bugün

büyük alışveriş merkezlerinin etkisi olabilir.

hemen rejim tartışması yapmamak lazım...
yakın zamanda bir tane bile kalmaması en güzeli olacaktır.
özellikle ankara'da kimi satış noktalarının zabıta baskınları, dayak hatta linç ile kapatıldığını görmek endişe verici.
kasıtlı olarak inanılmaz derecede yüksek vergiler koyulmasını geçtim, insanların bunu ödeyememe durumunu görmeyip de "alkol içmesinler en iyisi" diye düşünen organizmaların varlığından haberdar olmamızı sağlayan haberdir. ekonominin boka batmasını görmezden gelip bir başkası hakkında karar verme yetisini kendilerine hak görür bu beyni kararmış yobazlar.
efes türkiyenin en büyük gururlarından birisidir, bunu da unutmamak lazım.
şaşırtmayan söylem.
bilmiyor muyuz ki...biliyoruz.
kadın erkek beraber gidilip içilebilecek kaç şehir kaldı ki şu 81 illi diyarda.
haliyle daha kapatılır. kapatılsın da. hiç kalmasın hatta. özgürlük elden alınsın. hiç kalmasın hatta. dibe vuralım. yoksa başka türlü kurtulamayacağız.
peki ,içinde koca koca şarap mahzenleri, boydan boya içki reyonları barındıran kaç tane carrefour, diasa, şok, migros, real, kipa, tansaş ve türevi market ve satış noktaları açıldı şeklinde bir soruyu da aklıma getiren durum.
Sebep neymiş efendim, mahalle baskısı.Neye mahalle baskısı, niye mahalle baskısı? "Ticarethane olarak kullanılabilir" iskanı mevcut belediye ruhsatlı, sadece içine girip "4 efes verir misin" denip parası ödenerek çıkılan satış noktalarının sayısı kaç acaba?

bir de içeri girip gizli bir kapıdan sıvışıp arkadaki 40 metrekarelik kaçak içki salonunda demlenip dışarıda karıya/kıza sarkan, nara atan, düşe kalka eve giden! serserilere çanak tutan sahibi ya da sahibinin bir yakını emekli polis teşkilatı mensubu (saygıdeğer polis teşkilatı ve mensubu namuslu insanlardan sözümü esirgeyerek ve de üzülerek yazıyorum) satış noktalarının sayısı kaç acaba?

Sayın yetkili bir de bunu araştırmaya zahmet etsin.
aynı dönemde açılan kuran kursu sayısı ile ters orantılıdır..

--spoiler--
demokrasi amaç değil, hedefimize giden yolda bir araçtır.
--spoiler--

(bkz: nereye gidiyoruz)