bugün

hakkari çukurca ilçesi karataş jandarma karakolu, 20. sınır jandarma tugayına bağlı darsinki tepesindeki askeri üs bölgesine ve geçimli jandarma karakoluna yapılan saldırılardır.

yaralı askerlerin olduğu bildirilmekte.

edit: geçimli karakolunda yangın çıktığı haberleri mevcut. bu karakolda yaralı askerlerin olduğu ve helikopterlerle fatih kışlasına getirildiği oradan hastanelere kaldırıldığı bildirilmekte.

kaynak: jöh
artık sayıları 2,3 şehit olunca bile tepkisizleşmeye başlamış türk halkının umrunda olmayacak yaralı aslanlarımızdır.
şöyle 20, 30 tane genç şehit olmalı ki anca öyle tepki gösteribilsin, bizim tepkisiz halkımız.
yazıktır, "allah rahmet eylesin." demekten başka bir şey yapamıyoruz, hah işte o fena koyuyor.
Allah rahmet eylesın. Yakınlarının başısağolsun. Vatan sağolsun .
twitter'Da şu anda konuşulan bir konu.orospu çocukları ramazan dinlemeden gece gece yine saldırmışlar.

-Hakkari Geçimli karakolu basıldı. Çatışmada 8 asker şehit oldu. 6'sı ağır 15 asker yaralı. 13 PKK'lı öldürüldü. Şehit sayısı artabilir.
yarın gelecek açıklamalardan rte'ye ait olanı;
bıçak kemiğe dayandı. görün ramazan bile dinlemiyor dinsiz bunlar.
yok öyle bir şey olsa ilk tsk'nın sayfasında paylaşırılırdı.
edit: maalesef gerçekmiş amk.
doğruluğundan emin olunmayan, eğer doğru ise üzecek ve hasıl olan çaresizliğe afilli küfürler savrulmasına sebep olacak olaydır. her yıl olduğu gibi, pkk örgütü nisan ve mayıs aylarında başladıkları katliama, inlerinde titreme zamanı gelene dek devam etmektedirler. takriben eylül başına denk gelmektedir. her yeni yılda, aynı kayıplar veriliyor ve aynı üzüntüyle tepki yağdırılıyor bu vahşete. değişen nedir? hiçbir şey. ellerimizde klavyelerin ardından varsa dökülen göz yaşlarıyla öfke kusuyoruz her daim.

"vatan sağolsun" deniliyor denmesine de, hangi vatan için ölüyor bu genç bedenler? gerçekten vatan için mi ölüyorlar ki? büyük bir satranç tahtasındaki piyonların tek tek devrilmesini izliyoruz sadece. tahta sabit, tahtaya zeval gelmiyor. arkadaki kodaman taşlar aman yıkılmasın da, piyonların ardından ağıt yakılsa ne çıkar...

bu haberler ziyadesiyle üzüyor üzmesine de, bir de göze sokulan gerçeklere sırt çevirip, cehalet dolu cümlelerin sunulması daha da üzüyor insanı. sorunun kürt-türk sorunu olmadığını algılamamakta ısrarcı davranan zihinlerin tuhaf serzenişleri daha çok yıpratıyor insanı.

