Mal beyanı başlığı. Biri de yazmış babası tahrik oluyodur diye. Kendim kızımın başını kapamayacak olmamla birlikte bir ailenin kendi isteğine göre çocuğunu yönlendirmesi, dünya görüşünü ona sevdirmeye çalışması kadar doğal ne olabilir. Ben mesela küçük yaşta gitar da öğretmeyi düşünüyorum. Bu normal de sevdirmek amacıyla arada bir erkeğe takılan bere gibi kıza da başörtüsü takmak mı anormal. Biraz objektif olun derinlemesine düşünün ya. Herşey normal ama konu başörtüsü olunca anormal di mi. Samimiyetinizi sevsinler.
çocuk istismarının daniskasıdır ve düpedüz suçtur.
Sözde edep adap kavramı öğretiliyordur kızım sen ister misin istemez misin denmez. Küçükken sıfır kollu bişey giydirildiğini hiç hatırlamıyorum giymek istersem de ayıp ayıp dendi. Şimdi görüyorlar ayıp nasıl olurmuş.
Bir aile bize ters gelse bile -ki bana ters gelmiyor- istediği şekilde yaşar ve çocuklarını o yönde yetiştirmek ister. Çocuk istismarından girmiş yaşıtlarıyla oynayamayacak olmasından çıkmışlar. Eminim ki gezmeye falan giderken takmışlardır çocuğa. insanları canavar mı sanıyorsunuz.

dipnot:sevdirmek için ara ara takmak başka, zorla sürekli takmak başka tabi ki. Ayrıca hiçbir yaşta zorla taktırılmamalı. Ama sevdirilmeye çalışılması gayet doğal.

dipnot:18 yaşından önce kızının başörtüsü takmasını zorunluluk haline getiren ebeveyn var ise psikoloğa gitmelidir. 18 yaşından sonrası ise üzerinde konuşulabilecek uzun bir konudur.
Anne karninda operasyonla taksaydiniz. Cocugun kosmasini, oynamasini bile zorlastirir.
Saçmalıktan baska birşey degildir.
Bulunduğum şehir arap turistlerin gözde şehirlerinden olduğu için sıkça karşılaştığım kız çocuğudur. ama bu duruma dair en unutamadığım şey ise yıllar önce on on bir yaşlarındayken benimle aynı yaşlarda ve muhtemelen baskıyla kapatılmış arap bir kız çocuğunun bir giyim mağazasında denediğim elbiseye öyle hüzünlü hüzünlü bakmasıydı. hala gözümün önüne geliyor bakışları. çocuk ya çocuk insaf.
islam kavramı adı altında 5 yaşında ki bir kıza eğitimin, yazmanın, okumanın ne kadar önemli olduğunu öğretmek yerine, hayatını kısıtlamanın, evden çıkmamanın, ve kızların, kadınların kısıtlanmak zorunda olduğunu öğreten bir zihniyetten kitabının ilk cümlesi ‘oku’ kelimesini öğretemezsin.
Bir kız düşünebileceği yaşa gelmeden böyle şeyler olmamalıdır. Sonra ailem zoruyla kapandım ama açılmak istiyorum diye gezen tiplerle doluyor ortalık.
küçük yaşta din eğitimi verilmesidir. eğitime erken yaşta başlamak lazım erken yaşta alışmalı ne sakıncası var yahu.
4 yaşındaki manevi kızına içki içirmez en azından ;)
ağaç yaşken eğilir kriterini yaşayan dini bütün ailenin yaptığı doğru eylemdir. evet..
5 yaşındaki oğluna makyaj yapan annenin eyleminden daha basit ve sıradan bir eylemdir.

duyan gören de 5 yaşındaki çocukların hepsinin moda programları izleyerek giyinip kusandigini sanacak: reşit olana kadar herkes annesinin babasının tekelinde arkadaş mini etek giydirmesi ne kadar normal görüyorsanız çarşaf giydirmesini de normal göreceksiniz. bu kadar basit.
Takar. Derdi sizimi sardı sizene olum.Çıldırtıyorsunuz insanı.Ulan ülkede bir tane akıllı adam kalmadı.
5 yaşındaki çocuğun bir günahı yoktur ki, ergenlikten sonra günahlar başlıyor ve kapanması gerekiyor. Saçmalık 5 yaşında bir çocuğu türbanlamak.
Küçük kız heves etmişse taksın ne var yani.
Erzurum ve konya da normal olarak görülen anormal davranıştır.
bir aile çocuğuna makyaj yapabilir, onu metalaştıran türlü türlü elbiselerle, takılarla süsleyebilir, kendi her türlü ideolojilerini çocuklarına aşılayabilir, ama konu türban takmak olunca "yauv veledi istismar ediyolar ula" derler.

hassiktirinizgidinizefendim.
Çok yanlıştır. Daha 5 yaşında çocuğa türbn takmak nedir? 13 yaşından önce takmak çok yanlış 13 18 arası takmak da pek mantıklı değil. 18 den sonra takmak daha doğru olur. (Kişisel karara göre)
güncel Önemli Başlıklar