1. ?.
  http://www.milliyet.com.t...206834/default.htm?ver=75

  kendileri son model arabalarla dolaşan genelkurmay mensublarının, askerleri 1950 model otobüslere layık görmesi sonucu gerçekleşen olay. askere gitmek için gün saydığım şu dönemde "kim için, ne için" sorularını aklıma getirmiştir.
  2 -2 ... haydigelbenimleol
 2. ?.
  bihter behlül ezel'i görünce onlarca entry dizenlerin tek satır yazma gereği bile görmedikleri olay, allah rahmet eylesin birde türk ordusu modern diyoruz modernizmden kasıtları buysa umarım türk ordusu hiçbir zaman savaşa girmek zorunda kalmaz.
  3 ... tizzarget acquizzired
 3. ?.
  savaşın, kuytu köşelerde gizlenmiş terörün değil; aczin, basiretsizliğin ve beceriksizliğin gölgesinde; cehalete, vurdumduymazlığa kurban verilmiş iki can daha.

  normalleşmeye, demokratikleşmeye ille de askerden başlamayı gerekli gören memleketin yandaşı, bakınız siz deyince herşey oluveriyor; bir el atın allah rızası için. şu arabalar yenilensin, şu orduevlerine gösterilen özenin binde biri asker ocaklarına verilsin, siyasilere komutanlara tamam şart da jammer denen alet; elinde mayın tarama dedektörü ile bin kilometre tarayan mehmetçiğe çok görülmesin.
  2 ... habeas corpus
 4. 1.
  lanet olsun bu nası kader dedirten olay.
  babasının dolarlarıyla amerika ya gidip sonra da, " ben amerika da çalışıyorum, dolarlı askerlik yapma hakkım vardı, onu kullanıyorum" diyip, askerlikte yan gelip yatan vatan haini şerefsizler dururken
  yine mi vatan, millet, erdem için sıcacık yatağından, annesinden babasından, sevgilisinden, eşinden, çocuğundan 15 ay uzakta kalmayı kabul eden askeri buldu kötü kader ya.

  bugün kadere çok fena isyan edesim var sözlük.

  sizler de bihter kimden hamile onu konuşun,

  size de yazıklar olsun.
  1 -1 ... unfaithful
 5. 2.
  ulan pkk ya ne gerek var ki?
  biz zaten kendi kendimizi öldürüyormuşuz dedirten iki canın şehit olduğu kötü ve acı olay.
  mekanları cennet olsun.
  ... hectoruk84
 6. 3.
  eski tip otobüs olmasından kaynaklanan durum mu acaba diye düşündürüyor. şimdi yalan konuşmayalım son model otobüslerinde ne kadar çok kaza yaptığını görüyoruz. sonuçta tedbirde alınmalıydı. aslında doğu bölgesine bu hizmetler için yeni model otobüsler şart. şoförün hatası burda nedir ? kayganlaşan yolda hız yapmak. sen 30, 40 tane asker-can taşıyorsun ve sonra virajı alamayıp kaza yapıyorsun. zaten yol kayganlaşmış neden hız yapıyorsun kardeşim. gelde sinirlenme kendisi de vefat etmiş. yine her zaman olduğu gibi ateş düştüğü yeri yakar. allah rahmet eylesin.
  ... bizans imparatoru kahpe antuan
 7. 4.
  orduevleri bi buçuk yoğurtlu iskenderi iki lira yirmi beş kuruştan satıyor. amme hizmeti için mi? hayır. ama gene de kar ediyorlar.

  isteyince oluyormuş demek ki...

  tsk'nın elinde envai çeşit füze programlama sistemi, sentetik kıyafet hatta icabında erke dönergeci yapacak teknoloji var.

  generallerin altında da son model limuzinler. tonlarca zırhıyla beraber üstelik.

  hani güya vatan hizmeti için sevdiklerinden ayrılan, bizler rahat uyuyabilelim diye gece soğukta nöbet tutan, her türlü sıkıntıya katlanan canımız,ciğerimiz, göz bebeğimiz askerler var ya. onların payına ne düşüyor dersiniz? taş devrinden kalma otobüsler.

  bana terör kavramını farklı bir bağlamda düşündürtmüş olaydır. allah rahmet eylesin.
  ... anne ben gruppie oldum
 8. 5.
  tsk ya bok atmak için kuyrukta bekleyenlerin , akbabalar gibi üstlerine atladığı acı olay.
  neymiş genelkurmay son model arabayla gezerken askerlere 1950 model otobüs layık görülmüş.
  tabi zaten o generaller tepeden indi adam villasında oturuyordu viskisini içerken gel birader seni general yapalım dediler.yüzeyselliğin bu kadarına da pes hatta yuh.ulan senin o götünden sallayıp limuzin e biniyor dediğin adam 50 senedir tsk da dağın da bayırın da doğusun da batısında her rütbe de askerlik yapmış, savaşmış adam.bir ömür feda etmiş 4 senelik generalliğin de neymiş bilmem ne arabasına binmiş , adam hayatını vermiş bu kuruma.
  ama bize bir gençlik türü peydahlandı rüzagr nerden eserse oranın türküsünü söylüyor.elin de kahvesi sigarası bir boktan haberi olmadan ahkam kesiyor.
  senin bindiğin otobüsler arabalar hep 2010 model herhalde e baksana başbakan onlara biniyor. yani sen bir kaza da ölürsen suçlusu başbakan.
  mantığa bak ya da mantıksızlığa bak.
  bazılarına göre general olmanın ne kadar basit birşey olduğunu öğrendik bu acı olay sayesin de e o zaman neden kasıyosunuz kardeşim burda boş boş yazacağınıza yarın gidin general olun bakın son model arabalar filan kaçırmayın bu fırsatı.
  -2 ... zihuatanejo