bugün

2. Abdülhamid'in torunu Orhan Osmanoğlu'nun Osmanlı padişahlarını eleştirenlere sorduğu soru.

görsel
https://tr.sputniknews.co...-icin-ne-yapti-belgeleyin
nerden bileyim be...hiç tanışmadım ki adamla...
Ya şunlara şöyle konya’nın, yozgat’ın işe yaramaz küçük bir ilçesini verelim, sussun artık...
en azından seninki kadar toprak vermedi diye cevaplanası sorucuktur.
tam miras yedi olan bir tip.
kendi dalgasına güvenemeyip başkasının dalgasıyla gerdeğe giren tip.
4 kuşak öncesi karşılaştırıyor kendisi ne yapmış ?
tek vasfı padişah abdülhamid fayda sağlamak olan tosuncuk.
savaslarda, balkanlarda kimsenin bilmedigi dagin basinda tasin altinda kalip olmustu. Bu yavsagin dedeleri haremde cocuga sulanirken ac-bilac vatan icin her yerde olduler.
Benim atalarim, birilerinin dedesi gibi topuklari gotune vura vura kacmadi. Birilerinin kucagina siginmadi.

Benim atalarim hem sarikamis hem de canakkale’de gencecik yasta sehit oldular. Benim atalarim bu cumhuriyeti yoktan var ettiler.
kendisi çanakkale cephesinde tüfek tamiri yapmıştır ve şehit olmuştur. aynı birlikten sağ dönen komşu köylü vatandaş tarafından haberi alınmıştır. hoş o vatandaş da daha sonra başka bir cephede şehit düşmüş. o yüzden de soyadı kanunuyla birlikte tüfekçioğlu soyadını almışız.

çanakkale’de mezarını da bulduk. e devletten de çıkıyor.

oldu mu sayın orhan bey?
peki sizin dedeniz neden italya’da öldü?
Adama bak lan şaka gibi anasını satayım, kendini hala hanedan üyesi, ülkeyi Osmanlı sanıyor utanmaz, arlanmaz ahlaksız herif. Ulan senin deden ingilizlere istanbul’un anahtarını teslim ederken, Sarayına bilmem kaçıncı cariyeyi alırken, vatan topraklarını kendi malı gibi işgal güçlerine peşkeş çekerken bizim dedelerimiz üç cephede bize bir avuç toprak bırakmak içim can veriyorlardı. Daha ne yapacaklardı acaba vatana verecek bir canları vardı onu da verdiler zaten.
Hanedan bu ve nihal soytarısına asil ve sessiz bir şekilde yaşardı.
Çok konuşmaz. Konuşsa da tutarlı konuşurdu. Aldıkları eğitim ve görgü böyleydi.
Maalesef zaman her şeyi bozuyor.
Bu cahil iki alkış alınca kendini padişah sanmaya başladı.
Biz osmanlı devletini kendi devletimiz olduğu için severiz sayarız.
Fakat bu saltanat denilen saçmalığı manalı bulduğumuz anlamına gelmez.
Devrin şartlarına göre doğal görmek ayrı bugün bu şarlatanın dediği ayrıdır.
Osmancım. Dedenler bu ülke için bir yaptıysa saltanatlarını korumak için 10 yaptı. Bu ülke işgal altında iken düğün yapıp eğlenen dedenden başlatma şimdi.
Sus bir ağırlığın olsun.
Şu osmanlı torunları diye sosyal medyada gezen abiler ablalar var ya, Osmanlı ile zerre alakaları yok. Nereden para, arsa, rant kapatırım diye bakıyorlar. Oğlum onlar bizim de dedemiz ama biz doğruları ve yanlışlarıyla seviyoruz ecdadımızı.
4 kuşak önceki dedem kimdi çok merak ediyorum keşke öğrenebilseydim ama yapmıştır herhalde bişeyler.
Yunanla savaşmış rahmetli öyle anlatırlar bizimkiler.
Bulgaristanda eşkiyaymış, oğlunu da kendi gibi eşkiya yapmış fakat atatürk'ün emriyle dağdan inip düzenli orduya katılmış
Onun lakabını da bana isim olarak vermişler, gözlerini de soyadımız yapmışlar.
Allah ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'den razı olsun. O olmasaydı halen padişahlık düzeni devam etseydi şunun gibi bir adam için belki canımızdan olacaktık.

Nur içinde yat atam, biz senin için ne yapsak da hakkını ödeyemeyiz.
Benim büyük dedem ırak cephesinde esir düşmüş. Önce mısıra oradan da hindistana götürmüşler. Beş arkadaş kaçmışlar üçü yolda açlık susuzluktan ölmüş. Dedem köyüne döndüğünde kurtuluş savaşının hemen öncesiymiş. Haliyle orduya asker toplanıyor tekrar silah altına girmiş. Bir de kurtuluş savaşında savaşıp gazi olmuş.
Adam belgeleyin demiş. (bkz: Sevr antlaşması) gibi bir belgemi istemiş anlamadım.
1 gram vatan toprağı vermediler çok şükür bazılarınınki gibi.
4 kuşak önce dedelerim bu vatan topraklarında değildi.

Ama şimdi ben buradayım ve her ay bu devlete 8000 tl civarı vergi ödüyorum.

Defolup bitin artık.
cevabıyla övündüğüm soru.
benim 4. kusaktan dedem
kıbrıs'ı ingilizlere hediye etmedi.
ülkeyi rus işgaline uğratmadı.
tarihin en çok toprak kaybeden padişahı olmadı.
masumları idam etmedi.
ülkenin en önemli sanatcılarını hapislerde çürütmedi.
yeşilköy'e utanç verici bir rus anıtı yaptırıp türk'ün boynunu bükmedi.
Sizinkiler sarayda cariyelerle takilirken, bizim dedeler ağır vergilerle eziliyordu.
BU ÜLKENiN en sadık vatandaşları olan yörüklere savaş açan padişah denen kişiyle dadaloğlu ile el ele vererek savaştı.
Yahu bu osmancık ne konuşuyor.
Bu ulke vatanını milletini seven ulkesi icin didinen vergisini verenler sayesinde ayakta duruyor. Çıkmış 4 kusak oncesini soruyor.
Çok değil 90 sene evvelki dedelerimiz bu vatan için canlarını vermeyeydi şu an topkapı sarayı ingiliz kraliyet sarayının yazligı olurdu. Çikmış belge istiyor.
işte Çanakkale savaşı kapı gibi belge.
Dedemin dedesi gencecik yaşta 1 oğlunu bırakıp Çanakkale'ye gitmiş ve şehit olmuş.
Tatar göçmeni ve her kuşakta en az bir Ahmet olması, yazılı olmayan kural gibi birşey.
güncel Önemli Başlıklar