1. 1.
  isim gereği insanlar ile birebir satış yapan biriyim. 5 TL için eşinden izin isteyenler var. ilk başta kaçış olarak düşündüm. Ama gerçekten izin alıp binbir zahmetle tekrar bana ulaşan insanları görünce garipsedim ve üzüldüm.

  5 TL harcamasına güvenmediğini biri ile niye evlisin. Yada sen kadın olarak bukadar mi sindirildinde 5 TL için bukadar eziyet çekiyorsun.
  16 -8 ... sualci
 2. 2.
  Olayın boyutunu bilmem ama karım dediğim insan gerçekten seviyorsam kazancımız ortaktır, bende ne kadar varsa onda da o kadar vardır. Senin benim diye ayrılmaz, plan yapılır v.s.
  Mantıklı olan budur, onun dışında ekonomi rezalet, yahut 5 tl bile fuzuli alışveriş yapamayacak kadar kötü konumdalar ama kocası henüz karısına bunu itiraf edememiştir. Hiç bir şey belli olmuyor hayatta.
  11 ... lucifers
 3. 3.
  Asgari ücretin simit+çay denklemiyle hesaplandığı bir ülkede garip olmayan durum.
  Ama "güvenmek" ve "güvendirmek" de önemlidir tabi.
  1 -1 ... beterbocek v2
 4. 4.
  Dinimizde böyle bir kural var eşin kazanıyorsa onun bilgisi dahilinde harcama yapmalısın.
  Belkide onun hassasiyetidir.
  3 -3 ... feministmiyimneyim
 5. 5.
  5 lira lan... Sacmaliga bak.
  -1 ... vr38 ile uyuyan adam
 6. 6.
  Evliyim ben çalışıyorum. Eşim çocuklar ile ilgileniyor. Bankadaki hesabınıza herşeye erişimi vardır. Ki ben gerekmedikçe harcama yapmadığını bildiğim için yaptığı harcamalarida yıllar oldu birkez sormadım. Ne zor kazandığımız ve disimizden tirnagimizdan artirdigimizi zaten biliyor. Gerekmiştir harcamıştır düşüncesinde olan biriyim ama. Dediğim gibi 5 TL içinde izin almak çok mantıklı değil. Tabi ciddi alımlarda oturu konuşuruz. Ama ota boka harcadığınız 5tl için de konuşmak saçma.
  6 -2 ... sualci
 7. 7.
  5 lira deyip geçme. Baştan 5 tir sonra büyür 50 olur 500 yüz olur. Nasıl alışırsa öyle gider. Taviz tavizi doğurur. Ha kadının baba evinde geliri geçimi hayat standardı yüksektir, sende o zaman bütçene göre bir kadınla evlen. Şart değil prenses. Ayrıca ve en önemlisi Sadece kadın değil ki harcamasına dikkat etmesi gereken. Esas erkek dikkat etmeli. Terazinin kefesi tek olmaz. Kazanan erkek olsa dahi aile ve sorumluluk sahibi biri parasını hovardaca harcayıp çoluk çocuğunu muhtaç bırakamaz. Hanımına danışmadan para harcayamaz borç dahi veremez izin almadan. Yok öyle bir dünya. Bu kadının kocasından izin istemesi meselesine gelince: o eski bir adaptır. Size ters gelebilir ama ben büyüklerimden gördüm. Şimdilerde uygulanmamasının yol açtığı sıkıntıları ise toplum olarak hep birlikte yaşıyoruz. Kredi kartları sayesinde Milletin yarısının gırtlağa kadar borcu var. üstelik kadınların pek çoğu da çalışıyor. Ama birileri ekonomik özgürlük mavalıyla halkı sömürmeye devam ediyor ne hikmetse. Hep borçluyuz ve borcumuz da hiç bitmiyor. Kimsenin de umurunda değil. Alıştı millet habire harcama yapmaya. Ya zaten bundan evde var yada çok lüzumlu değil almayalım demiyor. israf diz boyu. Bütçe yetmediği halde Modeli değişti diye kampanya diye gerçekten ihtiyaç olmayan çok şey alınır oldu. Bu iktisat değil ki. Sonra da geçinemiyoruz diye ağlıyorlar.

  Allah göstermesin ani bir durum olsa deprem afet savaş ne yapacak bu millet?
  2 -2 ... gazeloglu
 8. 8.
  Kapıya gelen pazarlamacılardan mal alan bir kadınla evliysen izin alması çok daha iyi olur. Pazarlamacıların alayı dolandırıcı, türlü kelime oyunlarıyla saçma sapan ürünleri iteleyip giderler.

  Kadının tabi ki söz hakkı olacak ama adam çalışıp evdeki para trafiğini yönetiyorsa sorması çokta abes bir durum değil. sonuçta ülkede kabul edilmek istenmese de, 5 tl'ye muhtaç insanlar var.
  3 ... sakata gintoki
 9. 9.
  Bir erkek olarak kadını bu kadar bağımlı hale getirmeyi onaylamıyorum zira sen her zaman ailenin başında olamazsın.
  2 -1 ... vigilante8
 10. 10.
  Para kazanmayan bireyin yaptigidir.
  2 ... kapucino