1. 1.
  Adi şerefsiz bir adamın yaptığı mide bulandırıcı tehdittir. Tek sorun da bu değildir tabi o kadın için. Mahkeme de ne yapıyor belli değil.

  Edit: inanmayan bir yazarımız varmış. Eyyy zall bu başlığı hemen silesin ve beni çaylak edesin.
  --spoiler--
  Adana'da sözleşmeli öğretmenlik yapan bir kişi, 29 yaşındaki Gülay Mubarek'i iki yıldır ölümle tehdit ediyor. Üstelik sadece Mubarek'i tehdit etmekle kalmıyor, 4 yaşındaki yeğenine tecavüz edeceğini de söylüyor.
  29 yaşında iki yıldır ölümle tehdit edilen, çevresine mesaj atılan, adına Facebook hesapları açılan Gülay Mubarek'i, Hürriyet gazetesinden Melis Alphan köşesine taşıdı.

  işte Melis Alphan'ın yazısı:
  Hatay’da yaşayan 29 yaşındaki kadın iki yıldır bir adamın tehdit, şantaj, taciz, psikolojik ve dijital şiddetine, yani ısrarlı takibine maruz kalıyor.

  Duyun sesimiinternette tanışıp iki ay görüştüğü E.K., Gülay ilişkiyi sonlandırma kararı alınca peşini bırakmadı. iki yıldır nefes aldırmıyor. Gülay’ın ailesine ve çevresindekilere küfür ve tehdit dolu mesajlar attı. Gülay’ın çalıştığı işyerini arayıp defalarca patronuyla kavga etti. Onun yüzünden Gülay işinden oldu.

  KPSS’ye hazırlandığı süreçte Gülay’a zarar vermek için her gece yüzlerce kez aradı, farklı numaralardan 1500’den fazla mesaj attı.

  Gülay’ın ablasının eski eşine mesajlar atıp kadını karaladı. Çocukları ablasından koparıp ailede huzur bırakmayarak Gülay’a zarar vermek istiyordu.

  Adam Facebook’ta Gülay’ın adıyla onlarca sayfa, sayısı 250’yi geçen sahte hesap açtı. Facebook’ta çok takipçisi olan sayfalarda, Gülay’ın yaşadığı ilçenin yerel sayfalarında Gülay’ın fotoğraflarını iftira, küfür ve hakaretlerle paylaştı.

  Gülay numarasını değiştirdi, sosyal medya hesaplarını kapadı, “Evleniyorum, hayatımda başkası var” dedi ama işe yaramadı. Adamın Gülay ile çevresindekilere hakaret dolu mesajları bitmedi.

  Bir yıl böyle geçti.

  2016’nın aralık ayında Gülay, Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne gidip siber suçlar birimine adamı şikâyet etti.

  Sonrasında adamı arayarak kendisinden şikâyetçi olduğunu bildirdi, “Bu iş mahkemede bitecek, vazgeç” dedi. O sırada konuşmayı kaydediyordu. Adam “Seni mahkeme kurtarmaz. O hapse girsem de sana tecavüz edeceğim ve seni öldüreceğim” dedi.

  Gülay, “Bunlar sinir anında bir kereliğine söylediği şeyler değil. iki yıldır bilerek, isteyerek söyledikleri. Bu kişi iki yıldır sürekli beni öldüreceğini, bana tecavüz edeceğini yazıyor, söylüyor, haykırıyor” diyor ve ekliyor: “Tehditleri arasında 4 yaşındaki yeğenime tecavüz etmek de var. Defalarca dile getirdi bunu. Ve bu kişi şu anda Adana Feke’de bir ilköğretim okulunda ücretli öğretmenlik yapıyor.”

  Adamın ifadesi Gülay’ın şikâyetinden 6 ay sonra alındı. ifadesinde her şeyi inkâr etti ve mesajları Gülay’la ayrılmalarını isteyen üçüncü kişilerin attığını söyledi. ifadesini verdikten sonra Gülay’ı yine tehdit etti. Gülay şikâyetini geri almadı.

  Gülay, ses kayıtları, sms’ler, internet üzerinden yollanan mesajlar vs. tüm delilleri her biri ayrı suç oluşturacak şekilde teslim etti. Savcı ondan bunları sadeleştirmesini, azaltmasını istedi, aksi halde içinden çıkamayacaklarını söyledi. “Ama yapmadım” diyor Gülay, “Çünkü her biri çok önemli.”

  iki yıl geçti, iki kez savcı değişti ve daha ortada iddianame yok. Gülay sürekli mahkemeden haber bekliyor, durmadan gidip soruyor ama bekleyiş sürüyor.
  --spoiler--
  Kaynak: cnn türk
  6 -1 ... sogeking
 2. 2.
  Türkiye de yargı işte. Suç apaçık şekilde ortadayken bile işlemez ama mahkemeye baskı uygularsan ki bu toplumsal baskı da olur anında karar çıkarırlar.

  Bu kadar kalitesizlik insanı illallah ettiriyor. Rezillik resmen, sizin adaletinize sokayım.
  5 -1 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  Polisle hukukla bu iş anca daha da boka sarar boşuna uğraşıyorlar. Şu pezevenk herifi sakat bırakana kadar döveceksin hayatı boyunca atlatamayacağı travmalar yaşatacaksın sorun nasıl çözülüyor bak.
  2 ... halkin sevgilisi
 4. 4.
  Adana' dan sonrasını okumadım.
  Normal insana ait olmayan, hatta insana ait olmayan rezil bir tehdittir.
  5 -3 ... zeytinyagli dolma kalem
 5. 5.
  emniyet güçleri, adalet sistemi, aile bakanlığı neyi bekliyor?
  biri 4 yaşında 2 insanın hayatını kurtarmak, şiddet, tecavüz ve cinayetten sonra nutuk atmak kadar cazip gelmiyor anlaşılan.
  3 -1 ... nanautzin
 6. 6.
  inanmamislar. sanki turkiyede hic 4 yasindaki cocuklara tecavuz edilmiyor. inanmiyorsun da neye dayanarak inanmiyorsun amk bir soyle hele.
  1 ... peder
 7. 7.
  2 yıl hiçbir şey yapamamış da birisi şu kamu spotlarındaki hadi baba nidası misali elinden tutup şikayetçi olmasını sağlamış gibi bir durum.

  ama sen 2 yıllık her şeyi bir torbaya koyup savcının önüne verirsen hepsine nasıl dava açsın?

  hepsi önemli tamam da en azından bir avukata verip gruplaştırma yoluna gitseydi.

  ülkenin adalet sistemi diye kızmaya gerek yok. ben 3 aylık konuşma geçmişimi toparlayamıyorum telefonda, savcı da robot değil.
  ... raduyev