bugün

sevgili kemal k'nın başarabildiği bir olay. bunu yapanı az önce kanal d de gördük ve kendisinin makam odasından yapılan yayında koltuğunu göstererek ''evet bundan sonra bu koltuğa oturacaksınız'' diyen m. ali birand'a verdiği cevabı ise ''ben değil artık, o koltuğa halk oturacak''...
keşke, ''ben değil artık, halk 500 tl'lik gömlek giyecek'' deseydi. cem uzan'ın koltuğu sızlıyor be.

kılıçtar, kılıçtar, kılıçtaroğluu!!1

düzeltme: hoşuna gitmediği şeye direkt, ''troll bu'' diyenlere selam ederim, elimde ecevit şapkasıyla...
troll değilim.
(bkz: gömlekçik)
kimilerinin, gemiciğinde çayını yudumlarken pek bir umrunda olan hede.
bir genel başkanın giyinmesi gibi giyinmelidir. ne kadarsa parası, cebinden ödemiştir zaten.
en azından din edebiyatı yapıp hırsızlaşanlar kadar düşmemektir.
(bkz: 500 lira geliri olup 10 çocuk yapan aile) kadar komik ve bir o kadar da acı olan durumdur.
giyilen gömlek halktan hacılanan vergilerle alınmadığı sürece hiçkimsenin gıkını çıkaramayacağı mevzudur .
bunu diyenler buna da sessiz kaldı;
(bkz: gemicik)
türkiye nin en büyük sorunlarından biridir bu. yapılacak olan, söylenen vs vs olarak sıralayabileceğimiz her şey bir tek etiketle son bulur.
çok mu önemli gömleğinin markası, fiyatı, düğmesi, söküğü, ipi bilmem nesi. "o kadar millet vekili maaşını sen al sende giy" diyesi geliyor insanın.
basit siyaset, basit toplum...
oğlum açık açık soruyorum gerizekalımısınız?
milletvekili maaşı zaten 6 7 milyar. bir milletvekilinin 500tl lik gömlek giymesi çok mu absürt olum kafayı mı yediniz?
ki ayrıca kendisi fakir edebiyatı falan yapmadı arkadaşım. fakir halk zenginleşecek dedi. fakir edebiyatı başka birşey.
adamın birinin oğlunun gemiciği var, kolundaki saat 100000 dolar. villararı var siz neye takmışsınız.
milyonlarca liralık mala sahip olup fakir edebiyatı yapmaktan iyi olan davranıştır.
bir siyasetçinin kendi kazandığı parayla, yardımcısının önerisiyle aldığı gömleği paşa paşa giymesidir. kim ne karışır? kimin parasını çalmıştır? hangi halkı sömürmüştür? gayet normal bir durumdur.
adamın biri de başbakanlık maaşıyla geçinemiyordu.
(bkz: oxford üniversitesi fakir edebiyatı bölüm başkanı)
gariptir. aslında kılıçdaroğlu nun 10 liralık gömlek giymesi lazım. hatta olmadı çıplak vatandaş olsun.

aslında bunları boşverin hangi parayla almış o gömleği diye sorgulayalım. nasıl almış hakkaten. koskoca 500 tl. boru değil yani.

adamın sadece gömleğine kusur bulabiliyorsanız bence siz adamda kusur bulamıyorsunuz.
yakında çoraplarıyla filanda ilgilenirsiniz ama oğlunun gemiciği hiçbir zaman olmayacak bunu gayet iyi biliyorum.
kemal kılıçdaroğlu ile uzaktan yakından alakası olmayan hadisedir ve kendisi 'kendi paramla aldım' diyerek gerekli yere mesajı göndermiştir. bu ülkede 2000 euroluk kravat için 'bir arkadaşımın hediyesi', çocuğunu amerika' da nasıl okutabildiği sorulduğunda 'bir arkadaşım burs sağladı' vs. gibisinden açıklamalar yapan siyasiler de gösterdi bize zaman. unutuldu gitti, orası ayrı. sizi bilmem ama benim aklıma fakir edebiyatı deyince sakıp sabancı gelir.

"at arabasından dökülen pamukları topladık onları sattık. sonra bir kasa kiraz aldık, onu da sattık. ertesi gün iki kasa aldık, sonra 4 kasa..işte sabancı böyle sabancı oldu.."

külahıma anlat sen onu..

(bkz: fakir edebiyatı)
yormayın kendiniz helal gömlektir o daha önceki gömlekler için;
(bkz: milli görüş gömleği)
O 500 liralık gömleği bir milletvekili giymiştir. Başbakan falan sanılmasındır. Ülke yönetenleri 5 liralık gömlek mi giymekteler de haberimiz yok. Bir de okullarda serbest kıyafete izin vereceklerini söylüyorlar. Milletvekilinin gömleğinin etiketine takan bir milletten ne beklenebilir , bir bilinmezdir .
milletvekili maaşından bile bihaber, haşmetlü padişahının arkasında artıkları bırakır diye yalananların olduğu bir ülkede, kendi cebinden parasını verip aldığı malın hesabını sormaya kalkan şakacı yaklaşımıdır.

yoksa o şakacı kişilik de pekala bilmektedir ki kılıçdaroğlu'nun gemiciği yoktur. halkı ve fakirliği konuşmak için de pazardan 10 liralık gömlek alıp giymeye, hacı murat'a binmeye de gerek yoktur. halkı ve fakirliği görmek için akıl ve izan yeterdir, artar bile. yoksa şu fakirlik deryasında karşısına "vatandaşın sabah akşam çalışıp bir haftalık ekmek parası olan 29 lirayla kendi evine adsl bağlatmış utanmaz" diyen insanlar da çıkacaktır.
(bkz: 500 liralık gömleğin sol kolu)
(bkz: 500 liralık gömleğin sol kolu)
Gömlekte bence sorun yokta sakallı bıyıklı amcanın sölediği şarkı beni benden aldı hakkat.kılıçdar kılıçdaroğlu.hey hey
güncel Önemli Başlıklar