1. 1.
    savasta mühim olanın yürek olduğunu gösteren olaydır.Kırk türkün çin imparatorluğuna bedel olduğunun göstergesidir.
    8 -3 ... heredot1923
  2. 2.
    kurtçuk arkadaşlara feyz vermiş olaydır .
    mesela bu arkadaşlar 40 sayısının uğuruna inanır ve sol görüşlü bir (sayıyla 1) arkadaşı dövmeye 40 kişiyle gider .

tarihten ders almak lazım tabi .
    16 -27 ... patria o muerte
  3. 3.
    (bkz: kirk bakireye tapmaya bal yanaktan tatmaya geldim)
    2 ... tahayyul
  4. 4.
    tüm çerileriyle birlikte -normal olarak- öldürülmüştür. ırklar arası "bedel olma" çapraz kurlarının belirlenmesinde bu neticenin dikkate alınması dileğiyle...*
    3 -8 ... le phallus
  5. 5.
    300 filmine tapanlara göre geyik hadisedir. niye diye sorup cevabı kendim veriyorum. bir kere 300 spartalı olayında savaşılan persliler yani iranlılar. iran demek şeriat demek. spartalılarda tam olarak öyle olmasalar da yunan gibi birşeydirler. yunan demek onlara göre aydınlık demektir. türkler yapamaz ama spartalılar yapar di mi güntekin?
    7 -2 ... coolgoose
  6. 6.
    (bkz: 40 cariyesiyle çin sarayını basan kürşad)

dalga geçmek için vermiyorum, yemin ederim öyle okuyorum iki saattir. *
    3 -9 ... zedx
  7. 7.
    bir tarihi romandan öğrendiğimiz, tarihimizin en muhteşem kahramanlık öyküsü. anlaşılmamıştır belki, tekrar edelim:

bir tarihi romandan öğrendiğimiz...
    2 -8 ... nevai
  8. 8.
    tarihi kahramanlık öyküsüdür. polat alemdar'ın 3-4 kişiyle kuzey ırak seferi gibi kolpa değildir. buram buram baskındır. çinliler için buram buram tırsıdır. yusuf yusuftur. çin seddidir.
    6 -1 ... tttddd
  9. 9.
    akademik eserlerden öğrenebilebilecek tarihi gerçekliği sabit ancak tarihi romanlardan öğrendiğimiz mesele.

tekrar edelim, tarihi romandan...

iş bu tarihi roman vurgusu; olayın doğruluğuna yöneltilen bir şüphe değil, tarihimizin bu en muhteşem sayfasına gösterilen vefasızlığa bir sitemdir.
    3 ... nevai
  10. 10.
    - kürşat, saray kuyusuna taş atmaya giden delidir.
    1 -2 ... liberalisticcommunist