bugün

yanlış olan söylemdir. niye mi? oğlum 5 bin yıldır nedir olur mu hiç öyle şey. ağzınızı açtı mı en az bi 10-15 bin yıldan başlayacaksınız ki havanız olsun.
ilk defa başlığa girmeye çalıştığımda Bu sayfa görüntülenemiyor hatası aldığım.
5000 yıl 0 devlet. Sebebi belli kalleşlik.
tamamiyle türkçüler tarafından ortaya atılan tarihtir.

kürt'lerin soyunun med'lere dayandığını bilmeyen cahil avanaklar da gülerler bu duruma. en fazla 2 bin yıllık bir tarihleri vardır kürtlerin.
güldürendir. ayrıca adamlar kitap bile yazmış.

(bkz: 6000 yıllık kürt direniş tarihi)

(img:#742883)
Dünya var olmadan önce k*rtler samanyolu galaksisinde varlığını sürdürüyordu.
Sizin gibi fosiq barbar işqalci türqolar ne bilsin tabi. *
Birileri devlet kurmadı falan diyorda asil kürt halkı buna sadece güler. K.rtler samanyoluna hakim olmuş asil bir ırktı zamanında.
Türkler kadar eski bir tarihleri vardır Kürtlerin .
net somut belgelere göre 2000 ile 2500 yıl arası olması lazım.
abartmanin anlamı yok.

dalga geçme yavşak daha sıçtıgın bok bu topraklarda 1000 yıllık.
her türlü sizden eski bu topraklar da tarihleri.
daha eskidir esasında.

Big bang dediğimiz olay gaz bulutu'na bir hevalin Molotof atmasıdır arkadaşlar.

Durup dururken patlamaz o gazlar.
kürtler yüzyıllar boyunca başka ırkların ülke olabilmesi için yardım etmiş savaşmıştır tabi vaadlerle kandırılarak , kürtler herzaman iyi niyetlerinden kaybetmiştir .
büyük çoğunluğunda yan rol oynadıkları tarihtir. ''4950'' görüyorum ve arttırıyorum.
Yazık, milletin eteğine yapışan poh gibi ağırlık ve pislik yapan, namazı mekruh kılan milletin tarihi.
kürt kardeşlerimizi aşağılamak istemem ama 5bin yıllık tarihleri olduğuna inanmıyorum. farklı ırkların birleşmesiyle meydana gelmiş karma bir ırklar bana göre, 5 bin yıl öncesinde mevcut olduğunu düşündükleri atalarınden birebir aynı soydan geldiklerine inanmıyorum. kürtlerin hesabıyla bakacak olursak, türklerin tarihi kitaplarda yazanlardan daha da ötelere dayanmaktadır, ilk insanların afrikada meydana cıktığını farzedersek, hepimiz afrikalıyız gibi bir şey dememiz gerekir o halde, saçmalık.
bir türlü aydınlatılamayan tarihtir. ne kadar karanlıksa artık. yada o zamandan başlamışlar elektriği kaçak kullanmaya ehehehe.tarih kitaplarında yer almaması şaşırtıcıdır tarihleri.
(bkz: big bang'in kürt olması)
(bkz: the kart kurt theory)
Bazı bilim insanları Kürt sözcüğünü, MÖ 24. yüzyıldan kalma antik Sümer tabletlerinde geçen ve yine bir halkı tanımlamakta kullanılmış olan Ma-da Kar-da-ka sözcüğü ile ilişkilendirmiş (Sümerce Karda Topraği), bazıları ise Kürt sözcüğünü, Xenophon'un yazılarında, bugün Kürtlerin yoğunlukla yaşadığı bölgelerde bulunan bazı kabileleri tanımlamakta kullanılan Kardukhoi (ki bu Kardu sözcüğünün çoğulu sayılır zira son ekteki kh kısmı Ermenice çoğul ekinden gelmektedir ve Xenophon bu kabilelerin isimlerini Ermenilerden öğrendiğini belirtmektedir) sözcüğü ile ilişkilendirmektedir.

-vikipedi
güncel Önemli Başlıklar