bugün

genellikle fen bölümleridir. (bkz: fizik bölümü)
(bkz: ekonometri)
eczacılık var, tıp var meselacığıma. sonracığıma öğrenim dili ingilizce olan 4(+1) yıllık tüm bölümler falan da bu kefeye girmektedir.

büdüt. neden eksi oy veriyosunuz arkadaşım? yalan mı söylüyorum afedersiniz. 4 yılda bitirilemeyen bölümler denseydi farklı konuşurduk herhal. hehehe.
üniversite ve bölüm seçmeksizin, hocaların taktığı zaman genellikle minimum 5 maximum 7 senede bitirilen her bölüm.
marmara üniversite gazeteciliktir. ingilizce hazırlıkla birlikte 4+1'dir.
matematik bölümüdür tabiki. ev arkadaşımın formasyon dahil 3buçuk senede bitirip benim 4. senemde hala 2. sınıf olmam kabul edilemez tabi o ayrı bi mevzu.
(bkz: Fizik Bölümü). +4 yıl ancak kurtarır.
doktora tezleridir.

hele hele egoist, kendini bir .ok zanneden, süründürmeyi seven bir danışman varsa eyvah eyvahtır. bırakın 4 seneyi 8 sene de zor biter.

ulan memlekete bilim adamı lazım, sizin çantanızı taşıyacak, ayak işlerini yapacak elemanlar değil, biraz daha esnek olun, biraz daha anlayış, yarın birgün ölüp gidecen arkadan çok küfür yiyecen haberin yok, dangalak...
(bkz: bölüm sonu canavarı)

şaka lan. makina mühendisliğidir kanımca. 4 senede bitmeyecek gibi geliyor bana. hadi hayırlısı.*
(bkz: odtü fizik)

not: genelde hiç bitmez.
Marmara'nın ingilizce ve almanca ve fransızca bölümleri.Bitmeyebiliyor da bunlar bazen.Daha hazırlığında kaçanlar var.
(bkz: Makina mühendisliği)
(bkz: inşaat mühendisliği)
(bkz: odtü fizik).

gerçi biz onu hiç bitmeyen bölümler sınıfına sokuyoruz.
tıp fakultesi.
(bkz: Ktü iktisat)
Abim hep öyle derdi, kendisi de 7 yılda bitirdi.
"fakülteyi 4 senede bitirirsen 4 yıl kaybedersin, fakat 5 senede bitirirsen sadece 1 yıl kaybedersin"
iç mimarlık gibi bölümleri anlatan söz öbeği.
(bkz: tıp) . iyi ki de bitmiyo. üni. hayatı kadar eğlenceli bişey yok çünkü.
zorunlu hazırlık dönemi halinde 5 seneye uzayan fransızca, ingilizce, almanca öğretmenlikleri.
(bkz: afyon kocatepe üniversitesi)
(bkz: maden mühendisliği)
cbü iktisat. Hüseyin karakayalı ve ibrahim erolu saygıyla anıyorum efendim.
(bkz: diş hekimliği)
kore dili ve edebiyatı.
aslında bitmesine biter de, az sıkmak lazım tabi. sıkmayınca * 5 senede biter. hala öğrenemediğinizi fark edince de 1 sene kore'de dil kursuna gelmek zorunda kalırsınız. *
4 yilda bitmeyen bölüm degil, 4 yilda bitiremeyen ögrenci vardir.