bu da sözlük içinde gruplaşmalara ve gereksiz tartışmalara sebep olmuştur.

  not: her ne kadar iyi niyetle açılmış olsa da bu kampanya sözlük yazarlarına pek bir şey kazandırmamıştır.
  1 ... zehiri alınmış kobra
 10. 4.
  (bkz: anket acamamak)

  bunu soyliyen elbette anket dolduruyor ama anketin zararli oldugunu da biliyor.icki gibi kumar gibi.
  kampanya yi destekleyenler siradan,bayagi,basit,zevksiz bir sey yapmistir.tipki gunluk hayatimizda su icmek,yemek gibi hic haz almadigimiz seyer yapmistir.

  kampanyayi desteklemeyenler ise "ulan bugun kizla gezdim,bara gittim,hayvanlar gibi ictim.manyak gecti bugun ya" gibi zevklerden mahrum kalmistir.
  meali:"anket yapsam da,mukemmel diyaloglar yazip,mizahi yazilari yazip,okuyanlardan sukela alsam" gibi zevklerden mahrum kalmistir.

  Not:nerden mi biliyorum.e ben bunu hep yapiyorum yahu.daha gecen hafta en begenilen entrylerde 2.siradaydim.ustelik entrym bir anketti.zaten en begenilen entrylerde ne zaman bilgi icerikli entry siralamaya girmis ki?

  bakiniz kendimden ornek vereyim.aha bu entrym gecen haftanin en begenilen entrylerimde siralamada yokken,entrym begenilmemisken yazmistim (#247966)

  aha bu entrymde en begenilen entryler arasindayken yazmistim (#290120)

  iste sevgili yazar arkadaslar kampanya ya katilmayanlar bunlardan mahrum kalmistir.ve hic bir zaman uludag sozluk te en begenilen entrylerde bilgi icerikli entry goremeyecegiz.

  (bkz: kendi kendini asagilamak)
  (bkz: kendi kendini got etmek)
  (bkz: kendi entryleriyle dalga gecmek)

  sevgili yazar arkadaslarim insanoglu yaratilis boyunca iyi seyleri hep sikici olarak gorur.iyi hatirlayin arkadaslar! ogretmenler bize odev verdiginde,yazili yaptiginda ne zaman inanarak,severek calistik?

  iste turk insani bu rahatliga alistigi icinde;devlet baskani dahil,calisanlar dahil,bireyler dahil calismayi ve iyi seyleri yapmak istemedik.

  hep eglenmek istedik,hic calismak istemedik.
  ustelik haketmedigimiz seyleri de surekli istedik,allah a yalvardik duamiz kabul olsun diye.duamiz kabul olmasi icinde bir bok yapmadik.

  sonra ne yaptik basimiza gelen devlet baskanlarini,is verenleri hep sucladik.hic kendimizde kusur aramadik.irkcilik yaptik,sevmek icin hicbir sey yapmadik.
  neyse soyle diyim:

  kari istiyorum,para istiyorum,basarili olmak istiyorum ama bunlari calismadan kazanmak istiyorum.nasil olursa olsun farketmez sadece istiyorum.

  iste boyle dusundugumuz icinde hortumcular,boluculer,pic kurulari,bilmem neler hep basarili oldu.

  ama biz calismayi sevmedigim icin,iyi niyetli olan seyleri hepsini gormezden geldigimiz icin hep basarisiz olmusuzdur.

  evet dogru siz haklisiniz.bugun uludag sozluk icin kara bir gun,utanilacak bir gun.biz bosa kurek cektik,salaklik yaptik.kusura bakmayin 1 gunluk zevkinizin icine ettik.
  8 -3 ... hexagram