1. 1.
    eğer sınıf tekrarı olmaz ise toplamda 15 bin tl ile halledilebilir.
    3 arkadaş ortak ev tutmak koşulu ile.
    -1 ... gina carano
  2. 2.
    Bizim bi eleman var hesaplamistik 125 bin tutuyordu is kursa hayatını daha garantiye alırdı parasiyla rezil olacak haberi yok malın.
    1 -1 ... igeceyim
  3. 3.
    Öğrenim kredisi eğer kendi şehrinizde okuyorsanız.
    ... vexillarius of theodopolis
  4. 4.
    5 yılı artan enflasyonla ortalama 70-90 bine kapatacak gibiyiz .
    Not : devlet üniversitesi
    1 ... erdal komurcu
  5. 5.
    Kyk'da kalsa ayda 200 yılda 2400, 4 yılda 10160 TL
    Hiçbir sikim yapmayıp ot gibi yaşasan, yol ve bir öğün yemek parası, not parası olarak haftada 100 TL harcasan ayda 400, tatilleri saymazsak yılda 3200, 4 yılda 12800 TL
    Her sene kitaplara 300 TL saysa 4 yılda 1200 TL

10160+12800+1200=25160 TL.

Anadolu'nun gelişmemiş ve ucuz bir ilinde, hiçbir şey yapmadan ot gibi yaşayarak üniversite okumanın en ucuz maliyeti bu. Bir de kyk çıkmayıp yurda aylık 500 verildiğini, çocuğun ikinci öğretim olduğunu düşünün.

Devlet bu pahalılığı örtmek için kyk kredisi veriyor, mezun olduktan sonra iş garantisi de yok.
    20 -7 ... albay nuriyev
  6. 6.
    Okuyun evlâdım okuyun, okuyup memur olun.
    -3 ... crouch kimdir lo
  7. 7.
    oysa su an asgari ucretli bir is bulup 4 yil boyunca calissa

48*2000=98000

vay aminyüm okulu birakiyorum.
    1 -3 ... madlen dede
  8. 8.
    haftada 100 lira kısmından sonra okumadığım maliyet çıkarımıdır. Haftada 100 lira ne demek ? Yemek okulda 2.25 yemekhanede ki çoğunda böyledir. Yol her gün gidilse ortalama öğrenci basımı ile 20-30 tutar. Not desen okulda fotokopi kırtasiyeler kadar pek pahalı değil ki çok çok ucuza çeken yerler de bulunuyor hadi o da 20 falan olsa. Toplamda 50-60 max tutar.

Mantıklı hesaplar yapın.

edit : Taksi kullananlar eksiliyor heralde. Okul bitince nasıl ev geçindireceksiniz bu harcamalarla acaba *

Edit 2: ohh biraz da surama dogru eksileyin *
    Para idare etmesini bilmeyen, hesap kitap isinden bi haber insanlarin cok oldugunu bir kez daha anlamis oluyorum boylece.
    4 -19 ... erised
  9. 9.
    Okul bıraktıran başlıklarda bugün.
    7 -1 ... feslemegen
  10. 10.
    okumayın amk. okuyanda okumayanda aynı boku yapıyor. yerinizde olsam hemen bir fikir üretip o fikir üzerinde çalışır kısa yoldan köşeyi döner.. olmazsa şayet, okumakla geçen boş zamanlarımı değerlendirip çalışıp para kazanmış olurdum.
    tabi okuyan kişi avukat, mühendis, doktor v. s olup para kazanmaya başladımı 4 aylığı ile bir senelik maaşınızı alır sonra üzülür, hüzünlenir, oturup ağlarsınız gözü yaşlı.
    o yüzden diyorum ki okuyun, bari o şansınızı boşuna harcamayın, hee ozaman bir baltaya sap olmazsanız şayet, siz değil kurulu düzen utansın.
    7 -2 ... zorozorororozorozorororororo