1. 11.
  Ne yapacaklar ülkeyi ingilizlere peşkeş çekmekten başka. "Insanların giyimi dini dili ile uğraşmaktan başka yaptıkları hiç bir şey yoktur." Devrim adı altında yapılan herşeyde bunu görebilmeniz mümkündür. Cumhuriyet bile giyim dil dini değiştirmek ve insanları dinden bir şekilde uzak tutmak adınadır. Sevri bozduk deyip savaşıp kazanılan toprakları lozanla verdiler. Çünkü bazıları için atatürk öncesi yok haliyle kuşaklarını unutmuş olmaları muhtemeldir.
  -6 ... desifreleyici
 2. 12.
  Adama bak lan şaka gibi anasını satayım, kendini hala hanedan üyesi, ülkeyi Osmanlı sanıyor utanmaz, arlanmaz ahlaksız herif. Ulan senin deden ingilizlere istanbul’un anahtarını teslim ederken, Sarayına bilmem kaçıncı cariyeyi alırken, vatan topraklarını kendi malı gibi işgal güçlerine peşkeş çekerken bizim dedelerimiz üç cephede bize bir avuç toprak bırakmak içim can veriyorlardı. Daha ne yapacaklardı acaba vatana verecek bir canları vardı onu da verdiler zaten.
  4 ... temirata
 3. 13.
  Hanedan bu ve nihal soytarısına asil ve sessiz bir şekilde yaşardı.
  Çok konuşmaz. Konuşsa da tutarlı konuşurdu. Aldıkları eğitim ve görgü böyleydi.
  Maalesef zaman her şeyi bozuyor.
  Bu cahil iki alkış alınca kendini padişah sanmaya başladı.
  Biz osmanlı devletini kendi devletimiz olduğu için severiz sayarız.
  Fakat bu saltanat denilen saçmalığı manalı bulduğumuz anlamına gelmez.
  Devrin şartlarına göre doğal görmek ayrı bugün bu şarlatanın dediği ayrıdır.
  Osmancım. Dedenler bu ülke için bir yaptıysa saltanatlarını korumak için 10 yaptı. Bu ülke işgal altında iken düğün yapıp eğlenen dedenden başlatma şimdi.
  Sus bir ağırlığın olsun.
  3 -1 ... libary
 4. 14.
  Şu osmanlı torunları diye sosyal medyada gezen abiler ablalar var ya, Osmanlı ile zerre alakaları yok. Nereden para, arsa, rant kapatırım diye bakıyorlar. Oğlum onlar bizim de dedemiz ama biz doğruları ve yanlışlarıyla seviyoruz ecdadımızı.
  -1 ... castlerock
 5. 15.
  4 kuşak önceki dedem kimdi çok merak ediyorum keşke öğrenebilseydim ama yapmıştır herhalde bişeyler.
  ... sivasli bey
 6. 16.
  Siz sarayda sefa sürerken 93 harbinde şehit düşmüştür.
  ... ciklet kizilok
 7. 17.
  Yunanla savaşmış rahmetli öyle anlatırlar bizimkiler.
  2 ... gazeloglu
 8. 18.
  Bulgaristanda eşkiyaymış, oğlunu da kendi gibi eşkiya yapmış fakat atatürk'ün emriyle dağdan inip düzenli orduya katılmış
  Onun lakabını da bana isim olarak vermişler, gözlerini de soyadımız yapmışlar.
  1 ... e f e e
 9. 19.
  Veli saçılık'ın yanıtını beğendim:

  "Babamın dedesinin kardeşi Veli ve annemin dedesi Hasan Onbaşı Çanakkale'den bir daha dönmemişler. Hasan Onbaşı'nın karısıve üç yaşındaki kızı açlıktan ölmüş, dedem Kamil'i akrabaları büyütmüş. Şalvarı şaltak Osmanlı, ekende biçende yok, yiyende ortak Osmanlı'ya arz olunur."
  1 ... klimanjaro
 10. 20.
  Allah ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'den razı olsun. O olmasaydı halen padişahlık düzeni devam etseydi şunun gibi bir adam için belki canımızdan olacaktık.

  Nur içinde yat atam, biz senin için ne yapsak da hakkını ödeyemeyiz.
  2 ... 84parcayemektakimi