1. 18.
    Tam otlu* peynir zamanı taze taze almakta fayda var öyle fabrikasyon peynir değil bulması zordur. Baban akıllıca bir iş yapmış.

*Sarımsak vari bir aroması var.
    ... isminiunutanadam
  2. 17.
    otlu peynir kafa yapıyor tabi pahalıdır.

hollanda'ya ihraç ediyorlar sanırım.
    ... gucluturk
  3. 16.
    Biz o otu sirmo, van peynirine katılan ikinci kardeşini de mendo olarak bilirdik ama neyse..

Pahalıdır o peynir, hazır gidilmişken stok yapılabilir ve hatta ufak bir ticaretiyle seyahat masrafları ücretsize getirilebilir.. normaldir yani 4400 liralık peynir almak..

Farklı bir versiyonuna ben de sebep oluyorum aslında.. hollanda'da peynir fabrikasında çalışan bir arkadaşımız var.. burada gouda peyniri diye satılan çöplerden değil ama doğru düzgün bir kaliteden bahsediyoruz.. Gouda, boerenkaas, leyden, edam peynirleri getiriyor.. ucuz mu? Ucuz değil ama uygun.. kaliteli mi, kaliteli...
    ... cooper a
  4. 15.
    abuzer kömürcü'nün poşetlerine benziyor.

+ nasıl olmuş baba.
    - anan gibi olmuş lan itoğlu.
    ... kafam bir milyon
  5. 14.
    Peynirin içinde ot var diyorsun, neyin peşindesiniz ulan? Ülkeyi soyup soğana çevirdiniz.

Narkotiği aradım, birazdan koçbaşıyla kapıyı kırarlar.
    1 ... invader23
  6. 13.
    Cizre de tabi ki iki buzdolabı kullanırsınız. Elektrik kaçak, mazot kaçak, ot kaçak. Oh mk.
    2 -1 ... bigbaddick
  7. 12.
    yalnız bir zamanlar doğuda yaşayan bir akrabamız vardı. bize o yazarın dediği peynirden gönderirdi. hayatımda yediğim en güzel peynirlerdendir. çok lezzetlidir yani. ama hepsi değil. uzmanı olmadığımdan bilemiyorum ama bazı otlu peynirler tam leş oluyor. onu görerek ve tadarak almak gerek. böyle bir bilgi notu olsun.
    1 ... fazlasiylakirgin
  8. 12.
    arap faik'e mi teslim edilecek o poşetler, şeklinde merak uyandıran peynir alımıdır.
    1 ... masklavi
  9. 11.
    Peynir stoklayarak piyasayı etkileme çabasıdır.

Zabıtalar göreve.
    4 ... ne yazsak acaba
  10. 10.
    Bu yaz sıcaklarında büyük risktir.
    2 ... usualsuspects