bugün

kemalistler bir gün namaz kılacaktır , kılan kemalist ne güzel bir kemalisttir.
her akşam alkol tüketen fetullahcinin muhtemelen arkadaşı olan kemalistir.
inanç ile siyasi düşünceyi birbirine karıştırmayan, hepinizin çevrenizde rastlayabileceğiniz insan tipidir.
Kemalist olmanın müslüman değil demek olmadığını biliyodur, inancın siyasi düşünceden bağımsız olduğunu biliyordur; elhamdülillah müslüman geçinip elin karısına kızına bakan, yalanı dedikoduyu dilinden eksik etmeyen yine de beş vakit namaz kılan adamlar varken, onların içi rahatken kendisi neden kemalist olduğu için namaz kılamasın ki?
doğruların peşinde olan kemalisttir. Ikisinin bir arada olacağını bilen, görendir.
benim, var mı sıkıntı?
Helal denilesi yazardır.
"Gökten indiği sanılan kitapların dogmaları" ile hayatını düzenleyen Kemalisttir.
benim ortaokuldaki halim olabilir bu durum. hem atatürk'ün müslüman olduğunu düşünür hem de 5 vakit namaz kılardım.
ablam da olabilir bu kişi ayrıca bizim yazlıktaki komşular da hem atatürkçüler hem de 5 vakit namazında niyazındalar.
Ancak paralel evrende haklısın. Din adı altında her boku siz biliyorsunuz amk. Sizin gibi denyolar yüzünden dinden soğuyan milyonlar var lan ülkede. Hâlâ yırtık dondan çıkar gibi yazıyor adamlar; bıkmadan usanmadan, utanmadan, yüzü kızarmadan...
güncel Önemli Başlıklar