1. 1.
  Sabah namazı: 5 dakika.
  Öğlen namazı: 10 dakika.
  ikindi namazı: 7 dakika.
  Akşam namazı: 5 dakika.
  Yataı namazı: 10 dakika.

  Totalda bir günde 5 vakit namaza ayrılacak en baba 37 dakika.

  24 * 60 = 1440 dakika.

  1440 dakikada sadece 37 dakika.

  Evet çok zor gerçekten.
  20 -7 ... frekans
 2. 2.
  Toplamda 37dk kılan var mı ya taş patlasın 15 dkdır.
  Namaz zor değil sizin nefsinizi terbiye etmeniz zor.
  22 -2 ... sezenist a feminist
 3. 3.
  namazları cem ederek Yani: öğle ile ikindiyi akşam ile yatsıyı birleştirerek kılabilir üç vakte indire bilirsin. Islam kolaylık dinidir.
  1 -7 ... bexdever
 4. 4.
  Namaz bir zorunluluk değildir. Namaz sıradan bir şey olmayıp, sizin için bir penceredir. Namazı amacı ne allah icin nede onun muhtaç olduğu için yapılır.

  Namaz sizin gözlerinizi ve uzuvlarinizi korumak,yegane gücün allah olduğunu anlatmak için vardır. Kaslı kuvvetli, ardında binlerce güçlü ordusu olan, parası ve evlatları olan bir adamın secdeye gitmesi işte bunun anlamı "güç ve kuvvet yalnız allahın dir" ayetin kabul etmektir. Kul olup teslim olmaktır.

  Aksi halde faiz verip, zina yapıp, haram yiyen adamda namaz kılıyor. Mesele sizin bunu yapmakta ki amacınız. Ve herkesin amacı aynı değildir. Kimi allaha ulaşmak için yapar, kimi dünya nefsinden kaçmak, kimi allahtan korktuğu için.

  Selam ve namaz ile.
  6 ... promer
 5. 5.
  Herkesin kıldığı zamaz birbirini tutuyormuş gibi dakika hesabı yapmışlar bir de. Gerçekler arkadaşım. Tüm gün abdestli durabilme imkanın yok zaten. Bir de yer bulacaksın. Ben hiç şey diyenini görmedim "ezan okunacak dışarı çıkmayayım bari" günlük koşuşturmadan 24 saat az gelen bi insana "üfff namaz kılmak için zamana gerek yok günde yarım saat" dersen senin ağzına vurur.
  1 -2 ... hakyamarina
 6. 6.
  ibadetin gizlisi makbul olduğu için pek yazmıyordum ama şimdi belirtme zamanı. dk hesabı pek tutmuyor. 1-1.5 saat alıyor ama bunun çok olmadığını bir kabul edin. telefonunuzun pil kullanımına girdiğinizde bile 2 saat harcadığınız uygulamalar görürken namaza o kadar zamanı çok görmek bence bir müslüman için ağır terbiye eksikliğidir.
  5 -1 ... fonetik pid
 7. 7.
  maç 90 dakika ama maça gitmek - gelmek bir gün alıyor.
  5 -1 ... unbd
 8. 8.
  namaz;

  allah(c.c)'in huzuruna cikip halini arz edip, o'nunla konusmaktir.
  bu ask'la namaz'a durursan, tattigin huzurdan sonra diger vakitleri 4 gozle beklersin.
  10 -2 ... sari civciv
 9. 9.
  Namaz'ı sadece vakti geldiği için kılanlardan mısınız yoksa kur'anın dediği gibi DOSDOĞRU kılanlardan mısınız ?

  Kur’an’da namazla ilgili 100’e yakın ayet bulunur.
  Bunlar namaz kılmayı teşvik eder. Kur’an’da namaz kılmayanları kınayan tek bir ayet yoktur.
  “Vay haline o namaz kılmayanların” dendiğini asla göremezsin.
  “Vay haline” diye başlayan namaz ayetleri, bilakis namaz kılanlar içindir... çünkü dosdoğru kılmak konusunda kur'an bunun altını özellikle ve defalarca çizmiştir... ama kimse üstüne alınmaz çünkü herkes kendinden emindir...
  Namaz bir istek konusudur ve istek olmadan kılınan, namaz, namaz değildir. Namaz, sadece ve sadece bir meditasyondur. Öz-disiplini güçlendirmek adına vakitlendirilmiş YARATICIYA doğrudan bağlanma işlevidir...
  Namazı sadece vakti geldi gidip namazımı kılayımda geleyim çıksın aradan modunda kılanların namazlar işte bu DOSDOĞRU diye uyarılan namazlardandır..
  halbuki Namaz için kur'an öyle bir cümle kurar ki:

  "Onlar namazlarında huşu içinde olanlardır". Kur’an-ı Kerim Muminun Suresi 2. Ayet

  Huşu, meditatif bir moddur. Namaz işlevi bir arınmadır. Kişi, namazda "HUŞU" mertebesine erişemiyorsa, günün 5 vakti sırtına ağır bir yük aldığı hissiyle dolar. O aslında, bu yükün altına girmeyenlere imrenmektedir. Kılmayanları bu yüzden suçlar.
  Namaz'da dua zorunluluk değildir çünkü namazın amacı zaten zihni susturmaktır. Zihin, görevi gereği zaten bütün gün konuşur. Namaz ise zihinden ve gerçek dünyadan kaçıştır, kendi ruhuna sığınmadır. Allah'a yönelmektir. "O"nunla senin bir olmandır. Şah damarından daha yakın olması ancak bu yolla olur...
  Namazın tariflerle sınırlandırılması, namazın bedenselleştirilmesinden başka bir şey değil. namaz, ruhla ilgili bir konudur. Kur’an felsefesindeki namaz, insanı bedeninden yükseltmekten başka hiçbir amaç taşımaz. Zihnini susturman, bedenini unutman... Huşu için yapman gereken budur.
  Secde, bedenini unutman için çok güzel bir duruştur.
  4 ... beerhaspozitif
 10. 10.
  Alışınca kolaydır da bi saatten sonra bana abartı geliyor. Mesela sabah ezanını duydum kılayım dedim sonra uyudum mu naptıysam kalktığımda saat 8e geliyordu.
  3 -4 ... tenete