bugün

Birkaç ihtimal var.
- 42 kişi bir araya gelerek altın günü gibi her ay bir kişiye araba alınabilir.
42x1603= 67,326'lık bir araba. Yalnız 42. Kişiye kadar bu rakamlar değişebilir. Çünkü herkesin araba alması için de 3,5 yıl geçmesi gerekiyor.

Veya bir asgari ücretli 3,5 yıl boyunca yemeden içmeden bu parayı biriktirmesi ya da bankadan kredi çekmesi gerekir. Ancak o zaman da arabanın fiyatı artmış, ödeyeceği kredi miktarı da yükselmiş olur. Bu arada yemeden içmeden.
bizi kiskanan Almanlarin 7 ay icinde
alabildigi araci 42 ayda alabilmeyle ovunen basbakan yardimcisi beyanati

http://www.karmaliz.com/2...a-araba-fiyatlar.html?m=1
bütün işverenlerin patron panosuna, hatta fabrikanın girişine asması gereken cümle.
doğru beyan.

valla adam çözmüş işi.

tamam aga sıkıntımız bu işte. bu 42 yi azıcık aşağı çekelim diyoruz biz işte. 30 falan olsa güzel olmaz mı?
gülmekten güç bela bu entry'yi girdim. öyle böyle taşak geçme değildir ha! hatta tüm akp iktidarının en sağlam taşak geçmesi bile olabilir.
Ben de niye arabam yok diyordum, 42 ay aç kalmam gerekiyormuş.
Teşekkürler sayın bakan.
(bkz: 2002 de Asgariyle 9 Çeyrek Altın Alıyoduk)
Ne yiyecekler diye hiç düşünmemiş.
42 ay boyunca taş kaynatıp yiyin kira falan vermeyin mümkünse banyo yapmayın tuvalete çıkmayın işe de yürüyerek gidip gelin demek istenmiştir.
42 ay beklemeye hiç lüzum yoktur. 42 kişi birleşip bir aylık maaşını koyarak rahatlıkla sıfır araba alabilir. 1,5 ayda bir defa olmak üzere kullanabilir.

bi de bu beyefendiler asgari ücreti beğenmiyor. gözünüze dizinize dursun.
Ben ikna oldum. Hemen 42 adet asgari ücreti biriktirmeye başlıyorum.
arkadaş biri şunları asgari ücrete bağlasa da sussalar. o kişi o yönetici ne güzel yönetici. o yöneticinin siyasi görüşünü sorgulamam, adaletinden dolayı ömrüm boyunca oyumu sırf bu sebepten bu yöneticiye veririm.
Başlığı görünce " goptum geldim " nasıl oluyorda oluyor diye.
iceriği okuyunca, bunu söyleyen zat dışişleri bakanı olursa, '0' bir araçta 42 asgari ücret olur.

Not: bu arkadaşa ve partisine oy veren " arkadaşları " kutluyor, hepsini kendi hallerine bırakıyor ve ülkem adına acil şifalar diliyorum.
(bkz: halkla alenen taşak geçmek)

ama üzülmüyorum. akp mitinglerinde tayyip baba tayyip baba diye böğürenler düşünsün banane.

Her millet hak ettiği şekilde yönetilir.
Teşekkürler.

Seviyenin yerlerde olduğunun ispatı tadında bir beyan.
meali: 42 asgari ücretin hiçbir kuruşunu harcamadan yaşayabiliyorsanız 3 buçuk yılda bir araba alabiliyorsunuz.
daha ne istiyorsun?
ben hep 50 liralık benzin alıyorum diyenle aynı kişi bu.