umarım, bu terör denilen illet bir gün son bulur. umarım gencecik bedenler yok yere yummazlar gözlerini. ancak o zaman içi boş haykırışların, ham fikirlerin sahibi kişiler neyin ekmeğini yiyecek?
sahurda yediğim yemekler boğazıma tıkandı. olacaklar çok basit. hükümet artık bıçak boğaza dayandı diyecek geçiştirecek . klavye gençliği atıp sallayacak . 2 gün sonra herkes yaşamına devam edecek .
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21152375.asp
şu an oralar o kadar karışık ki yandaş medya sadece bize bir kısmını gösteriyor kapatın televizyonlarınızı haber bültenleri başladığında gerçekten bir saat kazanırsınız.
terör örgütü tarafından yapılan 8 askerin sehit olduğu, 15 askerin de yaralandığı saldırıdır.*
Ramazan ayında bile picligine devam eden çapulcu piclerin orospu çocukluğu... Küfürler yetmez bu piclere!
Allah şehitlerimize rahmet eylesin.
Edit: bu entry'e eksi veren terör destekçisi senin de ananı...
eli kanlı vandalların yine azmasının bir sonucudur. yahu kardeşim ben şimdi size sövsem ana avrat düz gitsem hoşunuza mı gidecek. ben burdan bdp li vekillere ve öyle ya da böyle herhangi bir sebeple örgüte sempati duyan yazarlara sesleniyorum. bakın aga ben hümanist adamım. yeri gelince yok işte pkklı gerillaların cesetleri ailelerine verilmeli diye velveleyi koparıyorsunuz savaş ahlakından bahsediyorsunuz meclis kürsüsünde bombalanan pkklılardan dem vurup mertlik vaazları veriyorsuzu. ulan oğlum hiç mi insana insanlığa saygınız yok lan. türk ordusu düşmanın bile olsa bizim kutsal saydığımız bir aydayız. ramazan ayında. sizin yaptığınızı yahudi gevuru yapmaz be.
kalleşçe yapılan saldırıdır. allah aşkına karataş karakolunun bulunduğu yere ve konumuna bakın http://www.google.com.tr/...p;ved=1t:429,r:1,s:0,i:72
bizim pkk ile savaş halinde olduğumuzu unutuyorlar sıradan bir karakoldan bile berbat bir halde. evlatlarımız göz göre göre can veriyor . allah belasını versin pkk lı it sürülerinin , mübarek günlerde allah onları beter etsin . osman pamukoğlu boşuna karakolları kapatın demiyor. askerlerimiz resmen yem oluyorlar. insan şehit olurken mertçe vatanı için şehit olur o şehitlerimiz bile eminim her ne kadar şehitlik mertebesine ulaşsa da tekrardan gelip savaşmak istiyorlardır. çünkü böyle kalleşçe ölmek hiç bişey yapamadan vatanı terketmek onlarında ağrına gidiyordur eminim. allah mekanlarını cennet eylesin. yarın bizde askere gideceğiz herkes gidecek onlardan biri bizde olabiliriz beni bu şekilde bir karakola atarlar ve bu şekilde üzülerek söylüyorum yem gibi şehit olursam hakkımı bu devlete helal etmem. resmen dağın tepesinden tarıyorlar ya böyle bir şey olabilir mi allah aşkına . dört karakola değil on dördüne eş zamanlı saldırı yapılır bu mantıkla. nasıl bir stratejidir bu anlamıyorum . olan gencecik askerlerimize yıkılan hayatlara oluyor. sonra vatan sağolsun . böyle ölümler olacaksa bu şekilde şehit vereceksek vatan sağolsa ne olur olmasa ne olur !
http://www.haberalfa.com/...berleri-geliyor/1742.html
recep beyin haberlerde sabrımız taştı diyecek olmasının göstergesi. Allah yakınlarına sabır versin.
Arkadas ben anlamiyorum elinde siktirilyon kadar silah var, koskoca legal devlet gucu var, catir catir guclu kuvvetli genc nesil var, azcik destek ciksan adamlar manyak makinalar uretiyor bu ulkede.

Ya sen dagdaki bayirdaki ite nasil sehit verirsin? Nasil arkadas? Allah o tsk'da ne kadar it kopek varsa hepsinin belasini versin. Hepsi birbirinden ibne. Eger o komutanlar istemese kimsenin burnu kanamaz.

