1. 1.
    Sorunsaldır. örnek benim x99999 atam zamanında Muhammed vs yok. Suçu ne atamın?
    5 -3 ... snoke
  2. 2.
    çok eskiye gitmeye gerek yok. şu an amazon ormanlarında dünyanın geri kalanından habersiz kabileler var. onlar ne olacak?
    5 -1 ... caranthir
  3. 3.
    kendisine tebliğ ulaşmayan sadece yaratıcıyı bilmek zorundadır. çünkü her insan yaatıcısını bulabilecek şekilde yaratılmıştır.
    12 -8 ... k a f a k o p a r a n u s
  4. 4.
    Adam ateşin bulunduğunu görmedi cayır cayır yanacak amk.
    11 -2 ... ulkucuwolf
  5. 5.
    bunu sorana sanane amk sen kendine bak diyesim geliyor ama kibar bir adam olduğum için sadece hımm ilginç deyip götümü dönüp gidiyorum.
    2 ... mavraci
  6. 6.
    Almanyadan mark para birimi kalkmış almanlar demişler ki e bizim çocuklar para kullanmayacak mı? Ordan bir akıllı kafayı uzatmış ve demiş ki o gün hangi para geçerli olursa onu kullanacaklar. Gelinim sen anla.edit: eksileyenler için hilale anlatır gibi anlatıyorum. 5 bin yıl önce hangi din hak din ise ona inananlar cennete gidecek.
    3 -4 ... hemdem pasa
  7. 7.
    illa bir haberciye gerek yoktur. insan, akıl, fikir ve mantık üçlüsü ile donatılmıştır.

Bu üçlü, sadece müstehcen kısımları yaprak ile kapatmak için verilmemiştir.

Sorgulamaktan yola çıkacak olursak, sorgulamak insanın yaratılışında vardır. Ve boşa verilmemiştir.

Yargılanma şekli, günümüz insanlara göre biraz daha farklı olabilir. Yaratıcı bilir.

Verilen ilmin dışına çıkabilmek gibi bir özgürlüğümüz yok maalesef.
    5 ... universitemezunuaskdoktoru
  8. 8.
    belki de demo sürümdür lan kim bilir.
    1 ... osmannaga
  9. 9.
    Kendisine tebliğ ulaşmamış insanlar hayvanlar gibi yok edilirler, cennet veya cehennemi kazanamazlar.

Mesela şu afrikadaki kabileler.
    3 -2 ... alnini gunese seren adam
  10. 10.
    Belirsizlik içeren soru. Adamların daha konudan haberi yok lan.
    3 -1 ... wh0am1