bugün

5 kuruşsuz bir ay geçirebilen bir gençlik için hayli güzel bir paradır. 25 gün aç kalır sonra gider 5 ekmek yer.
şehir efsanesidir.
sigara içmeyen bir gencin askerde başarabileceği durumdur. ötesi fizik kanunlarına ters.
bırak bir ayı, bir haftada ölürsün.
devlet yurdunda yaşayan öğrencilerin günlük 7 lirayı bulan fişleri sayesinde gerçekleştirdiği eylemlerdendir bu öğrenciler türkiye şartlarında gerçekten çok şanslıdır.
elektrik parasını kafanıza göre yatırabileceğiniz veya büyük çoğunluğun yaptığı gibi kaçak kullanarak hiç ödemeyerek, suyu aylarca ödemeseniz de kesilmeyecek olmasından ve halen veresiye defteri olmasından dolayı şemdinli'de olabilecek durum.

denedim mi? bir bakıma evet. elektriği 2 aydır sallıyorum. su zaten her ay on lira geliyor. ev lojman maaştan direk kesiliyor. esnafa kredi kartı uzatıyorum haram abi diyor. mecburen yazdırıyoruz hatta yazdırmadan kafaya yazıyoruz. adam yazmaya bile tenezzül etmiyor.
sigara içmeyen, okulunun dibinde yurdu olan, kısaca hiçbir yere para vermesi gerekmeyen, otlakçılıktan hayatını kazanabilen, her yere yürüyerek ulaşımını sağlayabilen bir öğrencinin rahatlıkla yapabileceği eylemdir.
gönderilen 400 lirayı 2 günde yedikten sonra bütün ay boyunca çekilmek zorunda olunan dert.
çok kolay. sokağa çıkın ve elinde molotof olan pkklıyı öldürün. onun anıtını dikerler kahraman olur, siz ömür boyu yatarsınız hapishanede. (bkz: adaletini sikim dünya)
zimbabwe'de olur.
bir rivayete gore bu tur kisiler suyun ustunde yurebiliyormus ve ayrica ucabildikleride ayri bir dedikodudur.
1 saatin 100 dolar olduğu yerde sudan ucuz.
5 lira ve yolunabilecek bir arkadaş ile çok rahat gerçekleşebilecek eylemdir.
kuzene geçirirsin, arkadaşa geçirirsin, anneye geçirirsin. bakkala manava geçirirsin... geçirirsin yani...
güncel Önemli Başlıklar