1. 1.
  "Alibaba Group" adlı internet sitesinin sahibi çinli işadamıdır. Jack Ma’nın Çin Komünist Partisi üyesi olduğu ortaya çıkmış. Ya bu çinliler varya komünizmin bile sahtekârı olmuş. ismi de araklamışlar bizim ali baba ile kırk harâmilerden. Malı götürüyorlar. Şirketin piyasa değeri ise tam 500 milyar dolar.

  --spoiler--
  Teknoloji milyarderi Komünist Parti üyesi çıktı

  Asya'nın en değerli şirketi online alışveriş sitesi “Alibaba Group”un kurucusu Jack Ma’nın Çin Komünist Partisi üyesi olduğu ortaya çıktı.

  Online alışveriş devi Alibaba'yı sektörün en büyükleri yapan isim olan Jack Ma, 1999'dan günümüze teknoloji dünyasındaki atılımları sayesinde yaklaşık 40 milyar dolarlık servetin sahibi oldu.

  Çin'in Parti gazetesi Ma'nın Çin Komünist Partisi üyesi olduğunu açıkladı.

  Çin'in dünya genelinde en bilinen kapitalist kuruluşunun yaratıcısı olan ismin parti üyesi olması sosyal medyada kendisine geniş yer buldu.

  https://www.ntv.com.tr/ga...ti,2iTTk2UlPU6-_1XnOPT_Rg
  --spoiler--

  40 milyar dolarlık komünist çinli
  ... gazeloglu
 2. 2.
  bir çinli çok zengin olacak ve komünist parti ile ilişkisi bir şekilde olmayacak. imkanı yok *
  1 ... tuiran kouma
 3. 3.
  pek şaşırtıcı değil. çin'in 1960'larda değişen ekonomi politikasının sonuçlarından birisidir. belli pilot bölgelerde serbest piyasa ekonomisi uygulanarak başlayan ve özellikle uluslararası piyasada gayet kapitalist kurallarla sürdürülen bir sistemde zaten istenen bir sonuçtur.

  kendisinin komunist parti üyesi olması da olağandır.
  1 ... samgold