1. 1.
  Maalesef düzen bozuk umarım düzgün birşey yakalarsiniz dedirtir.
  4 ... birbeyinoglu
 2. 2.
  Aramızda onu bile alamayanlar var.

  580 tl alan var. Ama kim demem.
  9 ... las amores son mentiras
 3. 3.
  Genç nüfus çok olunxa böyle oluyor.
  1 -4 ... sogeking
 4. 4.
  Bizim şirket onu da vermiyor iyimiş yine 1800.
  8 -1 ... flat head
 5. 5.
  Genç nüfus çok olunca böyle oluyor da o kadar suriyeliyi kim çalıştırıyor? Suriyelisi afganı doldu ülke

  Tiksiniyorum hepsinden

  Bir de bunu savunan liboşlar var ülkede. Neymiş e işçinin ne özelliği varmış az verecekmiş tabi. işçiye 1 verip üzerinden 3 kazanıyorlar. Senede onlarca yüzlerce milyon cirosu olan firmalar bile asgari ücret rakamlarını veriyor.

  Dolandırıcılık değilde ne işte.
  17 -1 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  1800 çok. Benim arkadaş başvuru yaptı sabah 8 akşam beton bitene kadar şeklinde çalışmaya 1500 lira dediler hafta da 6 gün çalışma beton olursa pazar günü de çalışma var.

  Piyasayı bu hale getirenler utansın.

  Her zaman zengini savunan sistem utansın.

  Her ile bir üniversite diyenler utansın.

  SGK üzerinden denetim yapmayıp göz yumanlar utansın.
  12 -1 ... beyaz baretli mehmet aga
 7. 7.
  yıllar önce ilk işe başladığımda asgari ücretin dörtte üçü kadar bir maaşı layık görmüşlerdi. okuldan edindiğim teorik bilgileri pratiğe döküp beş altı ayda çalıştığım alanda deneyim kazanınca oradan ayrılıp ikinci firmaya asgari ücretin iki katı maaşla başladım. bir yılı doldurmadan üçüncü firmaya yine asgari ücretin iki katı maaşla başladım ama son firma anlaştığımız maaşın daha üzerinde bir rakam takdir etti. satışların hedeflenen rakamın üzerinde olduğu aylarda neredeyse maaş kadar prim ödemesi de yapıyorlardı. malesef alanında deneyim kazanana kadar kimse yeni mezunu adam yerine koymuyor. diyeceğim o ki burayı ağlama duvarına çevireceğine bir yerden işe başla ve işi layıkıyla öğren hatta azimle çalışıp kariyerinde öyle sıçramalar yap ki yeni mezunlara yüksek maaş veren firma sahibi ol ama şu durumda nereye gitsen hiç bir patron sana asgari ücretten fazlasını vermeyecek kusura bakma milenyum çağına girmiş olsak bile bazı konularda bir arpa boyu yol alamadık özellikle emeğin karşılığı ücret konusunda.
  4 -1 ... invictus maneo
 8. 8.
  Üniversitelerin çoğalması üniversite mezunu sayısının artmasına sebep oldu. Fakat ülkede hem iş alanları hem de kalifiyeli eleman sayısının azlığından dolayı iyi olanlara iyi maaş, iyi olmayanlara isen 1800 tl maaş veriliyor.
  1 ... lazuribere
 9. 9.
  Asgari ücretin 200 lira üzeri bir tekliftir.
  Asgari ücret mi?
  Açlık sınırının altındadır.
  3 ... sozleriyle alkis alan yazar
 10. 10.
  Rüya bitti. Artık gerçek hayattasın.

  Hoşgeldin.
  4 ... lipsos