1. 1.
    şimdi sözlük yazarlarının bir çok başlıkta bir çok entry de kolpaladıklarını için yazıyorum hatta ben bunu protesto amacıyla 8 kadınla birden sevişmek başlığını açmıştım vakti zamanında.hatta bazı entrylerde kolpalamadıkları halde inandırıcı olmadıkları gördüm ki sözlük yazarları bu konu da biraz başarısız. birkaç maddeden oluşacak bir entry yazmak gerekli diye düşündüm sabah tuvaletteyken. güzel fikirler amonyak kokusunu sever. şimdi;

1) kesinlikle ve kesinlikle yazılan entrylerde gün tarih ve zaman belirtilmeli ya da rakam verilmelidir.

örn: 1956 yılının ağustos ayında türkiye de işsizlik oranı %1,67 idi fakat günümüzde bu rakkam pek iç açıcı değil.
    not: yukarıda rakkam ve tarihler her ne kadar götten sallama olsa da rakamlar ve tarih olduğundan inandırıcı görünüyor.

2) atlanmaması gereken diğer bir husus olaya tanık göstermektir.

örn:annem ile geçen sene aralık ayında yürürken biden güngörende patlayan bombanın sesiyle irkildik olay yerine vardığımızda her taraf kan veran içerisindeydi.
    not: bu olay her ne kadar 29 temmuz da olsada anne ile birlikte olduğu söylenince daha güvenilir bir entry gibi görünüyor.

3) her zaman tutarlı olun yazdığınız entryler birbirleriyle çelişmesin.

örn: geçen sene aralık ayında olan üzücü olayın ardından iki gün sonra başbakanın yaptığı açıklama ....
    not: bir entry diğer entrylerile desteklenebilir ve devamının gelmesi sağlanır. buna rağmen bazı yazarlar aynı entryi içerisinde bile çelişiyorlar.

4) bkz vermekten çekinmeyin zaten genelde entry içerisindeki bakınızlar falaz tıklanmıyor

örn: istanbulda sapık vahşeti 3 erkeğe birden tecavüz eden kadın yakalandı `http://www.haberinizolsunbudunyadanbubirkolpadır.com`

not: hatta ve hatta yukarıdaki gibisinden site adresleri de yazılabilir siteye ulaşılamasa bile kişi sitede bir sorun olduğunu sanacaktır.

5) hafızanız kuvvetli değilse kolpa entry yazmayın sonra her defasında aynı yalanı hatırlamak zorunda kalırsınız.

örn: bu yazdığım entry

not: bu yazdığım entry de 8 kadınla birlikte olmak başlığını açtığımı söylemiştim ve bu entrym de de onu desteklediğim için hala birçoğunuz benim gerçekten 8 kadınla birden seviştiğimi sanıyor olabilir . bu durumu da açıklığa kavuşturmak gerekli 8 kadın değildi o entryi yazarken elim yanlışlıkla 8 e bastı orjinali 9 kadınla birlikte olmak tı.
    bu şekilde inandırıcı bir entry girildiği taktirde yurdum abazası bırak tırnaklarını elini yer ekran başında
    hasstir ya 9 kadın mı adama bak ya diye sinir küpüne dönerler.
    4 -2 ... bado
  2. 2.
    (bkz: biraz barney stinson biraz cem yılmaz)
    1 -1 ... jetlag olmus barbunya
  3. 3.
    entrynin "yemin ederim mna koyim" cümlesiyle süslenmesi esasına dayanan sanattır.
    ... der meister
  4. 4.
    yazmadan önce beş adım at bu esnada düşün düşündükten sonra yaz yani ilk aklına geleni yazma.
    3 ... bado