bugün

"niye bastırılmıyor, piyasada 200 tl nin alım gücü kalmadı" derken aklıma geldi.

(bkz: https://youtu.be/SX8rjGrHSeY)

500 tl lik banknot olsaydı onlardan dağıtmak zorunda kalacaktı.
Asgari ücretli tarafından sahip olunamayacak banknottur.
olması gereken banknot kanımca. enflasyon sözde tek hane ama dolar Euro fişekledi daha çok yolu var.
olmaması gereken banknottur.

Olması dahilinde hiç kimse ''ehonomi çok eii '' demez, diyemez.
200'TL nin bir yüzünde yunus emre olduğunu düşünürsek, 500 TL lik banknot üzerinde muhtemelen mevlana olacaktır.
Eline geçer geçmez instagrama foto atılacak olan banknottur.
Yakında verirler elimize banknotudur.
minibüs şoföründen dayak yeme itemidir.
zira bu enflasyonun suçlusunun fotosunu 500 lük banknota koydurmak isteyeni anlamak oldukça güç bir iştir. üçüncü köprü için göbek atanlar buna seviniyor zannımca.

cehalet ne güzel di mi? kasap bıçağını bileyliyor sen seviniyorsun falan.
1 ay çalış 4 tane kağıt al. ağlasam mı gülsem mi bilemedim.
Ortamlarin yeni gosterge malzemesi olur...

Sekil yapacagim diye kutu kolayi bunla odemeye kalkan mallar cikar...

Not: arkasinda inonu stadyumu resmi olsun...
görsel
200 telayı göremeyenler varken mantıksız baskıdır.
zaten 200 tllik bankotu 6 ayda bir görüyordum. 500 tllik olanı artık 5 yılda bir anca amk. fakiriğin gözü kör olsun...
Euroya kafa tutma girişimidir. Eline degen insan bile degerlenir.
ben hayatımda 3 defa 200 tl lik banknota dokunduğumu hatırlıyorum 500 lira hayal bile edemiyorum ama cıkarsa babayı aldığımızın da belgesidir.
toplumsal şiddeti körüklemesi muhtemel banknot dur.
uzatılan kolun dirsekten kırılması
parasıyla sakat kalmak
paradan 6 sıfırı attık imajına yenisi eklenir.

"500 ₺ banknotu çıkardık. onlar konuştu biz çıkardık. biz çıkarırız çıkarııııııııııır!" (o son uzunca kelimeyi reisin uzatmalı okuyuş stiliyle okuyun.)
200 tl yi piyasaya çıktıktan 1-2 sene sonra bir yerde görmüştüm. Herhalde bunu da 4-5 yıl içinde görürüm. Ayrıca bazı yerlerde tek banknotla ev kirası ödenebilir bu şekilde.
Daha 200 lüğünü elime almamış biri olarak, piyasaya surulmesine siddetle karşı çıktigim banknot.
Millet 200 lirayı görünce şaşırıyor. 500 ü görünce ne yapar bilemiyorum. Kafamdaki tek soru acaba olursa kimin resmini koyacaklar arkasına. Piri Reis yakışır mı acaba?
Enflasyon göstergesi.
Üzerinde recep tayyip Erdoğan efendimizin fotosunun olması gereken banknottur.
Üzerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının olması gereken banknottur.

Büyüksün reis.
kağıt israfı olmasın diye banknot basılmaz. banknotun devlete maliyeti 30 kuruşu geçmez. 500 tl nerede 30 kuruş nerede. kaldı ki bu gelir bir süre sonra gidere bile dönüşebilir.

(bkz: senyoraj)
ayakkabı kutusundan tasarruf sağlayacak banknotlardır. böylece bir ayakkabı kutusuna daha fazla meblağ sığdırılabilir.
güncel Önemli Başlıklar