bugün

hutbe esnasında ''lan bi tek benim mi aklıma geldi'' diyenleri yanıltmıştır.
rezalet dediğin ayet ve hadislerdir. çok konuşup, boş konuşup mürted olma istersen.

tanım :ırkçıların rezalet dediğidir.
ufaktan bir şey sezdim ama hüsn-i zann'dan dolayı susuyorum.
Partiden falan bahsedilmemiştir.

ırkçılığın iğrenç bir şey olduğunu söylemeye gerek var mı? Bunun islamiyet'te yeri olmadığını yeni öğreniyorsanız bu hutbe verenin sorunu değildir.

ırkçı değilsen niye alınıyorsun müslüman bey?
''Irkçılığa karşı cuma hutbesi yayınlayan imam takımıyla aramızdaki fark, ırkçılığımız değil.
Bizim, inandığımız şeyleri maaş almadan savunuyor olmamız.''

caner kara
Gerizekali faşolarin zoruna gitmiş bugun ki hutbe. Evet çok belli. Bunlarin musluman olduğuna inanamiyorum ya.
Huur çocukluğudur, had bilmezliktir. iyi ki gitmiyorum cumaya yoksa cami karışırdı valla.
rezalettir. kimse kusura bakmasın mhp ile hdp'ye çakmaya çalıştılar bilinçaltı meselesi. halbuki akıllı mümin kardeşim mhp'nin türk-islam çizgisinden gittiğini bilmesi gerekir. bu şeytani münafıkların oyununa gelmemesi gerekir. bizzati cuma hutbesini okuyan hocaya karşı gelmemek için bir çok kişi kendisini zor tutmuş olabilir buna bende dahil yerimden kalkıp gider yapma noktasına geldim.

işte insanlar bundan dolayı devletin imamına güvenmiyor; geçmişte kemalist diktatörlük döneminde bira içip namaz kıldırıyorlardı bunların döneminde de milli düşüncelere bok atıyorlar aralarında fark yoktur. güvence olmayınca da tairkatların, cemaatlerin mescidinde namazlarını eda ediyorlar...
ırkçılık ile milliyetçiliğin ayrımı belirtilmeden okunmuş bir hutbedir. bu ayrımı yapamayanları etkilemek adına sözü "milliyetçilik yapmayın"a getirmiştir şahsi kanaatimce.
dinleyen birçok kişinin canını sıkmış hutbe.
allah'a inanışı sorgulatan rezalettir.

imanı en kuvvetli olması gereken din görevlileri birilerinin koltuğuna hizmet etmeye, bu uğurda hile ve yalana başladıysa, orada zaten inançtan bahsetmek mümkün değil.

bazen dini önderlerin gerçekten inançlı olup, olmadığını çok merak ediyorum.

edit: imla.
dinin neden siyasete alet edilmemesi gerektiğini açıklamaya çalıştığımız vakit dinsiz ilan edilsek de, bu tarz olaylar neden haklı olduğumuzu yeniden ortaya çıkarıyor.

allah'ın adını oy için manipüle aracı olarak kullanmaktan utanmayanlar, vatanı satmaktan mı utanacak ? hiç.
Camiye kimlerin geldiğini ve nereden oy çekebileceklerini bildikleri için yapılan hamledir. Dün tüm gece i. melih mhp'ye sövmüştü.
seçime 2 günden az kala verilen, milliyetçi hareket partisi ve milliyetçi parti seçmenlerine sözde ırkçı yaftaları ile göndermelerde bulunulan siyasi propaganda.
http://goo.gl/sZNe6y

özet : mhp'ye oy veren bizden değildir, dinsizdir, münafıktır. ama hırsızlık ve yolsuzlukla alakalı hutbe bulamazsınız hırsızların ülkesinde.

(bkz: algı yönetimi)

“Irkçılığa çağıran bizden değildir. Irkçılık davası uğruna
savaşan bizden değildir. Irkçılık davası uğruna ölen de
bizden değildir.”

(bkz: vatanını sevene ırkçı demek)