bugün

sonunda tahliye olmuş.
50 dolar çaldı hapise atıldı. devlet 36 yılda bu adama bakmak için kaç para harcadı?
işte bunlar hep bug.

görsel
https://newsbreakinglive....ery-released-from-prison/
Eğitimsizlik ve cehalet insanın başına ne dertler açıyor değil mi?

Eğitimini alıp kendini geliştirse ve banka kursa,
Teksaslı çiftçilere yardımcı oluyorum diye bsba oğul kutsal ruha uygun helal et süt satıyorum dese
Amerikalı çiftçiler dünyada söz sahibi olacak dese,
Kar payı dağıtacağım diye kiliselerden para toplama yapsa,
Özgürlük anıtını koruma kollama derneği diye veya New York gönüllüleri diye vakıf kurup belediyelerden Trump dan milyonlar götürse başına bu gelmezdi.

Hamburger çalacağına MC Donalds çal.
Hamburgeri çaldığın zaman hırsız olursun.
MC Donalds gibi şirketin içini boşaltıp şirket gelirini cebe attığın zaman girişimci olursun.
Frank Caprio ile adalet reklamı yapan amerikan adaletinin gerçek yüzü. Amerika’da herkes eşittir ama beyazlar daha eşittir.

(bkz: George Orwell)
sebep 4. kere hırsızlık yaptığı içindir. alabama yasalarına göre kaşarlanmış hırsızlara 4. vukuatlarında doğrudan müebbet veriliyor (bu kişi şartlı tahliyeyle serbest bırakılmış)

"işte amariga'nin gerçek yüzü" diyenler için, google'da bir "pişkin hırsız" aramalarını önereceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=FsyUIZdR94E
görsel
Şimdi haber çarpıtma aynı bizim baklava çalan çocuk olayı gibi.

Bizim baklava çalan çocuklar dükkanın kepengini kesip bütün rafları indirip büyük vurgun yapmışlardı.

Bu siyahi kardeş ise 4. Kez hırsızlık yapmış.

Eyalet yasaları gereği bu işi 4. Kez yapan müebbet yiyormuş.
aynı bizdeki duruma benziyor, milletin camını çerçevesini indiren tipi hapse atınca "foşik tc eylem hakkını kullanan bir kürdü hapse attı" söyleminden bahsediyorum.

bak adamlardaki kanunlar gayet açık ve net, bizdeki gibi de kişiye partiye cemaatlere özel değil. demişler ki "bak bir defa yedin bu haltı, akıllan, hadi git, ama bir daha gelme buraya" tekrar gelmiş "bak abartma bu işi, hadi git gözüm görmesin" üçüncüde "oğlum bak bu son, bir daha ne sebeple gelirsen gel, hayatını sikeriz".

e gelmiş.

daha yeni oldu "karını dövdün, ama bak bu işin sonu fena olur" der devlet. herif devam eder, her seferinde salına salına, sonunda kadını keser.