(bkz: orayı yıkarlar)
Gelsinler ben onlara çadır dikerim.
olga cumhurbaşkanlığı için rte'ye ciddi rakip olur. ilk seçimde kazanır.
nerede iltica etmek istiyen varsa türkiye'ye gelmesi lazım çünkü halk ve hükümet bu durumdan gurur duyuyor.
9 milyon mültecimiz var, bir 9 milyon kişi daha gelmelidir çünkü iyi bir şey.
örneğin suriyelilere 35 milyar dolar harcamışız, bir o kadar daha harcamalıyız çünkü iyi bir şey.
bunları türkiye'nin bekası için yapmak zorundayız, türkiye'nin kaynakları sınırsızdır ama insana ihtiyacımız var.
belki sonra bunlardan yeni terör örgütleri oluşur ya da rte'ye seçmen yaparız.
t: 2 sene öncenin haberi, ukriler suriler gibi şerefsiz olmadıkları için gelmediler.
Gelsinler. çadıra falan bırakmayız, evlerimizde misafir ederiz onları.

Kaldığım apartmanda alt komşum Ukraynalı. Onlar geldiğinden beri kombiyi en kısıkta yaktığım halde sıcaktan yatamıyorum.
Olsa bile o kadar Ukrayna'dan göç olacağını sanmıyorum. Gitseler de AB ülkelerini seçerler. Tarihte buna benzer bir olay ise birinci dünya savaşı sırasında beyaz Ruslar'ın gelmesidir. Özellikle istanbul'da çok çalkantılı bir dönem yaşanmış. Özellikle bayanlar o dönem yaşanan olaylardan sonra tepki göstermişler, bu olayların önünün alınmasını sağlamışlar. istanbul'da özellikle Pera diye geçen bölgede günümüzde Beyoğlu muhitinde eğlence hayatı değişmiş, beyaz Ruslara akın eden erkekler yüzünden birçok aile dağılmış, birçok kavga ve cinayet işlenmiş. Ailesini bırakıp gidenler bile olmuş. Bir de hastalıklar yayılmaya başlamış. Tarih ile ilgilenenler için beyaz Ruslar'ın gelmesidir.
şu kıtaları birleştirip muhteşem boğazlara sahip olan jeopolitik ülkeyi ne hale çevirdiler. kardeşim sınır kapılarını açın bari kervansaray ne bileyim müze olarak falan kullansınlar. zaten 15 milyonumuz mülteci çok koymaz onlara...
Türkiye'nin en büyük sorununu gözler önüne sermiş olan fantazi.

(bkz: ahlaksızlık)
Larissa harun aşkı tekrar başlar.
nerede o günler keşke 10 milyon gelse

bu zoktuumun yobazları orta doğu da ne kadar

işsiz güçsüz varsa onları toplar getirir anca.
Ülkede eskort patlamasına sebep olacaktır. Ve Yerli Eskort fiyatları düşebilir. Ahlaki çöküş başlayacaksa, bunlarla başlasın.
Gerçekten bu başlık altında espri kasanlar falan kendilerinin komik olduğunu mu düşünüyor anlamış değilim. Bu salaklar yüzünden avrupa'da bizden nefret ediyorlar. Haklılar mı? Sonuna kadar.
Şunlara bak nasıl hevesliler. Şüphesiz balikesirli nufus fazla diyor.
abaza suriyeliler, edirneye akın eder. oradan da hepsini yunanistana kakalayın amk.
düşünsene camide dilenen tatyana, nataşa.. caminin avlusunda bekliyor. cuma bitse de şuna para versek diye düşünen binlerce müslüman. allahım binlerce suriyeliden sonra ilaç ilaç. gelsinler.
gelsinler,ülke zaten yol geçen hanına döndü. ukraynalılardan sonra ispanyollar, ugandalılar, çinlilerde gelsin zaten atalarımız gavur için savaştı.
Basimizin ustunde yerleri var.
mikro düzeyde düşününce bir milletin genetik olarak nasıl göründüğünün başlı başına bir algı yaratabilmesi ne kadar acı.

kavruk ipsilonları kimse istemez. bebekler akça pakça ve tırtıl kıvamında sevilir, çocukların kara kurusunu kimse sevmez, gençlikte aynı ve bu böyle devam eder. görsellik üzerinden yürüyor her şey. bu durumda genç kızlar(ve erkekler) neden kendini geliştirmiyor diye eleştirilsin ki.. gittiği yer kütüphane,üniversite olamaz tabii. spor salonu, fitness, kuaför, gratis vb yerlere gitmesi çok normal. mal olmadığını gösterir, görselliğin nasıl her kapıyı ( ve ülke sınırlarını) açabileceğini erken yaşta keşfetmiş.

suriyeli var, suriyeli var.

pazarda suriyeli çocuklar vardı. bir yerlerden bir şeyler topluyorlardı; lahana, brokoli. bekledim ne yapıyorlar diye. toplanıp giden pazarcıların bıraktıklarını topluyorlardı. bir kaç kilo muz aldım vermek istedim, 5 çocuğun hiç birine veremedim. yemeleri için bir tane bile almadılar. çok güzel gülümseyip reddettiler. para vereyim dedim, kaçıp sklandılar. en küçüklerinin eline falan vereyim muz, para dedim asla almadı, abisi uzaktan zaten itiraz ediyor. bir de topladıkları brokolilerden benim poşetlerime sıkıştırmaya çalıştılar. kimseden bir şey istemeden pazardan geriye ne kalacak diye beklediler. düşünüyorum, belki ülkelerinde özel okula giden, kimseden yardım almamış çocuklardı.
2 senedir babamın misafiri olan genç bir çift var. 18 ve 20 yaşlarında. kız yemek pişirmeyi bilmiyor, babamdan tarif alıyor. örümcek, kedi görse masanın üstüne çıkıyor. bir konağın bir kızı büyümüş, prenses gibi. şimdi sürgün.
başka bir suriyeli yanında çalıştığı adamın karısını öldürdü bozuk paralar için.
genelleme yapmamak lazım.
ülkeme fazladan masraf ben de istemem, gelmesinler, gelecekse çocuklar ve kadınlar gelsin, yaşlılar gelsin. yine de ön yargı fena. ama ben kendim çocuğumla bir yere sığınmak zorunda kalsam ve bana bilmem ne muamelesi yapsalar ölmek istesem de ölemezdim, bir de çocuğun var.
yasanan insani duygulardan uzak savastan dolayi hayatlarini baska ulkelerde yasamayi goze almis ailelerin bir kisminin turkiye'ye gelmesi.

yedi yildir burdayim ama uzun zaman sonra ilk defa bir basligi takip edecegim, ne kadar girilen aptalca ve troll entry varsa hepsini sikayet edecegim.

sizin yuzunuzden insanligimdan utaniyorum.