1. 1.
  büyük üzüntü veren göztepe trajedisi, düşüşü, kendi alanında rekor olsa gerek.
  2 -1 ... ireland
 2. 2.
  buna ne kadar başarı denir bilinmez... ama göztepe'ye gereken ilgiyi göstermemiş, bu hallere getirmiş kişi veya kurumlar için gerçekten bir başarıdır!...
  1 ... dolayli zarf tumleci
 3. 3.
  koskoca izmir'in ayibindan baska birsey degildir. destek olmak yerine kostek olmak tercih edilmis, bunun akabinde de dusunulmeyen son yavas yavas kendini hazirlamistir.
  2 ... otuzyedibucukekrantv
 4. 4.
  göztepelilerin dört kere küme düşmekten asla utanmadığı sözde başarıdır. göztepe'ye basit bir futbol takımı gözüyle bakıp, göztepe'nin kordon gibi, saat kulesi gibi bir izmir değeri olduğunun farkına varamamış sözde izmirli yerel yöneticilerin utanması gerekir.

  (bkz: sizin olsun ligleriniz yeter bize göztepemiz)
  2 -1 ... gerko
 5. 5.
  sadece kişisel çıkarlarını düşünen yöneticilerin ayıbıdır. bu kadar potansiyeli olan bir takımın halini görüp üzülmemek elde değildir.
  ... t bag
 6. 6.
  (bkz: asansör takım)
  1 -2 ... t square
 7. 7.
  izmir'de tek takım bırakma çabasının eseridir. ''izmir'e altı futbol takımı fazla.'' diyen aziz kocaoğlu'nun eseridir. büyük başkanımız ahmet piriştina varken de altı takım vardı bu ilde aziz bey! nasıl olacak şimdi? çok değil. daha 2005 hatta 2006 dahilindeyken konuşurduk arkadaş ortamlarında. o zamanlar bize hayal gibi gelse de, komplo teorisinden ileri gitmez desek de şu an o yıllarda konuştuklarımızı yaşıyoruz. komplo teorilerimize göre göztepe, göz göre göre amatör kümeye düşürülecekti. göztepe'nin amatör kümeye düşmesiyle birlikte, gündemden ve gözden uzaklaşması izmir'deki futbolseverlerin, tam taraf olamamış ama sempatisini ve desteğini göztepe tarafında kullananların düştüğü boşluğu altay ile doldurmak isteyeceklerdi. 2006-2007 sezonunda mazisiyle izmir'e belki de en büyük hizmeti etmiş olan bir takım var olma mücadelesi verirken bir diger izmir takımı ise bir üst lige çıkmak icin mücadele veriyordu; ancak sadece isimde kalan izmir büyükşehir belediyesi, izmir ticaret odası, konak belediyesi ve hatta kendisini izmir spor kulüplerine desteğe adamış(!) izvak, destek haklarını bir kenarda var olma mücadelesi veren göztepe'yi hiçe sayarak, görmezden gelerek sadece ve sadece altay'dan yana kullandılar. maçlarına alınan binlerce bilet mi dersiniz, verilen forma reklamları mı dersiniz, her galibiyete prim mi dersiniz, gazetelere televizyonlara verilen destek mesajları mı dersiniz, final maçına kaldırılan onlarca bedava otobüs mü dersiniz.. tüm bunlara rağmen sadece ve sadece lobiciliğin verdiği bu samimiyetten uzak destek sonucu, final maçı az önce adı geçen tüm kuruluşlara kapak oldu.

  Bir sonraki sezona gelindi. geçen sene var olma mücadelesi veren göztepe, tamamı altyapıdan olan yaş ortalaması 18 olan oyuncularla 3. ligde kalabilmişti; ancak altay bir üst lige çıkamamıştı. harcanan onca emek ve para havaya buhar olup uçup gitmişti. yeni sezonda göztepe'yi daha büyük zorluklar bekliyordu. çünkü geçen seneki birçok oyuncusu yine başka kulüplere kaçmış ve yine alt yapıdan yeni oyuncuları kadrosuna katmıştı göztepe. maçlar oynanıyor, haftalar geçiyordu. göztepe geçen seneye göre tehlike ile daha gercekçi bir şekilde karşı karşıyaydı; ancak sevgili izmir büyükleri(!) yine tercihlerini altay'dan yana kullanmaya karar vermişlerdi. bir tarihin, bir değerin yitip gitmesine gıklarını bile çıkarmayanlar, altay için yine binlerce bilet aliyorlardı.

  kısacası birileri kendince düğmeye basmışlardı. izmir'de göztepe'nin düşüşüyle birlikte ortaya çıkacak boşluğu akilllarınca altay ile dolduracaklardı. bunun icin yapılanları saymak hiç de zor değil.

  gecen senelerde defalarca seyircisiz maç oynama cezası alan ne göztepe için ne de karşıyaka için kılını bile kıpırdatmayan izmir(!) büyüksehir belediyesi, altay'ın bir maçlık seyircisiz oynamasına tahammül edemedi ve hemen gündoğdu meydanına dev ekran kurdu.

  bazı semtlerde cadde kenarındaki direklere 23 nisan ile ilgili afiş ve bayraklar asılırken beraberinde yine belediye tarafından altay bayraklari da asıldı.

  bunlar son zamanlarda dikkat çeken en saçma desteklerden akla gelenlerden bazıları.

  komplo teorimize geri dönecek olursak, teoride son hamleye de geçtiğimiz hafta ulaştık. yerel gazetelerimizden biri bu ulvi amaca yönelik inceden bir nabız yoklaması yaptı. aynı gün çıkan iki yazıyı dikkatle okuyunuz.

  http://www.gazeteyenigun....=2007-05-04&nID=19012

  http://www.gazeteyenigun....azarID=45&yaziID=4358

  tüm bu planlı çirkef ugraşılara rağmen unuttukları bir sey vardı: Göztepe taraftari! göztepe'nin değil amatöre düşmesi, kapısına kilit vurulsa dahi ölmez, kaybolmaz, kabuğuna çekilmez taraftarı... bizler daha ölmedik; ve biz ölmedikçe siz çirkefler ordusu çirkin emelinize ulaşamayacaksınız. bazı işler lobicilik işi değil, gönül ve yürek isidir; samimiyet ister. sönül, yürek ve samimiyet de sizde yok!

  bu konuyla ilgili yazılanları bir yere kaydedin. yıllar sonra neden göztepe-altay düşmanlığı, göztepe-karşıyaka düsmanlığından daha şiddetli oldu diyenlere gösterecek mantıklı şeyleriniz olsun.
  1 ... gerko
 8. 8.
  * istemezdik böyle olsun...

  bir takım 5 senede 4 kere küme düşüyorsa bu sadece o takımın başarısızlığı değildir. vardır o işin içinde bir iş...
  2 ... zaknafien