bugün

40 yıl sonra uludağ sözlük yazarları ya çok yaşlı olacak ya da... umarım o zamanlarda sözlükler olur neyse örnek: torunlarım toplanın bakayım yıl 2007 uludağ sözlükte yazar oldum, o zamanlar saçım var ve belime kadar hafifte kirli sakal. uludağ sözlük dediysek o zamanlar bir ekşi var bir de uludağ sözlük. şimdi ki gibi kolay değil sözlüklerde yazar olmak çaylaklık dönemi var sonra sözlük yetkililerinin denetimi var. bakın bakın bunlarda benim yazdıklarım.
galapagoslu iguana için; bir adet sallanan sandalye, polar battaniye, her sabah üç çeşit gazete (ki futbol sayfası ve bir fenarbahçe haberi açık şekilde) üzerinde bir okuma gözlüğü, evin ortasında bir kaç parça oyuncak torunları toplamadan gitmiş haylazlar, gözlerinde bugün bile görülebilen o ışık, o huzur.
(bkz: ruhuma fatiha)
gençlik hikayelerini torunlarına anlatacak yazarlardır.
-pehh bizim zamanımızda tüm yazarlar bir dayanışma içindeydi boş bknzlar, ukteler hep birlikte doldurulurdu. bunlar için özel günler düzenlenirdi. şimdiki gençlerde dayanışma diye bir şey kalmamış.
-seri eksi oy veren ibneye hep beraber karşı konurdu. arkadan ya abi aman abi diye yalakalık edilmezdi.
-herkes hatun kaldırma, erkek kaldırma gibi faydalı tavsiyelerini paylaşırdı. kimse kendine saklamazdı.
-sözlük bana karı bul lan allahsız diye yakındığınızda sizi duyardı. şimdi sözlük de yaşlandı bunları duya duya sağır oldu.
ne günlerdi ah ah...
- dede öle bedavaya yazıyomuşum yemin ederim! ahahahaha.
+ sus lan babası kılıklı!!!
-dede senin için ipne diyolar..
+ne ipnesi lan velet?
-seri eksi oy veren ipne...
- atin bunu timsahlara.
-vay be bir aralar tayyipleri, abdullahları tartışıyorduk üstadım.
+nerde abi o günler, şimdi başbakanın adı berkecan, cumhurbaşkanının adı ise cemcan.
çakan adam: pasifik'te veya antillerde bir ada devletinin diktatörü.

alfie: teknolojik cihaz ve otomotiv piyasalarının jokeri iş adamı.

mirmika: yurtiçi-yurtdışı ihale şampiyonu müteahhit, karadeniz'in gururu.*
+biz zamanına günde 100 entry girdiğimiz olurdu üstadım
-ya ya doğrusun azizim, ne ayar verirdik millette
+bana zamanında mod luk bile taklif ettiler, kabul etseydim şimdi böyle huzurevinde olmazdım
ölüdür o ölü..
alem JR.
başlık : 198. kattan istanbul' u izliyoruz zirvesi

entry *: yine manita bağlamak için düzenlediniz di mi lan gebeşler
(bkz: 70 yaş üstü yazarlar klübü)
--kaçıncı nesildin yavrum sen?

--buralar hep osmanlı toprağıydı bizim zamanımızda.
(bkz: 12 nesil geldi sözlük bozuldu)40 karakter kuralını da öperin...
+ buralar önceden hep bizimdi, ne entryler girmiştik zamanında be.
- anneeeeee, dedemi alsana başımdan.
sözlük yazarları seksenlerin ne kadar şahane yıllar olduğundan bahsedemeyecekler çünkü o devir de muhakkak ölmüş olacaklar.
2000'lerde çocuk olmak..
2010'larda çocuk olmak..
2020'lerde çocuk olmak..
2030'larda sünnet olmak..
aslında hayal ettiklerimizdir. 40 yıl sonra şilte insanı hala mutludur. birşeylerle uğraşır. saçma sapan kurslara gider. ve en fazla kursa giden ünvanını almış olacaktır yazardır.tatlı su levreği hala üds çalışmakta olan bir hoca olacaktır ve hala şilte ye hadi sende çalış bak bu sefer kesin olacak gibi azimlendirici önerilerde bulunacaktır. darwen beyefendi şilte lan sen şu adamı biliyon mu? ya da şu kitabı okudunmu diyip sinir edecektir. çünkü şilte adamı tanımaz bile. doğalgaz şirketleri artık bir zincir halini almıştır bu dönemde darwen efendinin ne de olsa kayserili kendisi.
muhtemelen bir mezar taşı olacağım...
kariyerinin zirvesinde bir dilencidir o artık.
sözlük ortamında anane ve dede populasyonu oluşturması beklenen yazarlardır. e haliyle sözlük formatında küçük değişiklikler meydana gelebilir. mesela bu yeni formata "gece yarısından sonra kalp, şeker ve tansiyonu olanların girmesi yasaktır." ibaresi konulabilir. sol frame de yepyeni başlıkların türemesi de olasıdır. örneğin

(bkz: cilt kırışıklıklarına çözümler)
(bkz: beyaz saçların bakımı)
(bkz: menopoz sonrası yaşam)
(bkz: torun yazarlara tavsiyeler) gibi..

dileğim o günleri hepimizin yaşamasıdır..*
halen dini, türbanı,seksi, sözlükteki kızları, erkekleri, aldatılmayı,sevmeyi, sevilmeyi,teröristleri, bira toplantılarını,a milli takımların başarısızlıklarını, polemikleri vs vs vs konuşacak olanlardır.
takma dişlerini bi bardak suyun içine bırakıp sözlük başına geçecek olan yazarlardır.