bugün

55 yaşındaki kuzenim ateistliğe doğru emin adımlarla ilerliyor.

ne zaman gayri ihtiyari ‘allah korusun’ desem “yok diyorum kızım yok öyle bir şey. sen bana güvenmiyor musun? ayrıca allah korusa seni mi korur? o önce kendini korusun” diyor.

abi haydi sen deistsin. beni niye olmayan dinimden çıkarmaya çalışıyorsun?
Artık yavaş yavaş şapkayı öne koyup bir takım şeyleri ciddi ciddi sorgulama vakti geldiğinden, bir şeylere mensup olma eğilimi gösterilen yaş grubudur.

Zira bu yüzden, bu yaş grubunda ateist insan bulma durumu oldukça nadirdir.
Dedem 68 yaşında.
Bir tane tanıdığım abinin de 52 yaşlarında olması lazım şimdilerde
zekası inancıyla ters orantılı -ki zaten doğal olan bu- inananların yanılgısıdır.
Kaynağı başlığı açan yazarın götü olan tespittir. Gel seni kelli felli alayı akademik unvanların amina koymuş bir sürü 50 yaş üstü ateist insanla tanistirabilirim?.
Akıllara onur ve gurur kaynağımız aziz nesin gelir ve teziniz çürür.
lümpen varoş insanı yanılgısıdır.

kendi küçük dünyasını dünya sanıyor!
Gelir veya kültür sıkalasının alt diliminde olan bireyler için doğru olabilecek bir önerme. Adam hayatında kaç prof. kaç doçent tanıdı ki? 50+ olup okuyan, yazan, düşünen kaç insan tanıyor ki? Adamın tanıdığı 50+ kesim kahvehanede birbirinin anasına söven okey oynayan yaratıklar. Gördüğü tanıdığı 50+ bireylerin cahil kesimden olması bu genellemeyi yapmasına olanak veriyor. Hak vermek lazım. Sizin o küçücük dünyanızdan ibaret değil hayat.
altı boş bir tespittir.
Hayat senin bulunduğun çevreden veya Hayat görüşünden ibaret değil.

Küçük bi su damlasinda yaşayan ufak bi organizmanın yanılsaması ile aynı şu fikrin . Komik.
Var olmaz mı? Kafayı yakan her yaştan var.
Bundan 3 veya 4 ay once gazetede okumuștum yasli ateist bir Adam topraga gomulmemek için mezarina beton dokturmustu. Yașla bir ilgisi yok.
Yurtdışındakileri bilmem ama ülkemizdeki ateistlerin tek amacı hiçbir özelliği olmadıgından bari cool olayım diyip ortamlarda ateistim demektir. Sorsan birşey bilmez, anlatsan dinlemez. Uzak durulası insan(!) lardır.
o yaştan sonra ateist olsan nolur, bizdeki ateistlerin amacı ortamlarda cool görünüp karı düşürmek zaten. bir de huyları var sadece islama ateist bizdekiler, iş yahudiye hıristiyana geldi mi kuzu kesilirler. lan sen ateistsin aynı mesafede olman gerekmiyor mu tüm dinlere?
yanlış bir bilgidir.

babam gün itibariyle 63 yaşını devirmiş durumda ve 40 senenin üzerinde zamandır ateist bir insan. armut da dibine düşüyor tabi, kendimi bildim bileli ateist bir abinizim.

esas bana değişik gelen gün gibi ortada olan gerçekleri dinci kesimin kabul etmek istememesi. isteseler de istemeseler de sikeee sikee kabul edecekler ama.
Var var yok değilde, yıl 2018 darbe zamanı (1980) şuan +50 olanlar 20 li yaşlarındaydı, çoğunluk %50+1 solcu değildi. Çelişki şurada başlıyor ki, 68 kuşağı 6. filonun gemisini ve natoyu protesto ederken, onlara karşı duran görüşe sahip bir güruh ( ki içlerinde babamda var) , bugün fetullahçı darbe girişimi sonrası NATO karşıtı ve Akp yandaşı oldu. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu afiyet olsun...
göte pamuğun tıkanma vakti yaklaştıkça insanlar, bu hayatın boş olmadığına ve bir ahirete inanma zorunluluğu hissetmesinden kaynaklanıyor olabilir.
Bir mucize..
görsel
aslında var ama olaya türkiye'den bakarsak böyle düşünmek normal. çoğu konuda olduğu gibi ateistliği de yanlış tarafından alıyoruz veya uyguluyoruz.
Genellikle ergenler arasında aykırı davranıp ilgi çekme amacı olduğu içindir.

edit : evet o ergenler buralarda bir yerlerdeler.
Ben birine gözlük servisi verdim. Ateizm kanıtı olarak "hani Allah nerede göster bana kardeşim" dedi.
o saatten sonra ateistliğin bir faydası yok. esasen ateistlik 20-47 yaş arası hatun pompalamak için bir karizma bir prestij unsuru olarak ortaya sunuluyor. gençlikte bu şekilde kolay sikişlerden sonra imana yönelinmesi gayet normal. ya ne olacağıdı.
Benim tanıdığım var ama evet Türkiye’de çok nadir.