Hep tayyibe hep tayyibe de kusura bakmayin bu ulkede eger biz hala doguda sehit veriyorsak bunun tek suclusu bu ulkedeki pezevenklikten baska boka akli yetismeyen, anne kuzusu gencleri bayir mandalariyla dovusturen, yil olmus 2012 hala dagda terorist avlattiran o pic kurusu komutanlardir.
(bkz: terör)
doğruluğu kanıtlanmış, sabahın bu saatinde moralime sıçmış olaydır. bu acının nasıl bir şey olduğunu, buradaki klavye delikanlılarından çok daha iyi bilirim. 15 ay hakkari yüksekova'da defalarca ölümle burun buruna gelmiş birini, antidepresanlar eşliğinde beklemenin nasıl bir his olduğunu çok iyi bilirim. "alo, bugün de bir arkadaşım can verdi..benim yanımda... öldü... iyiyim ben iyiyim" cümlesinin insanı nasıl tükettiğini, nasıl çaresiz bıraktığını çok iyi bilirim. oradan canlı olarak gelmeyi başarmış bir askerin, hayatının sonuna dek cansız bir ruhla yaşamak zorunda kaldığını emin olun çok iyi bilirim ben. sadece bedenidir yaşayan, ruhu komutanın kısılmış sesi ile bağırdığı o ilk anda çoktan uzanmıştır semaya. yaşama sevincinden arınmış bir ruhla yaşamak zorundadır artık... bilirim diyordum. evet bilirim bu haberleri televizyondan, internetten, gazeteden değil de, bizzat yaşayanından dinlemeyi. iki gün hiç uyumayıp "niye ölsün ki, neden bir şey yapılamasın ki, niye..." diye sayıklamayı da iyi bilirim.

he bildiğim bir şey daha vardır ki, bunu da bizzat içinde bulunan o kişiden dolayı bilirim. oradaki halk değildir suçlu. oradaki halkın hiçbir imkanı yoktur asker canı almak için. o halkı galeyana getirenler ve yardım edenlerdir suçlular. kürt ya da türk değildir suçlu. hiçbir ırka mal edilmemelidir bu vicdansızlık. pkk örgütü, bir piyondur sadece. pkk örgütü vicdansızlığın bir maşasıdır sadece.

bilmesine bilirim de bu acıları, klavye delikanlılarının gözlerini kapattıkları gerçeklerin ardından, bir ırka karşı besledikleri nefreti bilemedim bir türlü. anlayamadım hiçbir zaman. içtenlikle söylüyorum ki vicdanımı kanıtlamak durumunda değilim kimseye. giden her canın ardından canım yanıyor benim de. ancak katillerle masumları aynı kefeye koymayacak kadar, akıl sağlığım yerinde.

kandırılan, maşa olarak kullanılan cahil kürt halkı ne kadar suçluysa, terörün bir ırkın yok edilmesi ile son bulacağını sanan cuhela da o kadar suçludur nazarımda.

o kadar çok şey söyledim ki zamanında, artık acıyı tarif edecek, öfkemi ve çaresizliğimi aksettirecek tanım kalmadı dimağımda. vatandan ziyade, gencecik bedenler sağ olsa ya...
sadece komutanların suçlanamayacağı acı haberdir. ordu dediğimiz kurum devletten emir alır ve uygular. kendi insiyatifi ile hareket edip pkk ya ağır darbe vuran komutanlar ya içeri alınır ya da erken emekli edilir. (bkz: osman pamukoğlu)
şu ana kadar iki korucunun şehit olduğu söyleniyor.
Butun dunyaya dayilanan, ama yaptiklari kof kabadayiliktan baska bir sey olmayan, icimizdeki pkk denen orgutun kokunu kaziyamayan siyasetcilerimiz oldugu surece artarak devam edecek saldirilardan bir tanesi.

Suriyeliler'e kucak acarak en guzel imkanlari sagliyorsun da bu 8 veya 11 kisinin canini niye dusunmezsin? Neden mi? Cunku bunlar gariban, kimseleri yok, cunku bunlar senin tabirinle yan gelip yatiyorlar.

Eminim ki bu saldiridan sonra bu isin sorumlusu siyasilerin tek dusundugu sey "ulan sehit sayisi 2 haneye yaklasmasa iyiydi, simdi cok gundemde kalir."

ama merak etmeyin bu da unutulur 2 gune kalmadan. Olimpiyatlarda bir bransta altin madalya alip doneriz, butun mansetler buna kayar, genclik ve spor bakanligina ovguler girla olur gazetelerde, sehitlerimiz 6'nci, 8'inci ve 10'uncu sayfalara duser.
Olay kesinleşti: http://www.haberalfa.com/...15-asker-yarali/1742.html
tsk resmi olarak bildirene kadar yazıcaklarımı kendime sakladığım olay.