1. 1.
    Başlığın Tam hali 45 yaş Üstünün kulaklık kullanma kültürünün Olmaması. Var böyle bir durum. Toplu taşımada, iş yerinde, kamusal alanda aklınıza gelebilecek her yerde 45 yaş üzeri insanların kulaklığın icadından bihaber olmaları ve bulundukları alanda ellerindeki telefon vb ne varsa eğer oradan izlediklerini/dinlediklerini ortamda bulunan herkese dinletme duyurma görgüsüzlüğüne sahipler. Kapalı alanda, ulaşım aracında telefonda Facebook videolarını son ses dinleme/izleme alışkanlıklarını bir türlü dizginleyemiyorlar. Kulaklık kullansam diğer insanlar belki rahatsız olur gibi asgari nezaket düzeyinde bir düşünceyi bile akıllarına getiremiyorlar.
    5 ... bolivya devlet radyosu
  2. 2.
    onlara da gençken kulaklık takan ibnedir vurduruyordur zihniyeti yerleşmiş halde. o yaşta kulaklık taksalar ılıkmış gibi hissedecekler. kulaklık takan kadın da yollu tabi bu zihniyete göre.

tabi bu kulaklığı takıp da dinleyecek zekaya sahip olanları için. yoksa bu dayıların teyzelerin ciddi kısmında bu zeka da yok.
    2 ... ya aldatansin ya aldatilan
  3. 3.
    Gerek duymuyorlar.
    ... tarihci yazar
  4. 4.
    45 yaş üstüne youtube yasaklansın.
    1 ... yorum yok
  5. 5.
    Çoğuna genç işi gibi geliyor.
    Bir de yaşlandıkça kulakların az duyma problemi var, haliyle kulaklık takınca seslenen ya da söylenenleri duyamam endişesi taşıyor olabilirler ama bu toplum içinde yüksek sesle video izleme ya da müzik dinlemesine gerekçe olamaz. Sanırım yaş ilerledikçe üst seviyeye ulaşan boşvermişlik bu konuda da devreye giriyor ve diğer insanların rahatsız olmalarını önemsemeden bu şekilde davranıyorlar.

Tabii azınlıkta olsa tam tersi mevcut. Biri de 60 yaşındaki annem, evde elişi yaparken, dizi izlerken bile kulaklık kulağında ya müzik dinliyor ya da video izliyor.
    Tek kötü yanı seslendiğimizde duymaması.
    1 ... beyaz guvercin
  6. 6.
    Yooo ben görüyorum, kullanıyorlar.
    ... puantiyelikedi
  7. 7.
    yok vallahi anacığım kulaklık kullanıyor. napsın garibim duymuyor öbür türlü kulakları.
    he siz öyle kulaklık diyorsunuz, anlıyorum.
    1 ... j p g