1. 1.
  hakkını arayan insandır. on iki saat çalışıp ssk, yemek ve yol ücretinide muhtemelen kendi cebinden verdiği için kendisine kalan üç-beş kuruş parayla evinin ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını kara kara düşünüp her akşam evde karısıyla/kocasıyla kavga eden ülkemizin büyük bir bölümününün dahil olduğu sosyal bir kesime ait insandır.
  4 -1 ... possessed
 2. 2.
  enflasyondan ve türkiye'nin ekonomik durumundan haberdar olan ücretlidir. öyle ki 477 ytl aylığa bu ülkede insan muamelesi göremeyeceğinin bilincindedir.
  2 ... aytug
 3. 3.
  kira, fatura, yol, yemek gibi masrafları da olan insandır.. her ne kadar insan gibi yasamasına musaade edilmese de insandır..
  ... mianke
 4. 4.
  Elektirik, su, doğalgaz faturalarının toplamı 477 lira maaştan daha fazla olan hakkını arayan bilinçli asgari ücretlidir.
  ... sezercik kucuk torbaci
 5. 5.
  her nedense, fakir olduğundan dolayı, eline 10 TL geçse bile beğenmesi gerektiği düşünülen insandır.
  1 ... goodnessofemptiness
 6. 6.
  NANKÖR ÜCRETLiDiR "NE YANi 477 LiRA NEYiNE YETMiYOR AÇLIKTAN ÖLMEDiĞiNE ŞÜKRET" DENiLMESi GEREKiR HATTA HiÇ UNUTMAMASI iÇiN YAZILIP iŞYERiNE ASILMALIDIR. AYRICA iNSAN ŞÜKRETMESiNi DE BiLMELiDiR, AZA KANAAT ETMEYEN ÇOĞU DA BULAMAZ MALUM. 477 LiRA YI NEDNE BEĞENMEZLER ? iNSNACA YAŞAMAYA YETMiYORMUŞ DiYE NE YANi KOLAY MI ÖYLE BU ÜLKEDE iNSANCA YAŞAMAK HEM HERKES iNSANCA YAŞAYACAK OLSA BU ÇARK BÖYLE DÖNER Mi !
  ... birdy
 7. 7.
  eşeğin önde gidenidir bu asgari ücretli. 477 lira alıcaksın, bir de beğenmiyeceksin.

  başkentte oturup en pahalı doğalgazı kullanmayı biliyorsun ama eşek herif.

  kömür yardımı istiyorsun bide. sana mı gelsin kömür eşek. tabi kömür kullanmasa bile elit kesime gelecek kömür. ya birgün kullanırsa. onun oyuyla senin oyun bir mi? dağdaki eşeksin sen.

  hem siyasetcilerimiz çıkıyor bin bilmem kaç lira kişi başı gelir diyor. milleti mi kandırıyorsun lan sen 477 lira alıyorum diye. eşeğin kalibresi.

  ama sinirlenmeycem.

  ekonomik kriz diyosun. ulan teğet geçti bizi kriz, kimi kandırıyosun?

  nee? 477 lira alıyorsun birde tek çocuğun var. yazıklar olsun. onu 3 yapacaksın o da en az. yinede ben itiraz edicem, sesimi duyurucam diyeceksen eğer; ananı da alıp itiraz edeceksin ki yormayasın siyasetçilerimizi.

  ayıp valla ayıp. şu 477 lira alıp garibanım diye bas bas bağıranlar olduğu sürece bu ülke kalkınmaz. ekmek yiyin sade aq, ne var. töbe ya!.
  4 ... bizkitch
 8. 8.
  (bkz: hamdolsun)
  ... tintebaat
 9. 9.
  karısının çalışmasını desteklemesi gereken kişidir.
  ... thorininkiliciorcrist
 10. 10.
  sorumlulara karşı hakkını savunan şahsiyettir. burada sorumlu ise devlet oluyor elbette. sorumluluk, içler acısı olan net asgari maaşı bu düzeyde tutmak değil, bu kadarcık para üzerinden bile ssk işçi payı-işveren payı vs. gibi bir düzine haraç almak.

  öyle güzel bir devletimiz var ki, işsizlik sigortası kapsamında bütün gün kahvede pişpirik oynayıp iş olunca kaçak kuçak çalışan adamlara işsizlik maaşı veriyor ama sabahtan akşama kadar nefesi tükenen asgari maaşlının sırtından 3-5 kuruş para kazanma derdinde, ne primlerinde indirim yapılıyor ne de ücretsiz sosyal sigorta imkanı veriliyor.

  hey güzelim hey...
  ... ozz le grand