bugün

Değilim ama 5 yıl önceki hayalimi de sıkıcı buluyorum. Zaman hayallerimizi bile değiştiriyor sayın seyirciler.
Aklımın bir köşesinde vardı ama buralara kadar gelebileceğimi tahmin etmiyordum ama henüz hayal ettiğim yerde değilim ama elbet bir gün.
Degiliz. Mutlu oldun mu!
Hayal ettiğimden daha iyi bir yerdeyim.
nedendir bilmiyorum ama 5 yıl önce hayatın daha lay lay lom kısmındaydım. gerçekleriyle yüzleşmediğim için hayal kurmuyordum yeteri kadar ileriye dönük olarak.

fakat mühendis olurum diye tahmin ederdim. hala olamamış olmak kötü ama bir mühendisten fazlası oldum 5 yıl içinde. öğrenciyken araba aldım, 3-4 araba alacak parayı yedim. ve bunları aile desteği ile değil hoşuma giden işleri yaparak ve kendimi çokta yormayarak yaptım. o yüzden hayal kursaydım bu kadarını tahmin edemezdim.
Hayal ettiğim yerlerden daha iyi yerdeyim. ikinci el uçak almayı düşünmüyorum.
Aklımın ucundan bile geçmeyen bi yerdeyim. Bazen nerdeyim lan ben diye düşüncelere dalıyorum. Hayat çok ilginç. Bundan 5 yıl sonrası için hayal kurdum. Belki ordan da yazarım.
Beş yıl önce başka bir şehirde olayım kendi evim olsun diye hayal ediyordum. ikisi de oldu. Ama eksik.. şimdi o kadar zorluk çekiyorum ki hiçbir şeyin tadını çıkaramıyorum. Herşeyin hayırlısını dilemek gerek.
Tabiki hayır.
"Hayal kurmayı bırakacağım" dedim. Bıraktım da. Sigara gibi, alışınca bırakmıyorsun. Öte yandan 5 yıl önce hayalini kurarken bulunduğum noktanın daha da gerisinde.
5 yıl önce ben nerde olmak istediğimi biliyor muydum acaba.
Hayır, hala Türkiye'de yaşıyorum.
evet, teşekkürler.
5 yıl önce okulda okurken 5 yıl sonra işsiz olacağımı bilerek okudum evet hayatım planlarıma uygun ilerliyor.
evet 2013 yılında 2018 yılında olmayı hayal etmiştim..

Bukadar..
yanıtı tam olarak evet olamasa da o zamana kıyasla 1-2 tık daha ileride olduğum bir vaziyet.
nereden bileyim ben nerdeyim ne yapıyorum neden buradayım iyi miyim kötü müyüm.
Beş yıl önce bir uçurumdan düşme hızıyla kaymakta olan hayatımda 5 yıl sonra nerde olurum diye durup düşünmeye hiç imkanım yoktu.
Şimdi 5 yıl sonra hangi bombok durumda oluruz diye düşünecek stabilizasyondayız çok şükür.
5 yil oncekinden ilerideyim, ama 2 yil onceki planimdan gerideyim durumudur.

yonetim bilisim sistemleri okumayi planliyorum, amma tezsiz uzaktan yuksek lisans minyapsam, acik ogretimden tekrar lisans/onlisans mi yapsam karar veremedim.
Değiliz -hatta çok uzağız.
attığım yanlış adımlarla, verdiğim yanlış kararlarla olabileceğim noktadan çok daha kötü bir yerdeyim. ama yanlış kararların, yanlış adımların ve acı tecrübelerin en iyi öğretmenler olduğunu da bu süreçte fark ettim. inşallah bundan bir 5 yıl sonra her şeyin hayal ettiğim gibi olması için gerekli dersleri almakla meşgulüm.
aslında kısmen denilebilir. ama daha iyi şartlar altında hayal etmişliğim vardı. yok olmadı.
Yök evdeyim.
5 yıl önceki yerdeyim ama hayal ettiğim yerde değilim.
evet.

tam da istediğim yerdeyim. eski nickimle yazdığım entry; (#17759064) şu an tam da ordayım.

Çok şükür.