bugün

günümüzde bolca bulunan mal miktarıdır. boşuna okumuş tiptir.
edit: okadar eksilendiğine göre sözlüktede bu tipten çok var.
yabancı dil okunulan yılla alakalı değil bir yetenektir. 4 yıl öğretmenlik okuyup 10 yıllık öğretmen olanların bir bokaya yaramadığı gibi.
hukuk okuyan bir adamın öğrenme ihtimali çok azdır veya o tür bölümlerin. ing dersi yokken nasıl öğrenebilirsin diye cevap verilebilir ki zaten çok da işine yaramayacağını düşünürsen, problem yoktur.
eğer ki ingilizce bir bölümde okumuş ise bir noktada bu sıfatı hak edebilir. şöyle ki; ingilizce bir bölüm seçtiğine göre ingilizce'si gayet iyidir-ki bu önerme yersiz olur o zaman. ama sen hem ingilizce'nin kötü olduğunu bil, hem de ingilizce bir bölümü oku ve orada da bir şey kapma. sonra işe gir, ingilizce'nin gerçekten de kötü olduğunu iş dünyasına da duyur. ondan sonra da iş dünyasında 'ingilizce bir bölüm okumak ifade etmiyor çünkü ingilizce bölüm okuyanlar doğru dürüst konuşamıyorlar bile' tarzında haklı bir önyargı oluşsun. işte böyle düşününce gerçekten sinir bozucu bir durum.
öncelikle mal değildir. 12 yıl okuyup türkçe öğrenemeyendir mal.
12 sene matematik aldığı halde mat101'den senelerce kalanlar da olabilir. şimdi genelleme yapmamak lazım.
ilkokul 4. sınıftan beri ingilizce dersini görmüş olmasına rağmen üniversiteden sonra bile ingilizceyi öğrenememiş mal değil normal bir insandır. bunlardan çok vardır. al sana eğitim sistemimizin saçmalığı. bir de avrupadaki insanlara bak 12 yaşındaki çocuk şakır şakır konuşuyor. ben daha ne diyeyim sözlük değişsin bu sistem.
tıp fakültesi öğrencisidir. eğitim hayatlarının hiçbir senesinde ingilizce namına bi şey öğrenmiyorlar çünkü. ancak 6 yıl sonunda tus için öğrenirler.
17 yıl anasından babasından türkçe duyup türkçe konuşamayan, yazamayan 95li maldan daha iyidir gözümde.

(bkz: uff snne be slk)
açık söylüyorum malın önde bayrak sallayanıdır hem de. just like me ha.

kazandığım paranın net 2 katını kazanıyor olacaktım.
Muhasebecidir. Bir muhasebecinin hiç işine yaramayacağı için umurunda olmadan tek ders sınavında geçilmiş ve mezun olunmuştur. biraz milliyetçi duygulardan da kaynaklanıyor olabilir. bütün dünya türkçe konuşmaya başlayınca işte biz o gün ingilizce öğreneceğiz. yoksa nah öğrenirim. net. ayrıca aramızda türkçe konuşamayan mallar var tehlikenin farkında mısınız?

edit: ayrıca rehber, turizmci veya bunun gibi bir mesleğe sahip değilse bir insan niye elin gavurunun dilini öğrenmeye çalışır idrak edemiyorum.