bugün

üniversite bu, yaşa maşa bakmaz, okunur ki ne güzel.
55 yaşında tıp fakültesine başlayan bir teyze hatırlıyorum. 45 yaşında da başlanır.
Okumanın yaşı yok dostum.islam dininin ilk emri'dir. Şu sözü de unutmayalım eğitim cahilliği alır,eşeklik baki kalır.
Başlanır bence.
Cevabı başlanır olan soru. Okumanın yaşı yok. Gelişim ve değişim süreklidir. Hangi yaşta olunursa olunsun okunur. Fakat insanın mesleki kariyer beklentisi varsa o iş biraz yaş. Okuduğunuz bölümle ilgili iş arayışı içerisine girmeyecekseniz sıkıntı yaşamazsınız. Ne kadar deneyimli olursanız olun Yaş ilerledikçe filtreye takılma riskiniz artıyor. Kendi işinizi yapacaksanız, olaya kişisel gelişim ve donanım için bakıyorsanız, okumak hobiniz ise bunun bir sınırı yok.
Yalan söylüyor sayın essy 25 yaşındadır. Kendisini yakinen tanırım, Yalan söylüyor!
Çok erkendir, şöyle bi 70i bekleyip girmek lazım. Yoksa çok tecrübesiz kalırsınız.
72 yaşında liseyi bitirip üniversite'ye hazırlanan emine abla'nın ya da;
84 yaşında üniversite'den mezun olan fatma teyze'nin yanında önemli olmayan şeydir;
http://www.hurriyet.com.t...den-mezun-olacak-28494805

bunun gibi bir sürü başarı öyküsü var memlekette ve dünya'da. eğitimin ve öğrenmenin yaşı yoktur.
Eğer bu soruyu böyle bir platform kullanarak sorabiliyorsanız cevap net.
Tabii ki başlanır.
(bkz: Hayırlı forumlar)
Klasik laftır ama Okumanın,öğrenmenin yaşı yoktur.

Bu üniversite olur, el işi kursu olur, aşçılık olur, olur da olur...
eğer ilköğretim mezunu olunsaydı, bunun ilköğretim 6-7-8'i, lisesi derken 7 yıl+ üniversite olacaktı. ama sadece 4 yıllık veya 2 yıllık bir üniversite ise tabi ki başlanır... destekliyorum. eğitim asla bitmez, bitmemeli.
Memur değilsen başlanmaz.
(bkz: nadide hayat)
45 yaşına gelmiş ama hâlâ okuyamamış bir teyzeniz olarak soruyorum size... başlanır mı?
Öncesinde maddi durumlardan, sonrasında evlenip çoluk çocuğa karışıp onları büyütmek derken başlamak nasip olmadı. Ama şimdi istiyorum. En büyük oğlan da askere gitti işte.

Ama çok mu geç acaba ya? Başlasam olur mu? Eğitimin öğrenimin yaşı yok sonuçta?