bugün

çeşitli yorumları içinde barındıran bir soru ama içinde bulunduğumuz zamana baktığımızda bir misyonerin en büyük silahının para olduğunu görüyoruz.
bence biraz pazarlık et. 100-200 TL ye olayı bağlayabilirsin sözlükte.
Değiştirdim derim içten müslüman olurum. Takiyye yaparım kim bilecek mk.
gerçek iman sahipleri şunu söyler: rasulallah s.a.v. efendimiz gibi, "bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz de ben davamdan vazgeçmem."
değiştiririm lan o parayla cennet alınır be.
Bir ateisttim. Ve bir başka dine geçmek istemem. Tek istediğim kaliteli bir hayat yasamak. Geçeceğim dinin mensuplari kaliteli insanlarsa düşünebilirim. Benim için nicelik değil nitelik önemli.
bakıyorumda ben 5 milyon dolar ile piyasayı çok yüksekten başlatmışım 100 dolara gidenler var.
Ben deistim hepsi bizim tanrımız bir milyona da olur.
tuğçe kazaz ın çok kafasına takılmış olan soru.
değiştiririm. ortamlarda hristiyanım deriz amk nolacak.
olsaydı değiştirirdim, al birini vur ötekine ne fark edecek.
yapılan ankette para kazanmış gibi gözüküyor. konuya demek ki herkes realist yaklaşıyor. yani paramı alırım keyfime bakarım ama yapacağımıda yaparım diyor yazarlar.
bu soruların baymasına değilde içinde bulunduğumuz kapitalist düzende paraların nelere sahip olabileceğine dikkat çekmek için farkındalık yarattım.
paranın, sen nelere kadirsin.
görsel
Hatırlarım hemen, hani bir avucuna güneş, diğer avucuna ay verilse bile vazgeçmeyeceğini söyleyen Sevgililer Sevgilisi'ni.
bazılarının ''hangi dini?'' dediğini duyar gibiyim.
"Güneşi sağ elime,ayı sol elime verseniz yine de dinimden dönmem.",şeklinde cevaplanası sorunsaldır.
5 milyon dolar verseler sonsuz bir hayattan ve cennetten vazgeçip cehennemde sonsuza kadar yanmayı kabul edermisiniz demenin başka yolu.
"Lekum dinikum veliye din" deyip, yokum diyorum.
5 milyon doların ahirette kağıttan öteye geçmeyeceğini düşündüren soru.
Ilkokul 1 muhabbeti.
ateistim ama dinim varmışta değiştirmiş numarası yaparım 5 milyon dolar için...
ne 5 milyonu abicim ver makarnayi kömürü gotunu bile alırsın bu milletin diye cevap vereceğim sorudur.
yazarlar döktürmüş, para hırsında son nokta.