bugün

Ergen sanrısıdır.

40 yaşındaysanız daha hayatınızın baharındasınız demektir.
40 yaşındaki kişinin de haklı olduğu konu, hatta gerçektir. yavaş yavaş 40'a yaklaşırken bazı hayallerimden iyice uzaklaştığımı ve yorulduğumu düşünüyorum. sanki hala eksik kalan bir şeyler var ve hayaller hayata uymuyorsa bu normaldir. canınız sıkılır, depresyona girer, daha hızlı yıpranırsınız. bu şartlarda da 40 yaş çoğu yaştan uzak ve yalnız gibidir sanki. tüm o kadınlar ve dostlar uzaktadır artık.
40 yaşında kendinizi yaşlı hissetmezsiniz... 30a yakın görürsün. ha hayatını, geçmişini, neler yapıp neler yapamayacağını düşünürsün o ayrı. 45de falan artık o iç savaşı bırakırsın, salarsın.

ha bak 50de çan eğrisinin aşağı inen kısmında görmeye başlıyor insan. 30a falan değil de 60a yakın görüyorsun kendini. lan diyorsun 60 demek yaşlı demek aq diyorsun. hah o zaman yavaş yavaş yaşlı hissetmeye başlıyorsun, fiziksel ve mental olarak her ne kadar o şekilde hissetmesende.

40 yaşındaki biri yaşlı değildir yani. yanlış bir zandır. ve hatta kendini en kendin hissettiğin yaşlardır.
daha çoluk çocuk hepsi, ne yaşlısı.
40 yaşına nasıl gelindiği önemlidir bence. Bazen yaşadığınız, bir yıl, 10 yılınıza, bazen de 10 yıl, 1 yılınıza denk gelebilir. Bu da sizin gerçek olan ve hissettiğiniz yaşın ortalamasıdır.
yok öyle bir şey, kızlar inanmayın...
karıyı boşadı buna bi özgüven geldi.

yaşım 35, 5 sene önceki halimden eser yok kesin bilgi yalayalım pardon yayalım.
40 yaşına yaklaşırken hiçte öyle olmadığını anladım. Eskiden üzülürdüm 40'lı yaşlarındaki insanlar için. Şimdi gayet genç, dinamik geliyorlar gözüme.
insan yaş aldıkça yaşlı zannetme yaşı da aynı oranda büyüyor. Örneğin 55 yaşında biri için 40 lar çok genç geliyor ama 20 lerinde biri içinse çok yaşı var sanılıyor. Tamamen doğru orantı.
Katılan arkadaşlara afrika kıtasında çoğu ülkenin ortalama yaşam süresinin 35-38 yaş aralığında olduğunu belirtmek isterim. Evet bizde orta yaş, janponya gibi ülkelerde genç sayılabilir belki ama o kadar da genç değil yani.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.