1. 1.
  rakamlardan oluşan nicklerle yapılan saldırıdır.
  bunlar nasıl yazar olabildi?

  (bkz: nefes alan kızın namusu/#39183708)
  (bkz: sokağa çıkan kızın namusu/#39183700)
  6 ... ekonovich
 2. 2.
  görevlerini gerçekleştirince sözlüğün tozlu raflarında yerlerini alırlar. harmanlıyor birileri * sözlüğü bazı zamanlar. birden bire böyle 15-20 hesap oluyor çat çat çat sol tarafta bir sürü başlık açılıyor ve diğer yazarların iştiraki sağlanıyor sonra kayboluyorlar.
  9 -5 ... mel mel bakan gibson
 3. 2.
  zall'ın yan hesapları tarafından yapılan saldırılardır.
  3 ... ecinni
 4. 3.
  onlara bile sövemiyorum ki. başlığa girdim, evveliyatını cibiliyetini siktiğimin piçleri yazacaktım ki sözlük dondu. bu sözlük adamı manyak eder. hala can çekişiyor. zall paraları kimlerle yiyorsun oğlum? burası seni zengin etti hatırlatmak isterim. burası kalmazsa zor. zor olmasa da ayıp lan. insan az utanır.
  5 -1 ... yikanmak istemeyen cocuk
 5. 4.
  her zaman söylüyorum amına koyayım. bu şuursuzlara gereken cevabı iplemeyerek vereceksiniz. olumlu/olumsuz hiçbir şekilde açtıklara başlıklara yazmayacaksınız.

  lakin, bizim klavye delikanlıları anlamıyor. bu trollerin açtığı başlıklara yazıyor da yazıyor. bilmiyor ki, troll ekran başında verdiği tepkiye/eksi oy'a bakarak 31 çekiyor.

  değil yazmak, oylama bile yapmayacaksınız. kısaca; yoklarmış gibi davranacaksınız, hatta bu şekilde başlık açmak bile bunlara prim vermek ile eşdeğer benim gözümde.

  ama, kime anlatıyorsun. solcu değiliz ki sözümüz dinlensin!
  4 -3 ... frktmz krds frktmz
 6. 5.
  Zall ın yazarları hiç önemsediği yok zaten. Onu geçtim. Fakat Esas merak edilen konu şu; niçin kendi işine değer vermediği? Burası senin ekmek teknen yahu. Sen hiç attan inip eşşeğe bindin mi? Yada hiç attan düştün mü? Burası elinden giderse başka yerde başka sözlük açtırtmazlar sana. Olsa olsa amelelik yaparsın elalemin yerinde. Patron iken Emir altında çalışmak adamın kanına dokunur. Senin ekmek teknene birileri hainlik edecek ve ses çıkartmayacaksın öyle mi? Peki Bu kime zarar verecek sonra? Kaldı ki insan para için toplumun değerlerini ayaklar altına alan çiğneyen söven hakaret eden aile terbiyesi görmemiş sokak serserilerini alıp sözlüğe doldurup kabul eder mi? Bu yazdıkları yer kimin yeri? Burası dingonun ahırı mı? Sorumluluk kimin? Şayet burada disiplin asayiş kural kaide ahlak edep terbiye yoksa bunun ana suçlusu kim? Ya insan azıcık ilgilenir işiyle. Haftada bir kere gel bak gör bakalım ne oluyor ne bitiyor? Moddlar veya yönetim patronaja tabidir.

  Hadi onu da geçtim. Bak bilader, ağam, paşam (sayın pek muhterem zall efendi hz leri) şerefsizin biri gelse dişe dokunur bir yere bir kaç kem kelam etse, bunu kimse fark etmese, biri şikayet etse veya olur ya kalksa birisi görse bunu devlet ricalinden, 2 günde ipini çekerler. Sözlük elinden gittiği zaman mı aklın başına gelecek değerli ağbim? Uyu sen daha uyu. Yazın bu sözlerimi bir kenara. Dediydi dersiniz..genel kaide şudur; bir insan elindeki nimete (işine) sahip çıkmazsa, gün gelir o nimeti elinden alırlar..
  7 -1 ... gazeloglu
 7. 6.
  1. dünya savaşında kandırılan afrikalı müslümanları osmanlıya karşı savaştırmaları aklıma geldi. bence bu trollerinde uludağ sözlüğe saldırdıklarından haberi yok. burda herkes troll zaten.
  1 -1 ... benimnickimyirmibesharfli
 8. 7.
  ateş olsa çüküm kadar yer yakarlar. 1 hafta önce uludağ sözlük büyük troll temizliği diye başlık açılmıştı aradan 10 gün geçmedi yine sinek gibi çöreklendiler.

  yılanın başını ilk günden ezeceksin. bütün muzurluk moderasyonda.
  2 ... kafam bir milyon