bugün

kendisi her gün düzenli olarak! bu aralıklarla beni zehirden gebert-mektedir efenim. evet gebermek için daha iyi bir yol bulunamazdı. ben sigara içiyor muyum hayır! ama her gün en tiryakiden bile fazla duman çekmek zorunda kalıyorum. buna mecbur olmak ayrı bir ölüm zaten, aynı ofisin içinde, evet kapalı mekan hemde tam kapalı! bu zehir solumak sorunda bırakılıyorum. ben bu meretten nefret ediyorum. ama hayvanlar gibi soluyorum. ne yapayım siz söyleyin, içen veya içmeyen sözlüktaşlarım!
+ çok doldum lan, boğazımın kapandığını hissediyorum. anam gözlerim kararıyor sanki.
ölmesi beklenmelidir. belli ki ölümüne aylar hatta günler kalmıştır.
(bkz: kara murat benim)
(bkz: o kadın benim sevgilim)
(bkz: red kit)
kanser, sigara, hayat, ölüm... hiçbirinin asla birebir bağlantısı olmadığına inanmış, etrafındakileri de kendisiyle aynı kefeye yerleştirmiş duyarsız yurdum insanı eylemi...
gunde 8 saat uyusa 24-8= 16 saat uyanık. 16 saatte 60 dakika var 16*60 = 960 gunde 3 sefer yemek yese ve bu yemek saatleri 45 er dakika olsa 45*3 = 135
960-135 = 825

5 dakikada bir sigara yaksa
825/5 : 165 adet sigara. bir pakette 20 sigara var. o da 165/20 = 8,25 yani en az 8 paket yapar. 5 dakikda bir sigara içse ve bir sigara içme süresi de 5 dakika sürse gunde 4 paket yapar.

4 paket ortalama 5 liradan olsa günde 4*5= 20lira sigara parası ayda 20 *30 = 600 lira yapar

yani 5 dakikada bir sigara içmek aynı zamanda zengin olmaya delalettir. eger bir insan siagra için ayda 600 lira veriyorsa yarak yesin pezevenk parayı nerden buluyor da içiyor.

bu durum askeri ücret alanlar için sigara içme süresini uzatarak kurtarılabilir. yani 5 dakka sigara içmek için beklese ve bir sigarayı 10 dakikida içse 15 dakika yapar bu da 16*60/15 = 64 le 3 pakete düşürmüş olur.

3*5=15 15* 30 = 450 lira ile askeri ucreti kurtarabilir.

daha fazla bilgi için tıklamayın direk bok içsin.
güncel Önemli Başlıklar