bugün

boşver işi gücü, doğaya ver kendini kur güzel bir ev bahçe. Doğa sana bakar zaten çalışmana gerek kalmaz.
400 bin çabuk erir büyük işlere kalkışmayın. Bir bakmışsın 400 yok erimiş. O kadar kolay ki erimesi kar bile daha zor eriyor para kadar ilginç birşey yok arkadaş. Çok iyi karar verin. Mümkünse yatırım üzerine yoğunlaşın.

Ek: bu kahve stant işleri de acayip arkadaşlar. En dandik olanı kurulum bedeli olarak 50-60 binlira istiyor. Tabi avm önlerinde veye içerisindeki sigara içilebilir alanlarda kurmanız gerek. Bugün en dandik avm ler dolar üzerinden kira istiyor sabit kur yapıyor anlaştığınız zaman. Maltepe carrefour 2012 de benden aylık 3500 dolar istemişti 1 yıllık kira sözleşmesi 10 m2 alan kaplayacağım hesapla yani. 20 gün giderlere çalışsan diğer günler kendine çalışacaksın haliyle eleman zorunlulugun olacak çünkü tatil yok hep açık olacak orası. Muhasebesi vergisi algısı... Zor iş. insan çok bunalıyor. Yaklaşık 10 yıldır bu ticaret işiyle uğraşıyorum çünkü. Az bir sermayeyle girdim büyürüz belki dedim ama hep aynıyız. Onuda hep kemer sıka sıka başarıyorum.
koskep karşılıksız kredi ile birlikte et üreticiliğine soyunulabilir.

et pahalı pazar kendini döndüremiyor.

zarar edilmez de, devlette desteklyor.

yalnız 7-8 ay devlet dairelerini aşındıracaksınız.
kurtköy tarafından 200 bine 2 tane 1+1 al. 2400 civarı kira alırsın.

riske girmeye değmez.
400 bin ile en iyi süpermarket açılabilir. Hızlı, kılçıksız para kazanırsın, günlük.
Franchise olaylarına hiç girme, marka kazanır sen izlersin.
Not: dominospizza, pizza tomato ve burger king franchiselığı yaptım/tık.
Temiz yüzlü bir mahalle bakkalı olabilirsin.
(bkz: yarım hisse taksi plakası)
Eğer babadan kalma boş bir arazi varsa 200 bin lira da hibe olarak donanımlı bir çiftlik kurulabilir. 2 yıl içerisinde sermaye geri döner. Sonrası zaten safi kar.
Rahat bir iş bulup, ucuz emlak, araba kovalamak.

iyi araştırır, dikkatli alışveriş yaparsanız alır yürürsünüz.
2 tane cnc tezgah alıp keyfine bakacaksın dediğim iştir.
250-300 bin tl ye iş kurun. 100-150 de 1-2 yıllık fonlama maliyetiniz olur.
400 binle hayvancılık sektörünün yanından geçmeyin.
cebinde 80 bin tl olan bir arkadaşım, 40 bin tl kredi çekerek ankaranın en büyük avm.lerinden birinde bayilik sistemiyle mağaza açtı. şu anda çok borcu var ve ülkede inanılmaz bir kriz mevcut. çok talihsiz bir zamana denk geldi ama diyeceğim o ki avm de güzel bir mağaza açılabilir.
Bu işlere aklı yatan kimsenin bitcoin yatırımına giderek kripto para ile parasını değerlendirebileceği iş şeklidir. Ya da gayrimenkul veya traderlık ile değerlendirilebilecek para olabilir aklını kullanabilene. Günümüz sanal teknoloji çağı nitekim.
borsaya girer parama para katardım. ben iş yapmam iş bana gelirdi amk.
yaşanılan şehre göre değişkenlik gösterebilecek durum.
istanbul gibi metropol bir şehirde gıda sektörüne girerdim fakat hepsi ile değil.
tefecilik olabilir. paranın bir kısmını kas gücü ve silaha harcayıp, kalanını uçuk faizlerle satabiliriz .
Gidin bim açin batma ihtimaliniz yok.
doğal yumurtacı tavuk çiftliği kur. organik demedim bak doğal dedim. dikkat.
Büyük gıda markalarından bayiilik alın sırtınız yere gelmez.
Eviniz, arabanız, işiniz var ilk etapta 400.000 TL banka da nakit halde dursa. Merak etmeyin Tamamen legal.

Neye yatırım yapardınız?
türkiye'de ekonomik sıkıntılar olduğundan dolayı 400,000 tl ile bir iş veyahut bir iş yeri açılacağını sanmıyorum.
2 ayda yerim üstüne de buz gibi su içerim,sikerler işi gücü projeyi.
400bin tl olsa ne yapacağımı şaşırıp götüme sokardım parayı.
Kur bu kadar dalgalı iken yatırım kararı almak ne derece mantıklıdır tartışılır. Net getirisi olan alanlara yatırım yapmak varken ben iş kurmam böyle kırılgan bir dönemde ama bu yatırım yapmayın tavsiyesi değil.