1. 1.
  10 yil okuyup ogrenemeyenin yaninda sanslidir.

  evet bu benim 6.siniftan beri ingilizce goruyorum ve ogrendigimi dusunmuyorum.

  dilbilgisi bilmek dil bilmek degildir.
  ... gece denize giren adam
 2. 2.
  türkiye de yabancı dil öğenmek kadar zor birşey yoktur, hadi onu geçtik kürt çerkes arap vb dillerde yok olmaya doğru gidiyor işte böyle tekçi ve gerici bir ülkede yaşıyoruz, arkadaş zaten yabancı dil öğretemiyorsun bırak insanlar andilinde konuşsun eğitim görsün.
  1 -5 ... maviyecalargozlerin
 3. 3.
  4 sınıftan başlar ingilizce dersi sadece grammerden ibarettir nedense bence 4 yılda öğrenemeyen yine şanslı.
  ... tamam sakin
 4. 4.
  16 yıl okuyup tükçeyi öğrenememekten iyidir.
  1 ... magna carta
 5. 5.
  tüm suçun eğitim sistemine atılmaması gereken durumdur. hatta eğitim sisteminin hiç bir suçu yoktur. yabancı dil kendi kendine öğrenilecek bir şeydir.*
  -1 ... mta88
 6. 6.
  dil dile değince dil öğrenilir diyerek geçiştirlebilir başlık.
  ... mamografi
 7. 7.
  geçen dört yıl boyunca nasılsa öğrenirim denilir. Ardından kısmetse iş hayatına atılım yapılır ve karşımıza büyük bir fırsat çıkar. Bir bakmışız ki 4 yıl çöpte.
  ... educka
 8. 8.
  300-500 kelimeyle döndürebildiği ağır türk aksanlı çarkında, iyi derecede ingilizce bildiği izlenimi yaratma peşinde olan kesim tarafından horlanan insanın bulunduğu haldir.
  cilala cilala sat anasını satayım. olduğun değil, göründüğün kadarıyla ederin var nasıl olsa.

  iyi derecede dil bilmek başka bir şeydir.kaldı ki; türkiye' de iyi seviyede türkçe konuşan insan bile azdır. hülasa spesifik eğitim kurumları haricinde türkiye' de ingilizce öğretilemez.
  bunun yanı sıra azimli ve yatkınlığı olanları tenzih etmek gerekir.
  -1 ... siddartha
 9. 9.
  Daha kendi dilini bile doğru düzgün konuşamayan, iki lafı biraraya getiremeyen insanlar biliyorum. Onun için ingilizce öğrenemeyen jenerasyona hiç şaşırmıyorum. Çünkü dil öğrenmek o kadar kolay bir iş değildir ipin ucunu bir kere kaçırdınız mı vay halinize. ingilizce emek ister, beceri ister, özveri ister, plânlı programlı çalışman, bol bol pratik yapman gerekir. 1 gün çalışıp 4 gün yatan adam değil 4 yılda sittin sene öğrenemez o ingilizceyi.
  1 ... endless dream
 10. 10.
  Türkiye'de öğretilen ingilizceyi dünyada bir shakespeare, birde anadolu lisesi öğrencileri konuştuğundan son derece normal bir durumdur.
  1 ... amanhocam