bugün

Efe aydal şaaak geldi aklima.
Biri size bedava ürün veriyorsa asıl ürün sizsiniz.
buna sevinen whatsapp bedava diye de seviniyodur.
Kıymet bilen yok.
Çıkartırken de tısss diye ses çıkartır.
vatandasindan şak diye eşek yüküyle vergi alan devlettir ayni zamanda.
38 euro 400 lira mi olmus denilen olay. Vay be. Demek ki adamlar madeni para verip icki icip, yemek yiyebilirler artik ulkemizde. Rezalet bir durum.
utanmadan parayla sataydı bir de.
zaten hersey devletın gorevı bısey dahıttıklatrında sızın vergılerınızle yapıyorlar suna bızım gururumuz yemıyor desene devletı 1 kere bıle olsa desteklemek arka çıkmak kendı partınız süt dahıtınca başkanım demi bu ulkenın en buyuk sorunu partızan ınsanlardır bunları heryerde engelleyın selam bıle vermeyın yolda..
Bugün gördüm biri de 11 maaş alıyormuş. Çift maaş, dört maaştan sonra bir (1) kişi 11 adet maaş alıyor, her ay..
görevini yapan devlettir.

hatta tam yapamamış, aşıları geç getirtmiştir.

babasının parası mı da beleşe veriyor bize, zaten bizim vergimizle alındı o aşılar.

kodumun çomarı sanki cici babası (reyizi) cebinden vermiş algısı yaratmaya çalışıyor 70 iq'lük zekasıyla.
vergilerimizin sadece %7'siyle (belki daha az) bize aşı yapan devlettir.
400 tl mi ? içinde oralet var amk. max ederi 3 tl falan. o da şırınga parası.
abd'dir, üstelik her yerde, çeşit çeşit, vatandaş, göçmen, turist demeden herkesi. hem de aşı çıkar çıkmaz aşılamaya başlamıştır. öyle aylarca beklememiştir, kendi halkından önce ona buna hediye etmemiştir.

görsel
Bazı ülkeler aşı olunsun diye üstüne hediye veriyor.
her ay sigorta primlerini şak diye alan devlettir.
Zaten ekonomik yönden yapması gereken en mantıklı şeyi yapmış devlettir aşı olmamış insanlar hastalansa onlara kat kat fazla masraf edecektir bide normal günlük hayatta ekonomiye verilen zarar var covid ten dolayı yani o yüzden herşey duygusal.
2 yıl geçmiş aradan daha %17 anca yapabilmiş devlet.
6300 ben ödedim kapanmada,vuracaklar tabi.
güncel Önemli Başlıklar