1. .
    yıllar yılı abd bandrollü film ve dizileri izlemiş, bu dizilerdeki garsona yüz dolar bahşiş veren coni amca modeline öykünmüş ve bu klasik sahneyi hayatının bir anında canlandırmayı amaç edinmiş, bir alışveriş sonucunda kendisine para üzeri olarak takdim edilen beş kuruşa sırt çevirip götü kasiyere dönük giderken, hayır kurumuna gösteriş amaçlı yüklü bir bağış yapmış türk sonradan görmesi edasıyla 'üstü kalsın' diyerek bir bok yaptığını zanneden öküz.

parasının üzerini alsa yahut da o 5 kuruş hiç yokmuş gibi davransa ortada zerre sorun kalmayacak ama beyimiz imparatorların, kraliçerin torunu, şatolarda yaşayan bir asilzade ya tenezzül etmiyor 5 kuruşa. yok tipine bakıyorum, çıkarım cebimdeki parayı vereceğim ama havasından yanından geçilmiyor kazmanın. o değil de havan kime yabancı. bu artislik, bu cool tavırlar neyin nesi. ellerin nasırlaşmış, üstün başın kir pas içinde ama hala inatla küçük dağları ben yarattım tripleri. şeytan dedi al o beş kuruşu dedi git dedi şu dallamanın orasına burasına sokuştur dedi. sonra devam etti ' ben seni, senin soluduğun havayı, yaşadığın gezegeni trilyonlarca kez alırım ulan de' dedi. ama ben derin bi nefes alıp sakinleştim de şeytanın bu gazına gelmedim. gelsem kim bilir neler olacak. evlerden ırak.
    ... ben simdi sana bi kamasutra