1. 1.
    2. Abdülhamid'in torunu Orhan Osmanoğlu'nun Osmanlı padişahlarını eleştirenlere sorduğu soru.

4 kuşak önceki dedeleriniz bu vatan için ne yaptı
    https://tr.sputniknews.co...-icin-ne-yapti-belgeleyin
    4 -5 ... jimmy tudeski
  2. 2.
    nerden bileyim be...hiç tanışmadım ki adamla...
    1 ... keshberfo
  3. 3.
    Ya şunlara şöyle konya’nın, yozgat’ın işe yaramaz küçük bir ilçesini verelim, sussun artık...
    5 -4 ... mavi huydur bizde
  4. 4.
    en azından seninki kadar toprak vermedi diye cevaplanası sorucuktur.
    13 -1 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    Bu osmanlı artıklarının sonu romanov hanedanlığı gibi olmadığına şükür edeceklerine boş boş konuşuyorlar.
    9 ... kutsal bok bocegi
  6. 6.
    tam miras yedi olan bir tip.
    kendi dalgasına güvenemeyip başkasının dalgasıyla gerdeğe giren tip.
    4 kuşak öncesi karşılaştırıyor kendisi ne yapmış ?
    tek vasfı padişah abdülhamid fayda sağlamak olan tosuncuk.
    ... boomanti
  7. 7.
    Dedemin dedesi olur bu kişi. 5 çocuğunu ve güzeller güzeli eşini bırakıp osmalının son dönemlerinin bitmek bilmeyen savaşlarına katılmış yıllarca geri gelmemis öldü sanılınca köyün erkek müsveddeleri karısına musallat olmaya başlamış.

muhtar almış karşısına büyük büyük ninemi "senin namusunu korumak için göstermelikte olsa nikah yapalim" demiş evlenmisler. Tabi kadin çok güzel adam sözünü tutmuyor bi gece geliyor eve olanlar oluyor. Bunu öğrenen evin büyük oğlu muhtarı vuruyor ama ne fayda hamile kalmış annesi. Çocuk doğuyor 1-2 yaşına geldigi vakitler cepheden gelen büyük büyük dedem karisinin kucaginda başkasının çocuğunu görüyor olanları öğreniyor ve mahvolmuş bir halde geri gidiyor cepheye. Daha da haber alan olmamış. E-devlette yer alan altsoy-üstsoy bilgi sistemi sagolsun kendisinin kurtuluş savaşı yıllarında vefat ettiğini öğrendik. Özetle sadece canını vermemiş bu vatan için. Muhtarın çocuğunun ailesi hala büyük büyük dedemin soyadını taşıyor.
    13 -1 ... zenosyne
  8. 8.
    savaslarda, balkanlarda kimsenin bilmedigi dagin basinda tasin altinda kalip olmustu. Bu yavsagin dedeleri haremde cocuga sulanirken ac-bilac vatan icin her yerde olduler.
    5 ... cenkiss
  9. 9.
    askerlik.
    1 ... importer
  10. 10.
    Benim atalarim, birilerinin dedesi gibi topuklari gotune vura vura kacmadi. Birilerinin kucagina siginmadi.

Benim atalarim hem sarikamis hem de canakkale’de gencecik yasta sehit oldular. Benim atalarim bu cumhuriyeti yoktan var ettiler.
    4 ... doblocu eniste