1. 1.
    2. Abdülhamid'in torunu Orhan Osmanoğlu'nun Osmanlı padişahlarını eleştirenlere sorduğu soru.

4 kuşak önceki dedeleriniz bu vatan için ne yaptı
    https://tr.sputniknews.co...-icin-ne-yapti-belgeleyin
    4 -5 ... chance boudreaux
  2. 2.
    nerden bileyim be...hiç tanışmadım ki adamla...
    1 ... keshberfo
  3. 3.
    Ya şunlara şöyle konya’nın, yozgat’ın işe yaramaz küçük bir ilçesini verelim, sussun artık...
    5 -4 ... mavi huydur bizde
  4. 4.
    en azından seninki kadar toprak vermedi diye cevaplanası sorucuktur.
    13 -1 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    Bu osmanlı artıklarının sonu romanov hanedanlığı gibi olmadığına şükür edeceklerine boş boş konuşuyorlar.
    9 ... kutsal bok bocegi
  6. 6.
    tam miras yedi olan bir tip.
    kendi dalgasına güvenemeyip başkasının dalgasıyla gerdeğe giren tip.
    4 kuşak öncesi karşılaştırıyor kendisi ne yapmış ?
    tek vasfı padişah abdülhamid fayda sağlamak olan tosuncuk.
    ... boomanti
  7. 7.
    savaslarda, balkanlarda kimsenin bilmedigi dagin basinda tasin altinda kalip olmustu. Bu yavsagin dedeleri haremde cocuga sulanirken ac-bilac vatan icin her yerde olduler.
    5 ... cenkiss
  8. 8.
    askerlik.
    1 ... importer
  9. 9.
    Benim atalarim, birilerinin dedesi gibi topuklari gotune vura vura kacmadi. Birilerinin kucagina siginmadi.

Benim atalarim hem sarikamis hem de canakkale’de gencecik yasta sehit oldular. Benim atalarim bu cumhuriyeti yoktan var ettiler.
    4 ... doblocu eniste
  10. 10.
    kendisi çanakkale cephesinde tüfek tamiri yapmıştır ve şehit olmuştur. aynı birlikten sağ dönen komşu köylü vatandaş tarafından haberi alınmıştır. hoş o vatandaş da daha sonra başka bir cephede şehit düşmüş. o yüzden de soyadı kanunuyla birlikte tüfekçioğlu soyadını almışız.

çanakkale’de mezarını da bulduk. e devletten de çıkıyor.

oldu mu sayın orhan bey?
    peki sizin dedeniz neden italya’da öldü?
    6 ... barkhausen krakeri