bugün

görsel

Düşündürücü bir twittir.
Mantikli ama 40ı goremezsek bi sakatlık çıkmasın.

Gerçi peygamberimiz müslüman olmadan önce nasıl yasiyordu onu da hesaba katmak lazım, sünnet sonuçta.
mantığa gel yok artık.
müslümanları pratik zekayla mağlup etmiştir gökhan adlı kullanıcı... bir gün sahabenin teki arkadaşıyla yolculuk ediyormuş, birden sahabe çölün ortasında durmuş, bir kaç adım yürüyüp çömelmiş bir müddet hiç bir şey yapmadan beklemiş ve devesine tekrar binmiş... arkadaşı yav naptın sen öyle deyince, peygamber ölmeden bu yoldan beraber geçmiştik... peygamber aynısını yaptı sünnettir bende yapmak istedim demiş...
not: muhammed oraya büyük abdestini yapmış, bu sahabede bunu kutsal bir şey sanıp sünnete yormuş ve gidip orada amaçsızca çömelmiş... olayın vahamati çok büyük yani...
not2: ya müslümanlar nesini eksiliyorsunuz yaa ? bu olayı sizin hocalarınız anlatıyor kaç defa duydum... zerre hakaret etmemişim dininize... eksileyin umrumda bile değil de, kendinizle çelişiyorsunuz ona üzülüyorum...
Şimdi trollere cevap vermekten haz etmem. Lakin sizden birisi kötü bir iş görünce eliyle duzeltsin eliyle duzeltemiyorsa diliyle duzeltsin diliylede duzeltemiyorsa kalbiyle bugz etsin bu ise imanın en zayıf olanıdır buyurmuş peygamberimiz hz. Muhammed s.a.v. buna mutakiben burda duzeltmeye calisicam.
Tanim: Peygamberimizin 40 yaşına kadar müslüman olmadığı mal beyanıdır.
Peygamberimizin annesi babasi ve kendisi hz. Ibrahimin haniflik dini ile yaşamışlardı.
Islamiyet ve ilk vahiy ise 40 yaşında gelmiştir.
bir kişide çıkıp dememiş hz.muhammedin sünneti peygamber olduktan sonra başlar diye.çünkü sünnet kur'anın hayata geçirilmesidir.
yalnız buradaki arkadaşlar muhammed peygamberi, kendisinden daha iyi tanıyorlar vay be. daha önce şöyleymiş yok şunu severmiş bunu sevmezmiş.
Mantıklı eylem.
güncel Önemli Başlıklar