bugün

Bu tabloyu satın alacağına,dünya üzerinde yoksulluk içerisinde yaşayan milyonlarca insan var onlara yardım etseydi bir hayrı dokunurdu para boşa gitmezdi.Sanat anlayışı,sanatseverlik anlayışı çöpe para vermek olmamalı.
Bende güzel emekli birşey sandım, fener bayrağını tablo diye itelemişler.
(bkz: kara para)

(bkz: kara para aklama yöntemleri)
Tabloya bakınca ağlamak geldi içimden.

Değeri az bence. 90 milyon dolar olmalı.
eğer çok ünlü olmuşsan hiç resim yapmana gerek yok abi. bunun ispatı olan tablo.

tabloyu yere yatır
çükünü boyaya batır
sürtüp sürtüp kıvır
en az 46 milyon dolar amk.

zira millet sanattan anlıyorum havasına yarış haline girmiş.. bi ara fil hortumuyla rast gele bi şeyler karaladı ve o tabloyu bile kaç bin dolara satın aldılar.

- görüyor musun ancelica, fil nasıl hortum darbeleri kullanmış.. adeta zıplayamayan tek hayvan olmanın nasıl acı bir şey olduğunu anlatmış. dışa vurulmuş öfkenin şu ahengine bak. ruh halindeki şu ince çizgilere bak. şu şişmanlığa bak...

+ alalım hemen? bunu kaç bin dolara satıyorsunuz bayım.
- bıztt asrfjkirfjis ehehe şey 3 milyon dolar ama siz 5 milyon verip daha bir hava atabilirsiniz. size kalmış.

**
hülasa ressam olmak varmış bu devirde mısına koyyim. sürt tabloya iki fırça, al bol bol para.. ohh mis.

bu 46 milyon lan.

görsel

sanki yarrak tutuyorlar. tam size göre buyrun dermiş gibi.
bok gibi para işte bu adam bakınca bi anımı hatırlıyorum der 100 milyon dolar gene verir bana ver o parayı halbuki mutlu olurum.
tabloyu çizen hepimizi trollemediyse ben de bir şey bilmiyorum. bunun hiçbir yerinde mantıklı bir açıklama göremiyorum çünkü.
Tabloyu tutan arkadaşlar fiyata dahil mi ?

(bkz: kara para nedir)
(bkz: kara para nasıl aklanır)
Ukrayna milliyetçilerinin sevdiği tablo.
aziz yıldırım mı almış?
Bu tür olaylar sanat sanat için midir, sanat toplum için midir tartışmasına noktayı koyuyor. Sanat sanat içindir.
Tabloya uzun uzun baktım ressam ne anlatmak istemiş olabilir diye sahibinin mal olduğunu anlatmak istemiş.
En fazla 100 lira verecegim tablodur o da masrafları çıksın diye.