bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Az önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı durumdur. Evet.
  4 ... oytunkaran
 2. 2.
  450 bin taşerona kadro demek safi 1.3 milyon oy demektir.
  2 -2 ... frekans
 3. 3.
  erdoğan yerli ve milli olduğu kadar ülkedeki en solcu adamdan daha solcu. yürü be reis.
  1 -1 ... ibni maymun
 4. 4.
  iki gün önce milyonları oyalamayın, verin artık kadroyu, bugün 1.3 milyon oy için yabdılar. ne güzel lan solcu kafası.
  2 -3 ... teistus
 5. 5.
  kadrolu olucam derken maaşlar bir anda düşmesin?
  3 -1 ... sky dancer
 6. 6.
  adalet geç olsa da yerini bulmuş oldu çünkü taşeron işçilere devletin kasasından kadrolu çalışanın maaşı tutarında para çıkıyordu ve aradaki farkı taşeron şirket cukkalıyordu. herhalde bu karara tek üzülecek olanlar taşeron şirket sahipleridir.
  1 ... invictus maneo
 7. 7.
  aracı firmaların aradan çıkmasına sevindim. fakat adamlara taşeron firma elemanı iken iş yaptıramıyorduk şimdi ne ne halt edeceğiz bilmiyorum.
  -1 ... the bear
 8. 8.
  reis bee.
  1 -1 ... dedeninkeli
 9. 9.
  Söylenenlere göre, kamu da çalışan 400 bin, belediyelerde çalışan 450 bin kişi durumdan faydalanacak.
  Kamu da çalışanlar direk devlet kadrosuna, belediyelerde çalışanlarda belediyelerin kendi içinde kurduğu şirketlere aktarılacak. Özel sözleşmeli
  Kamu personeli statüsünde çalışacaklar.
  Bunlara pek güven olmaz ama vatana millete hayırlı olsun diyelim yine de.
  1 ... mecburi istikamet
 10. 10.
  Sözlükte pek gündem olmamış. 450 bin ve 800 bin sayıları geçiyor. Bekleyip göreceğiz. Daha önceden verilmiş bir vaadi uygulayacaklar. Ne getirir ne götürür bakacağız. Ancak muhtemel bir seçim için de ön çalışma olabilir.

  Peki taşeron kadrolarda kimler çalışıyor? Daha çok kendi seçtikleri kişiler. Sen gel, sen gelme denilen kişiler yıllarca bu kadrolarda çalıştılar.

  Devlet bünyesinde çalıştıracağı kişileri sınavla alıyordu. Mesela bir temizlik görevlisi, bekçi, kalorifer yakıcısı bile sınava girip atanıyordu. Kimsenin eğitim durumunu eleştirecek değilim. Ancak şu an ülkede bir milyona yakın üniversite mezunu işsiz var. Bunlar her sene kpss'ye giriyor. Yaptıkları iş kolları aynı mı derseniz belki değildir. Ancak iş bulamadıkları için işsiz dolaşıyorlar veya kasiyer oluyorlar. Peki taşeronda çalışanlardan bazıları ne iş yapıyor? Veri girişi, yönlendirme, memurluk tarzında işler. Peki birçok üniversite mezunu da özelde buna benzer iş yapıyor. Ama taşeronda iş bulamadığı için ya özele ya da işsizliğe mahkum.

  ihtimalleri değerlendirelim. işsizler taşeron firmaya giremediyse o zaman burda bir hak kaybı oluşmaz mı? Devlet sonuçta özel bir firmanın elindeki elemanlara gelin diyecek. Daha birçok soru ve sorunlar var. Bir şekilde bu işler olacak. Birileri de işsiz bir şekilde iş aramaya devam edecek.
  10 ... sessiz geveze