bugün

malatya park avm'de de bulunan migros'un en yüksek kademesi.
bilkent center şubesi sonunda yarın açılacak market zinciri. yazın, real türkiye'den çekilince yerine migros gelecek dediler. sonra göt kadar bir şey açtılar. yaklaşık 1 senedir de 5 m açılsın diye bekliyorduk. yarın açılışa gideceğim, bakalım 1 senede ne halt yemişler. mağdur ettiniz bunca insani, hainler!
Bir takım komik insanların cansiparane savundukları, pembeye boyayıp pazarlamaya çalıştıkları lakin ne denli yorucu ve kargaşa yaşanan marketlerden biri olduğu herkesçe bilinen büyük marketlerden biridir.
Eşşek yükü arabalar ile self kasalara girmenin mümkün olmadığını, avuç içi tezgahlarına ürün koymanın, kasadan geçirilen ürünün poşetlenme aşamasının mümkünsüzlüğünü görememek de ayrı bir komikliktir.
Sakız alıp çıkan bu yavrukurtlar bilemezler elbette.
Birgün büyümelerini sabırla bekliyoruz...
Kampanyalarını takip edip arada uğradığım markettir. Aradığını burada bulamazsan büyük ihtimalle yurtta yoktur.

Migros genelde pahalıdır ama dönem dönem belli ürünlerde güzel kampanya yapar.

Ayrıca yazarın dediği gibi self kasalar can kurtarır ve siz kullanamıyorsanız bile self kasalarda her zaman yardımcı olacak elemanlar vardır.
her migrosta kendinin kasiyer olabileceğin ve hemen ürünlerini okutabilip alıp evine gidebileceğin boş kasalar var. boş olmasının nedeni üstteki yazar gibilerin bu kasaları kullanmayı bilmeyip kasiyerli kasalarda sıra bekleyip burda saldırmasıdır. şekerin tuzun tuvalet kağıdının 11 çeşidi yoktur. tuz çok olsa 3-4 (kaya,deniz vs) tuvalet kağıdı 3 (2 katlı 3 katlı 4katlı) şeker ise 2-3 (toz,küp hadi bide pudra olsun) çeşittir. arkadaşa çeşit olarak gelen markalardır. devlet o zaman her ürün için 1 marka zorunluluğu kılsın.

not: migrosta 8. derece tanıdığı bile olmayan bir vatandaş.
Hunharca alışverişi, şuursuzca para harcamayı pompalayan, gereksiz büyüklüğe ve çeşide sahip, devasa market.
Deli gibi tepe tepe doldurulan market arabaları, tuzun, şekerin, tuvalet kâğıdının bile onbin çeşidi, durmadan yapılan anonslar, ağlayıp zırlayan çocuk güruhu, elinde listeyle, o koridor senin bu koridor benim koşturan insanlar, metrelerce uzunlukta kasa kuyrukları, sıra kavgaları, viran olmuş kasiyerler, rulosu biten pos cihazları, sabırsız, sinirli ve yorgun insanlar....vs.. Fecaat...
Uzun süredir mahalle ya da yerel süpermarketlerden alışveriş yapıyorum. Yorulmuyorum, sinir harbi yaşamıyorum, kuyruklarda beklemiyorum, tuz almak için, 5 km yol yürümem gerekmiyor, kuyruklarda dakikalarca beklemiyorum, yumurtanın onbin çeşidine ihtiyacım yok, lakin bildiğimiz tavuğun poposundan çıkmış olması yeter.
Huzur ve sakinlik güzel şey...
Silivri'deki avmsi tamamen para israfı olmuştur. Şehrin dışında ve ne zaman gitsem bomboş.Tek güzel tarafı, meraklısı için çok geniş çaplı olmasa da gokart yapabilme imkanidir.
antalya'da güzel hatunların buluşma noktası. gidenin gözü gönlü açılıyor.
antalyada üniversiteden sahile akarken ugranilan duraktir. üninin yakininda oldugundan alisverisin 1. merkezidir.
Yıllardır 2M'ine alışık bu bünyeye fazla gelip bayıltabilecek migros türü. içinde yok yoktur herhalde.
ankara da ankamall ile eryaman da olmak üzere 2 adet bulunan mağaza. kapsama alanında ise küçük migrosçuklar bulunmaktadır.
izmir balçova da açılmış olan alışveriş merkezinin adıdır.
genişleyebildiği kadar genişlemiş ve artık ne yapacağını şaşırmış alışveriş mağazasıdır.
gezerken bıktığım mağaza. bir süre sonra gözler artık iflas ediyor.
antalya da da bir tane bulunan ve ordaki üniversite gençlerinin buluşma noktası olan alış veriş merkezidir.
(bkz: ankamall)
havuzu ve kumarhanesi olan migrostur.
migros denilip geçilendir. kim uğraşır 5 metresiyle onun?
sohbetlerde asl? sorusuna cevap olarak verilebilecek en eski geyiklerdendir.
3m migroslardan daha büyük olan migroslardır. herşeyin en kalitelisini,hijyenik olanını rahatlıkla bulabilirsiniz. gerçektende de diğer zincir marketlerden biraz daha tuzludur fiyatları.
gecenlerde manisa'ya acılmıs olan migrostur. her artan m ile kapasitesi artan türdenlerdir. *
763 tane şok değerindedir.
istanbul'un beylikduzu semtindedir.
antalya'da bundan yaklaşık 6-7 sene kadar önce açılışına gitmiştim ben. bedava şeker seperleri koymuşlardı her köşeye. taa güvenlik'ten oraya yürümüştük amcaoğluyla. hatta şererleri cebizime doldurduktan sonra lunaparkta ranger'a binmiştik. bu 6-7 sene içinde popülerliği hiç düşmedi bu migros hala tıklım tıklım. cineması falan da çok güzeldir.
antalya'nın en büyük alış veriş merkezi,içinde sizi yeterince tatmin edecek kadar mağaza bulunduran antalya piyasasının kalbi diyebileceğimiz kompleks...