bugün

Size en büyük zararı imam.http ler verecek farkında değilsiniz geri zekalılar.

Hayır verdikleri eğitim ortada. Ne diye bunları zorunlu kılıyorsunuz ki?

Kodumun sistemi.
Eğer doğruysa birilerinin uygulamak istediği eğitimdeki genç beyinlerinin yönlendirilmesi adına yapılan çalışmanın iyi bir sonuç elde edildiğine dair delil niteliğinde bir veri kabul edilebilir.
Puanlarının bu kadar düşük olması kaliteyi de düşürüyor.
Bence puanı bir Anadolu lisesi kadar yükseltilmeli ki değeri anlaşılsın.
Ve bir önemli etken de isteyerek gidenlerin yanı sıra aile baskısıyla gidip kendine yakışır hal ve tavırlardan uzak insanlarla dolmasıdır.
Tesettürün, haramın, helalin ne olduğunun daha tam bilincinde olmadan gidip yakışıksız durumlara neden olan insanlarla dolu.
imam hatiplerin aşağı görülmesinin bir diğer nedeni de budur.
(bkz: imam hatipler türkiye yi mahvedecek)

(bkz: svihs)
Az önce yeğenime tercihlerinde yardımcı olurken öğrendiğim şey.
Aslında pek de tercih edilecek bir şey de yoktu.

Bizim zamanımızda puana göre fen liseleri , anadolu ve öğretmen , sağlık meslek... vs diye bir sıralama vardı. Ben fen lisesi kazandım ancak biraz daha düşük alsaydım yine iyi bir liseye giderdim.
Şimdi bu durumun kaldırıldığını görüyorum.

Sokağa çıkma yasağından sonra neredeyse bütün liseler kapatıldı karakola çevrildi ya da ilkokul yapıldı ve şehir dışında yan yana bir sürü lise açıldı. Eskiden 5 dakika yürüme mesafesi olan okula şimdi servis parası ödeyerek , her sabah servis bekleyerek gitmek zorunda kalacaklar. öğle yemeklerini okulda yemek zorunda kalacaklar.

Adrese göre yerleştirmeymişmiş, dediğim gibi burada neredeyse bütün liseler şehir merkezi dışına taşındı ve aralarında sadece 20 metre var. 3 tercih hakkı vardı yeğenimin , fen lisesi kazanamayacağı kesin olduğundan yan yana açılmış liselerden üçünü yazdım üçü de gelmezse yine oralardaki liselere gidecek zaten...
Tam tersi atın fava bundan 50 sene sonra ülkenin büyük kısmı deist,ateist veya dinle ilgili her şeyden nefret eden insanlar olacak. Daha şimdiden 2000’lilerin çoğu deist. Teşekkürler Akp bilmeden çok iyi bir şey yapıyorsun.
her 2 liseden biri imam hatip olduğundandır.
çocukların başka şansı kalmadı ki. alternatif olmadığı için yazmak zorunda kalıyor.
Asılsızmıiş arkadaşlar meb yalanladı diye bilgi verdi arkadaşlar neyse tutmadı bu başlık
Istemiyorsa diğer niteliklerdeki okulları kazansın. imamhatipi tercih etmek zorunda kalmasın.
Düşmanlığa gerek yok.
Gönül ister ki imamhatiplere ortaokulların çerik çürükleri değil de nitelikli insanlar gitsin.
Din düşmanlığına sebebiyet verecek sahte hocalardan da arınsın toplumumuz.
Görende imam hatip'i kerane zannedecek. imam hatip'i seçince Kötü yola mı düşüyosun ? yok, akademik kariyerin boka mı batıyor ? yok. Niye çekemiyorsunuz bu okulları. Evet.
Edit: Başlık başa.